Łapał stopa... po pijanemu

/ Policja

Policjanci zatrzymali 47-latka, który wbiegał na jezdnię i próbował złapać tzw. stopa. Mężczyzna w jednym przypadku... wybił w samochodzie szybę. Badania alkomatem pokazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna lub kara więzienia.

Wczoraj do namysłowskiej komendy zgłosiła się kobieta. Poinformowała ona dyżurnego, że na drodze pomiędzy Namysłowem a Bierutowem próbował zatrzymać ją mężczyzna. Kiedy kobieta zatrzymała się, żeby go nie potrącić, mężczyzna próbował wejść do środka pojazdu. Gdy mu się to nie udało, wybił szybę w samochodzie.

Policjanci udali się tam i zatrzymali 47-latka. Ten, szalejąc na jezdni, zatrzymywał pojazdy. Badanie alkomatem pokazało, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.

47-latek po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Jak tłumaczył - próbował złapać „stopa” i dostać się do Namysłowa. Usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz uszkodzenia mienia.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Około 1 tys. samochodów dla straży granicznej

/ strazgraniczna.pl

– W ramach program modernizacji służb mundurowych oraz w ramach innych środków zamierzamy zakupić ok. 1 tys. samochodów i innego sprzętu dla straży granicznej – zapowiedział wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński.

Wiceminister resortu spraw wewnętrznych i administracji uczestniczył w przekazaniu straży granicznej siedmiu nieoznakowanych volkswagenów caravelle. Pojazdy o wartości ok. 1,3 mln zł przekazano w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. Jak poinformowała w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Głównej Straży Granicznej ppor. Agnieszka Golias samochody mają być wykorzystywane do różnych zadań, m.in. przez grupy szybkiego reagowania.

MSWiA podało na Twitterze, że podczas uroczystości wiceminister Jarosław Zieliński zapowiedział, że zarówno w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych jak i w ramach innych środków MSWiA zamierza zakupić jeszcze około 1 tys. samochodów i innego sprzętu potrzebnego do codziennej pracy straży granicznej.

Rzecznik SG ppor. Agnieszka Golias oceniła, że 1 tys. nowych pojazdów pozwoli na wymianę częściowo wysłużonych, starszych aut. Jak dodała obecnie flota straży granicznej liczy ok 2,8 tys. pojazdów.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl