Szef Amerykańskiej Akademii Filmowej w centrum seksskandalu

/ fot. mat.pras.

  

W Hollywood wybuchła kolejna seksafera, tym razem z udziałem Johna Baileya, szefa przyznającej Oscary Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Jak donosi portal variety.com, w Akademii rozpoczęło się wewnętrzne śledztwo mające ustalić fakty w sprawie oskarżeń względem szefa organizacji, Johna Baileya. Szef Akademii został oskarżony o przemoc seksualną.

Za jego kadencji zaostrzono przepisy co do członków Akademii oskarżonych o molestowanie. Najpierw z Akademii wyrzucono Harvaya Weinsteina, a przed ceremonią rozdania Oscarów podjęto decyzję, że oskarżony o napastowanie Casey Affleck nie będzie wręczał statuetki najlepszej aktorce.

Pod koniec zeszłego roku Akademia przyjęła procedurę wewnętrznego śledztwa, która ma weryfikować wszelkie zarzuty wobec jej członków. W przypadku ich potwierdzenia można takiego członka wyrzucić z Akademii. Czy Bailey podzieli los Weinsteina i zostanie wykluczony z Akademii? O tym przekonamy się wkrótce, po ujawnieniu efektów śledztwa.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, variety.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy: Co czwarta rodzina gubi na wakacjach... dziecko

/ pixabay.com

  

Jedna czwarta włoskich rodzin gubi dziecko w czasie wakacji - wynika z sondażu odnotowanego przez media. Najczęściej dzieci gubią się na plaży, a średni czas poszukiwań wynosi 7 minut. Włosi są obok Hiszpanów w europejskiej czołówce w tej dziedzinie.

24 proc. rodzin z Włoch przyznało w sondażu, że w czasie wakacji z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat co najmniej raz zdarzyło im się ich szukać.

Według statystyk dzieci gubią się przede wszystkim na plaży, na basenie, w centrum handlowym, w parku rozrywki i w hotelu.

Na pytanie, w jaki sposób udało się odnaleźć dzieci, prawie trzy czwarte dorosłych odpowiedziało, że pomogli im w tym krewni oraz znajomi. Połowa poprosiła o pomoc obce osoby. 13 proc. wyjaśniło zaś, że zwróciło się do policji bądź personelu w miejscu, gdzie straciło dziecko z oczu.

Blisko połowa rodziców wyznała, że nie poprosiła sił porządkowych o pomoc ze wstydu.

Zauważa się, że zjawisko gubienia dzieci w zatłoczonych wakacyjnych miejscach jest tak powszechne, że na niektórych plażach we Włoszech uruchomiono specjalną usługę. Przez głośniki podawane są komunikaty o poszukiwaniu najmłodszych, którzy oddalili się od rodziców i opiekunów.

Dziennik "La Stampa" podał, że na jednej z plaż w Rimini tylko jednego dnia takich ogłoszeń było 28.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl