Rosjanie prowokują na Ukrainie

/ mil.ru

  

Armia Ukrainy postawiła w stan gotowości bojowej wojska obrony powietrznej w związku z „prowokacyjnymi działaniami” lotnictwa Rosji w pobliżu ukraińskich granic. Aktywne działania rosyjskich bombowców i myśliwców odnotowano głównie w regionie Morza Czarnego.

Sztab sił lotniczych w Kijowie poinformował, że samoloty Rosjan dolatywały do granic Ukrainy na „maksymalnie bliską odległość”. Startowały one z lotnisk Krymsk i Szajkowka na terytorium Rosji oraz z Belbeku na zaanektowanym przez nią Krymie.

Według Ukraińców Rosjanie dokonali przelotów nad granicą administracyjną między Krymem a Ukrainą kontynentalną, zbliżyli się na odległość 40 km do linii brzegowej Ukrainy na Morzu Czarnym i poruszali się wzdłuż wybrzeży granicznych Rumunii, Bułgarii i Turcji.

Grupa bombowców strategicznych Tu-22 w asyście myśliwców Su-22 przeleciała także nad Krymem, Morzem Azowskim i Czarnym, ćwicząc ataki na umowne cele przeciwnika - przekazał sztab na Facebooku.

Zdaniem Kijowa działania rosyjskiego lotnictwa były odpowiedzią na prowadzone przez armię Ukrainy manewry sztabowe „w celu opracowania umownej blokady cieśniny Bosfor”. Sztab ukraińskiego lotnictwa poinformował, że do prowokacyjnych działań Rosjan doszło po raz drugi w ciągu miesiąca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Mniej niż zero - tyle są warte wasze obietnice". Tak premier Morawiecki podsumował Schetynę

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

- Dziękuję za wotum zaufania sprzed 2 dni, jest to dla mnie bardzo ważny, budujący mandat, żeby dalej reformować Polskę. To rękojmia, że nasze reformy będą kontynuowane - mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na zarzuty ze strony opozycji.

- Oszukaliście wyborców, wasza wiarygodność jest nic niewarta. Mniej niż zero, jak śpiewał Lady Pank - stwierdził Mateusz Morawiecki. Wspomniał przy tym o złamaniu obietnic wyborczych przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Przypomnijmy: Rada Warszawy zdecydowała w czwartek o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc., choć przed wyborami pojawiła się nawet uchwała mówiąca o 99 proc.

- Oszukaliście wyborców, potraficie tylko rzucać kłamstwami i inwektywami, czekamy na wasz program - podkreślił.

Mateusz Morawiecki zestawił to z wiarygodnością rządu PiS:

Wspólnym mianownikiem naszych wszystkich działań jest wiarygodność. Obiecaliśmy 500 plus na każde drugie dziecko i kolejne - dotrzymaliśmy. Obiecaliśmy niższy wyższy wiek emerytalny - dotrzymaliśmy. Fundusz Dróg Samorządowych - dotrzymaliśmy. CIT najniższy w Europie - zrealizowany.

Premier podkreślał:

Naszym programem jest - nie spodziewałam się, że będę cytował "Gazetę Wyborczą" - wprowadzenie Polaków do Europy. Naszym celem jest podniesienie poziomu życia Polaków do poziomu europejskiego i to właśnie robimy przez naszą politykę społeczną i gospodarczą. To jest program PiS.

Zapowiedział, że jego rząd dalej "będzie reformować wymiar sprawiedliwości"; mówił też o tym, jak ważne dla jego ekipy jest "przywrócenie elementarnej sprawiedliwości społecznej i przywrócenie sterowności polskiej polityce zagranicznej". Premier podkreślił, że jego rząd kieruje się w swoich działaniach polskim interesem narodowym.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl