Po tych słowach unijnego komisarza totalnych całkiem zatkało. Oettinger przyznaje: „Popełniliśmy błąd”

/ twitter.com/Anita Czerwińska

  

Unijny komisarz ds. budżetu i zasobów ludzkich Guenther Oettinger wziął dziś udział w posiedzeniu połączonych sejmowych komisji: do spraw Unii Europejskiej oraz komisji finansów publicznych. Niemiecki polityk przyznał, że jego kraj zrobił błąd przyjmując uchodźców na dużą skalę, nie konsultując tego na forum europejskim.

- Reguły, które mieliśmy, były regułami na "piękną pogodę". Gdy było 30 tys. uchodźców ubiegających się o azyl to dla Włoch, czy Grecji nie było problemem. Ale nagle mieliśmy setki ludzi, którzy byli przemycani przez Morze Śródziemne i nie przetrwali drogi do Włoch. Tak samo Szlak Bałkański. Setki ludzi przebywało przecież na dworcu w Budapeszcie - przyznał Oettinger.

Unijny komisarz krytycznie odniósł się do niemieckiego rządu, który według niego zbyt późno rozpoczął debatę na poziomie europejskim.

- Samodzielne działanie szkodzi Europie niezależnie od tego kto to robi. Dlatego też powstała inicjatywa ustawodawcza - podkreślił.

Wypowiedź Guenthera Oettingera skomentował dla naszej reporterki minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

- Komisarz Oettinger wyraźnie dziś powiedział, że powinniśmy wspierać uchodźców tam na miejscu. Tam gdzie problem powstaje, co oznacza, że w tej nowej perspektywie finansowej znaczące środki będą kierowane na wsparcie dla uchodźców na miejscu. Na pewno będą potrzebne działania w celu uszczelnienia granic, ale cieszy nas, że pan Gunter Oettinger popiera postulat Polski - zaznaczył minister Kwieciński.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

/ Telewizja Republika

  

W niedzielę o 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich grup zasiadających w parlamencie. Będą rozmawiać na najważniejsze tematy mijającego tygodnia. Zmierzą się również z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Niedziela, 9.06 - Telewizja Republika i Polskie Radio 24. Zapraszamy!

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl