Co tym razem wymyśliła Gersdorf?. Krzysztof Szczerski mówi już wprost o „stanie anarchizującym państwo”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Co tym razem wymyśliła Gersdorf?. Krzysztof Szczerski mówi już wprost o „stanie anarchizującym państwo”

Szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski nie ma wątpliwości, że jeśli I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf nie wykona swoich obowiązków, proponowana w ostatnich dniach nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie sądownictwa „będzie konieczna”. Odnosząc się do zachowania Małgorzaty Gersdorf, szef prezydenckiego gabinetu nie przebiera w słowach i wprost mówi o „anarchizacji”.

W najbliższy poniedziałek na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka odbędzie się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Projekt przewiduje, że pierwsze posiedzenie KRS po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego Rady, zwołuje prezes Trybunału Konstytucyjnego.

W tym tygodniu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do I prezes Sądu Najwyższego o „niezwłoczne” zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa. Pełniąca tę funkcję Małgorzata Gersdorf zapewniła jednak, że zobowiązanie „do zwołania posiedzenia instytucji mającej pełnić funkcję Krajowej Rady Sądownictwa” jest jej znane i zostanie zrealizowane zgodnie z prawem.

Pomimo tych zapewnień posiedzenie nadal nie zostało jeszcze zwołane. Odnosząc się do tego, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zwraca uwagę, że jeżeli I prezes Sądu Najwyższego nie wykona swoich obowiązków „nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa będzie konieczna”.

- Zwołanie KRS jest czynnością techniczną, a nie czynnością wolicjonalną, czyli ono nie wynika z woli czy z oceny sytuacji, tylko jest po prostu technicznym obowiązkiem I prezesa. Jeśli I prezes Sądu Najwyższego nie wykonuje technicznych jego obowiązków, które na nim spoczywają, no to jest pytanie w jaki sposób można z takiego stanu anarchizującego państwo wybrnąć. Nowelizacja będzie konieczna, jeśli nadal organy konstytucyjne państwa, jak prezes Sądu Najwyższego, nie będą wykonywały swoich obowiązków - mówił Szczerski w radiowej „Trójce”.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetynie zacięła się płyta? Taki „pomysł” na Warszawę ma szef PO

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

– Będziemy każdego dnia warszawiaków przekonywać, że żarty się skończyły, że trzeba ratować Warszawę przed kandydatem PiS-u na prezydenta – grzmiał na wspólnej z Rafałem Trzaskowskim konferencji prasowej szef PO, Grzegorz Schetyna. Takie słowa mogą tylko utwierdzić w przekonaniu, że jedynym planem PO na Warszawę, jak i Polskę, jest straszenie PiS-em.

Schetyna tłumaczył podczas konferencji prasowej, że "Warszawa dzisiaj, tak jak cała Polska, jest zagrożona taką polityką".

My dzisiaj musimy walczyć o pozycję Polski w Unii Europejskiej, o to, żebyśmy mogli w dalszym ciągu, tak jak przez ostatnie lata, modernizować nasz kraj. Warszawa jest najlepszym tego symbolem. Wiele milionów euro, które tutaj zainwestowano, otwierają i budują metropolię europejską. Dzisiaj ten proces jest zagrożony. Dzisiaj obietnice i próba oszustwa wyborczego jest zagrożeniem dla przyszłości miasta – mówił.

Na zakończenie swojego wywodu powiedział to, do czego już zdążył przyzwyczaić:

Dlatego jesteśmy tutaj z Rafałem Trzaskowskim, będziemy każdego dnia warszawiaków przekonywać, że żarty się skończyły, że trzeba ratować Warszawę przed kandydatem PiS-u na prezydenta.

Przypomnijmy, że Grzegorz Schetyna to polityk, który od miesięcy jest liderem rankingu nieufności.

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl