Po przesłuchaniu byłego szefa gdańskiej prokuratury. Poseł Pięta stawia niemal medyczną diagnozę

Stanisław Pięta / fot. Filip Błażejowski/Forum

  

- Pan prokurator Różycki nadal dotknięty jest ciężkim przypadkiem amnezji (...) Oczywiście nie pamiętał też nic, co dotyczyło Michała Tuska, mimo że jeden z funkcjonariuszy ABW wprost zeznał, że zaproponował zabezpieczenie komputera Michała Tuska, na co pan prokurator Różycki kazał mu się "nie wygłupiać" - tak w rozmowie z portalem niezalezna.pl Stanisław Pięta skomentował dzisiejsze przesłuchanie byłego szefa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Dariusza Różyckiego.

Dziś komisja śledcza ds. afery Amber Gold po raz kolejny przesłuchała byłego szefa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Dariusza Różyckiego. Już po poprzednim przesłuchaniu, w listopadzie 2016 r. ówczesny członek komisji, Marek Suski, nazwał Różyckiego "kolejnym prokuratorem z amnezją". Czy po dzisiejszych zeznaniach Różyckiego to określenie dalej jest aktualne?

CZYTAJ WIĘCEJ: Komisja ds. Amber Gold: kolega Tuska z trybun... nic nie pamięta

- Nie ma tutaj żadnej poprawy. Pan prokurator Różycki nadal dotknięty jest ciężkim przypadkiem amnezji. Najpierw odpowiadał na pytania, zasłaniając się urlopem, na którym rzekomo był między 23 lipca a 20 sierpnia 2012, a następnie - po przedstawieniu mu dokumentów, według których był w gdańskiej prokuraturze 15 sierpnia 2012 r. - dopuścił taką możliwość, że "musiał być wezwany do prokuratury"

- mówi w rozmowie z naszym portalem członek komisji śledczej ds. afery Amber Gold, Stanisław Pięta.

- Prokurator Różycki nie potrafił odpowiedzieć na pytania, dlaczego nie przedstawiono odpowiednio wcześnie zarzutów Katarzynie P., dlaczego nie przesłuchano - ani w charakterze świadka, ani nie przedstawiono zarzutów - Łukaszowi Daszucie, który był bardzo blisko związany z małżeństwem P. Oczywiście nie pamięta też nic, co dotyczyło Michała Tuska, mimo że jeden z funkcjonariuszy ABW wprost zeznał, że zaproponował zabezpieczenie komputera Michała Tuska, na co pan prokurator Różycki kazał mu się "nie wygłupiać"

- dodał poseł Pięta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Był szefem prokuratury, która "badała" Amber Gold. Nie wiem, nie pamiętam, nie mogłem....

Prokurator Dariusz Różycki podczas dzisiejszego przesłuchania, zapytany czy nie wiedział o prowadzeniu działań operacyjnych przez ABW, zeznał:

- Myślę, że nie wiedziałem; być może rozmawiali z prokuratorami, którzy prowadzili to śledztwo albo bezpośrednio nadzorowali,  ja takiej wiedzy nie mam.

Poseł Stanisław Pięta, komentując te słowa Różyckiego, stwierdził:

- Nie powinien wiedzieć o działaniach operacyjnych, natomiast powinien skutecznie nadzorować prace podległych mu prokuratorów, a tego - nie było.

Już jutro komisja ds. afery Amber Gold przesłucha dwie prokuratorki Prokuratury Okręgowej w Łodzi - Ewę Daligę i Izabelę Janeczek. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak było w zeszłym roku. Teraz też bądźcie z nami! Zapraszamy na piknik patriotyczny

Tak było w zeszłym roku / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Zapraszamy na festyn patriotyczny „Nam twierdzą będzie każdy próg” 15 sierpnia o godz. 18.30 na plac Teatralny w Warszawie. Wstęp wolny!

Na scenie pojawią się: Krzysztof Cugowski, Jerzy Grunwald, Dariusz „Maleo” Malejonek czy Dariusz Kowalski. W programie koncertu, który wraz z Anną Popek poprowadzi Jan Przemyłski, znalazły się piosenki o wolności i umiłowaniu ojczyzny oraz te opowiadające o polskim bohaterstwie. Będzie to kolejny niezwykle radosny pokaz patriotyzmu.

Wspólne śpiewanie tworzy wyjątkową więź między ludźmi, niesamowicie integruje. Taka forma świętowania buduje też nasz patriotyzm, ten dobrze rozumiany. Jak mówił św. Jan Paweł II, żeby to była miłość do ojczyzny, a nie nienawiść do obcych

– powiedział „Codziennej” Darek „Maleo” Malejonek. Artysta wykona utwór Jacka Kaczmarskiego „Arka Noego” oraz autorską piosenkę „Pytanie” inspirowaną wierszem Tadeusza Gajcego. „Martwe morze”, „Jest taki samotny dom” i „Legiony” to natomiast utwory, które zaśpiewa Krzysztof Cugowski. Podczas ostatniego festynu rodzinnego, który odbył się na pl. Teatralnym 3 maja, publiczność nie dała muzykowi zejść ze sceny bez bisu. 

3 maja, 15 sierpnia i 11 listopada to nasze największe święta narodowe. Każdy Polak powinien je szanować i obchodzić z właściwym podejściem. A śpiewanie jest najlepszym i ponadpolitycznym sposobem świętowania

– powiedział „Codziennej” Krzysztof Cugowski.

Dziś, 14 sierpnia 2018 r., do „Gazety Polskiej Codziennie” dołączony jest śpiewnik patriotyczny. Zachęcamy, by na plac Teatralny udać się z numerem „Codziennej” i przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów patriotycznych. Śpiewnik będzie także rozdawany bezpłatnie podczas festynu. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Niezależne Media oraz Narodowe Centrum Kultury.

Koncert medialnie wspierają: Polska Agencja Prasowa, Trójka Polskie Radio, TVP2, Radio dla Ciebie, Telewizja Republika, tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, portal Niezalezna.pl.

Źródło: GPC, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl