Ten mężczyzna pobił kierownika pociągu

/ slaska.policja.gov.pl

  

Policja poszukuje mężczyzny, który pobił kierownika pociągu na stacji kolejowej w Częstochowie – kilka razy uderzył go pięścią. Dziś opublikowano zdjęcia z monitoringu, który zarejestrował napastnika. Funkcjonariusze poproszą o pomoc w ustaleniu jego personaliów.

Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, do ataku doszło 31 stycznia po południu na drugim peronie dworca kolejowego Częstochowa Osobowa, kiedy na stację wjechał pociąg relacji Szczecin Główny – Katowice.

Grupa młodych ludzi podeszła wtedy do wagonu. Jeden z mężczyzn wszedł do środka, a kierownik pociągu poinformował go, że jeżeli nie ma biletu, będzie musiał opuścić pociąg. Mężczyzna zareagował agresją. Podbiegł do pokrzywdzonego i uderzył go kilkukrotnie pięścią, a następnie uciekł z dworca podziemnym przejściem

- relacjonowali policjanci.

Śledczy ustalili, że sprawca ma około 175 cm wzrostu. Na zdjęciach ubrany był w czarną kurtkę, jasny sweter lub bluzę na suwak, granatowe spodnie i czarne buty. Miał przy sobie dużą podróżną torbę.

Osoby, które mogą rozpoznać poszukiwanego, policja prosi o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu IV Policji w Częstochowie pod nr tel. (34) 369 1711/1707 lub z najbliższą jednostką policji - 997, 112.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Duda na forum ONZ: "Każde użycie broni chemicznej jest przestępstwem"

/ twitter.com/Marekwalkuski

  

Polska przedstawi Zgromadzeniu Ogólnemu Narodów Zjednoczonych projekt rezolucji w sprawie wdrożenia konwencji o zakazie broni chemicznej - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ.

"Każde użycie broni chemicznej jest przestępstwem. Nie ma znaczenia, czy jest ona stosowana na masową skalę przez niedemokratyczne reżimy przeciwko własnym obywatelom w celu zabezpieczenia ich władzy, czy też jest wykorzystywana w przez państwa wobec osób za granicą, na których dane państwo chce się zemścić"

- powiedział prezydent w trakcie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa w Nowym Jorku.

Jak zaznaczył, z tego względu główny obowiązek wspólnoty międzynarodowej jest określony przez porządek oparty na zasadach: przestępcy muszą zostać postawieni przed sądem.

"Żadnego pojedynczego użycia broni chemicznej nie można pozostawić bez odpowiedzi, ponieważ podważa ono nie tylko podstawowe poczucie sprawiedliwości, ale także prowadzi do erozji systemów nieproliferacji i rozbrojenia, a w konsekwencji zagraża bezpieczeństwu nas wszystkich"

- oświadczył Duda.

Jak podkreślił, "brutalne ataki, skierowane głównie przeciwko ludności cywilnej, mają ten sam cel - zastraszanie społeczności międzynarodowej". "Społeczność ONZ nie może zaakceptować takich metod. Nasza bezczynność będzie tylko zachęcać sprawców" - zaznaczył polski prezydent.

Duda wyraził nadzieję, że sfinalizowanie nowego unijnego mechanizmu sankcji, zakończonego w ramach Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej, pozwoli "wywierać odpowiednią presję na obecnych i przyszłych sprawcach, a także powstrzymywać ich od tych niedopuszczalnych działań".

"Wszyscy mieliśmy nadzieję, że broń chemiczna zostanie skutecznie zakazana przez Konwencję o broni chemicznej. Musimy mocno stać za naszymi własnymi zasadami i normami, które są filarami porządku międzynarodowego"

- podkreślił prezydent.

Zaznaczył, że podobnie jak w latach poprzednich, Polska przedstawi Zgromadzeniu Ogólnemu Narodów Zjednoczonych projekt rezolucji w sprawie wdrożenia konwencji o zakazie broni chemicznej. Jak dodał, bardzo ważne jest zachowanie integralności tych zasad.

"Dlatego wzywamy wszystkie państwa członkowskie do zapewnienia silnego, jasnego i zjednoczonego przesłania o poparciu całej społeczności międzynarodowej dla integralności Konwencji o zakazie broni chemicznej i wysiłków Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej" - oświadczył polski prezydent.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl