Esbecka mentalność

Esbek esbekiem pozostanie do końca. Przekonałem się o tym, korespondując z pewnym wieloletnim funkcjonariuszem wywiadu PRL-u. Ów major początkowo chętnie rozmawiał, zaproponował nawet pomoc w dziennikarskim śledztwie demaskującym przestępczą jego zdaniem działalność PO w Warszawie.

Podkreślał, że układ ten działa od wielu lat, a zamieszani są także czołowi politycy PSL-u. Jego demaskatorskie zapędy szybko jednak osłabły. Na końcu naszej mejlowej rozmowy całkowicie zmienił podejście. Nie tylko odmówił autoryzacji wypowiedzi, lecz także zaczął wygrażać. Co tak go zdenerwowało? Pewnie to, że opisanie jego wątpliwej działalności w pewnym stołecznym przedsięwzięciu może pozbawić go możliwości dorobienia paru groszy. A że stracił już sowitą esbecką emeryturę, stąd emocje i odwoływanie się do sprawdzonych metod.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Helikopterów nam nie zapomną

Rezygnacja przez polskie MON pod kierownictwem ministra Antoniego Macierewicza z zakupu francuskich helikopterów do dziś odbija się czkawką we wzajemnych relacjach. Nawet przy okazji relacjonowania szczytu NATO w Brukseli francuskie media przywoływały temat nieszczęsnych caracali i nielojalnych Polaków, którzy wybierają Amerykę Donalda Trumpa.

Tymczasem raport francuskiego Senatu sprzed kilku dni po raz kolejny przynosi wieści, że sama Francja ma ze swoimi śmigłowcami poważne kłopoty. Dokument komisji finansów opisuje przygnębiający stan floty helikopterów l’Armée française i stwierdza, że z 467 śmigłowców używanych w siłach lądowych, morskich i powietrznych aż 300 jest czasowo nie do użycia z powodu ciągłych konserwacji sprzętu. Te zaś wydłużają się tak bardzo, że – jak napisano w dokumencie – dochodzi do „wyczerpania personelu technicznego” z powodu nadmiaru obowiązków. Z tego też względu senator Dominique de Legge z Lille, sprawozdawca senackiej komisji obrony, wezwał nawet do natychmiastowej modernizacji floty śmigłowców.

Niby nic, a cieszy, że francuski Senat potwierdził, iż choć raz Polak był mądry przed szkodą.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl