Putin w ciężkim szoku?! Na zarzuty szefa MSZ Kreml zareagował wprost histerycznie

  

Kreml jest w szoku! Przynajmniej tak twierdzi rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. - Obwinianie prezydenta Władimira Putina o atak na Siergieja Skripala jest szokujące i stanowi naruszenie zasad dyplomatycznych – oświadczył dziś kremlowski urzędnik, odnosząc się do wypowiedzi szefa brytyjskiej dyplomacji Borisa Johnsona.

Johnson oświadczył dziś: „Sądzimy, że to niezmiernie prawdopodobne, iż to była jego (Putina) decyzja, by użyć środka paraliżującego na ulicach Wielkiej Brytanii”.

Pieskow nazwał oskarżenie Johnsona „niewybaczalnym naruszeniem dyplomatycznych zasad przyzwoitości”.

Deklarowaliśmy wielokrotnie, na różnych szczeblach, że Rosja nie ma nic wspólnego z tą historią

- przekonywał.

Wcześniej rzecznik Kremla powiedział, że Londyn „będzie musiał prędzej czy później przedstawić sensowne, a nie hipotetyczne dowody”, na których podstawie oskarża Rosję.

Zaapelował, by nie używać „takich apokaliptycznych zwrotów, jak zimna wojna” przy opisywaniu relacji Rosji z Zachodem. Choć to właśnie rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zasugerowała ostatnio, że może odpowiedzieć Wielkiej Brytanii użyciem atomu! 

Nie powinno się grozić państwu posiadającemu broń jądrową

- mówiła we wtorek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Putin oszalał? Moskwa sugeruje, że na brytyjskie sankcje może odpowiedzieć atomem!

Na wypowiedzi Pieskowa zuchwalstwo Rosji się jednak nie skończyło. Chwilę później Komitet Śledczy Rosji poinformował, że wszczął dochodzenia w sprawie próby zabójstwa w Wielkiej Brytanii Siergieja Skripala i jego córki Julii. Zapewnił, że służby są gotowe do współpracy ze stroną brytyjską.

Dodał, że wszczęto również śledztwo w sprawie zabójstwa współpracownika zmarłego w 2013 r. rosyjskiego miliardera Borysa Bieriezowskiego Nikołaja Głuszkowa, którego znaleziono martwego w Londynie w poniedziałek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zdziwił ich widok policjantów

Włamywazce złapani / lubuska.policja.gov.pl

  

Trzech włamywaczy postanowiło obrabować kiosk w centrum Gorzowa Wlkp. Wszystko mogłoby ujść im płazem, gdyby nie czuje oko operatora monitoringu miejskiego w gorzowskiej komendzie Policji. Powiadomiony o włamaniu dyżurny skierował na miejsce najbliższy patrol. Policjanci zaskoczyli rabusiów i zatrzymali ich na gorącym uczynku.

Fakt, że monitoring miejski jest bardzo pomocny w pracy Policji oraz to, że stróże prawa przez całą dobę czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców potwierdza zdarzenie z nocy z wtorku na środę (16/17 października). Około godziny 2 operator miejskiego monitoringu w gorzowskiej komendzie Policji zauważył podejrzaną sytuację.

W centrum miasta na przystanku autobusowym znajdował się mężczyzna, który nerwowo się rozglądał. W pewnym momencie podeszłą do niego inna osoba, która po krótkiej rozmowie udała się za pobliski kiosk. Wszystko wyglądało tak, jakby mężczyzna na przystanku stał na tzw. „czatach”, a w tym czasie inna osoba ukrywała się za kioskiem. To wzbudziło podejrzenia operatora monitoringu, który przekazał tę informację dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Ten nie tracąc czasu skierował na miejsce najbliższy patrol, w tym przypadku ruchu drogowego.

Policjanci w drodze na miejsce postanowili się rozdzielić, zajść podejrzanych z dwóch stron i odciąć im ewentualną drogę ucieczki. To rozwiązanie okazało się skuteczne. Gdy mundurowi byli już blisko kiosku zauważyli trzech mężczyzn, którzy przez uszkodzoną roletę w oknie próbowali wynieść skradzione „fanty”.

Policjanci zaskoczyli włamywaczy i zatrzymali ich na gorącym uczynku. Po chwili na miejscu zjawił się także inny patrol, który wspomógł funkcjonariuszy drogówki. Podejrzani w wieku 21, 29 i 45 lat zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Odpowiedzą teraz za kradzież z włamaniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl