Tak się zbłaźnić potrafią tylko oni. Były wiceminister z rządu PO powiedział coś, czego będzie żałował

/ TVP Info/print screen

Politykowi Platformy Obywatelskiej pomyliły się… rządy i partie. Chciał zaatakować Prawo i Sprawiedliwość, ale coś mu ewidentnie nie wyszło. Takiej wypowiedzi nikt się nie spodziewał. Zaskoczeni byli wszyscy w studiu, nawet sam mówca…

Dzisiejszy poranek nie był najlepszy dla Czesława Mroczka, wiceministra MON w rządzie PO-PSL. W TVP Info rozmawiano m.in. o relacjach polsko-amerykańskich, polsko-ukrainskich, czy o bezpieczeństwie energetycznym, w szczególności o Nord Stream 2.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ta wiadomość wprawi Onet w osłupienie. „Jest wola ze strony prezydenta Trumpa na spotkanie z prezydentem Polski”

Przypomniano oświadczenie rzecznik sekretarza stanu USA mówiącej o zagrożeniu ze strony Rosji.

Wierzymy, ze Nord Stream 2 podważa bezpieczeństwo energetyczne i stabilność Europy. Rosja miałaby dodatkowe narzędzie, by wywierać presje na kraje europejskie, w szczególności na Ukrainę. Widzieliśmy, co Rosja czyniła w przeszłości, kiedy zaprzestała dostaw w samym środku zimy, przez co rodziny nie miały ogrzewania – mówiła.

Polityk PO natychmiast zaczął przekonywać, że cała administracja pod rządami PO i PSL-u przeciwstawiała się tej sprawie (dyktatowi Rosji w kwestii energetycznej - red.).

Przypomniano raport-notatkę dla ministra Sikorskiego dotyczącą tego, by odpuścić sobie Ukrainę i zwrócić się w stronę Rosji, czy też spotkanie na sopockim molo, czy fakt podpisania przez wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka kontraktu na dostawę gazu.

W tym momencie poseł Mroczek (wiceszef MON w rządzie PO-PSL) wypalił:

W celach strategicznych Polski pod rządami Prawa i Sprawiedliwości zawsze były dobre, korzystne relacje z Ukrainą i wspieranie Ukrainy…

- powiedział polityk PO.

Dopiero po pewnym czasie poseł Platformy zorientował się, że nieco się w tym wszystkim pogubił.

Freudowska pomyłka byłego sekretarza stanu w MON?

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto zyska na ustawie 447, a kto straci? Senator Mróz o niebezpiecznej formie nacisków

/ whoismargot

Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła dziś ustawę o sprawiedliwości dla ofiar Holokaustu, którzy nie otrzymali zadośćuczynienia. Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że jest to bardzo niebezpieczna dla Polski forma wywierania presji politycznej przez środowiska żydowskie. 

Z punktu formalno-prawnego ustawa S. 447 przyjęta przez Kongres nie wywołuje dla Polski bezpośrednio żadnych konsekwencji prawnych. Mówi jedynie o monitorowaniu restytucji mienia żydowskiego w krajach Europy środkowo-wschodniej. 

Jednak, zdaniem senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Mroza, jest to bardzo niebezpieczna dla Polski forma "wywierania presji politycznej przez środowiska żydowskie przy wykorzystaniu naszego największego sojusznika i supermocarstwa, jakim są Stany Zjednoczone”. 

Dlatego też, jak podkreśla senator, z tego punktu widzenia jest to ustawa dla nas mocno niekorzystna. 

Na pewno nie uciekniemy od jakiejś formy reprywatyzacji, ale reprywatyzacja musi dotyczyć wszystkich, którym zabrano mienie, a nie tylko tych, którzy są pochodzenia żydowskiego

- mówi i zaznacza, że musi być oparta na tych samych zasadach dla każdego, biorąc również pod uwagę "pewne możliwości finansowe państwa". 

Zdaniem Mroza nie może być żadnego ustępstwa w jednej sprawie: w kwestii tego, czego domagają się środowiska żydowskie, czyli zwrotu mienia żydowskich organizacji międzynarodowych.

To jest sprzeczne z zasadami prawa, zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Polskie prawo jasno definiuje, kto jest uprawniony do dziedziczenia 

- zaznacza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Amerykańska ustawa S.447 przyjęta, ale czy to koniec? Uwaga! Jeszcze nie wszystko jest stracone

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl