Putin w ciężkim szoku?! Na zarzuty szefa MSZ Kreml zareagował wprost histerycznie

Kreml jest w szoku! Przynajmniej tak twierdzi rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. - Obwinianie prezydenta Władimira Putina o atak na Siergieja Skripala jest szokujące i stanowi naruszenie zasad dyplomatycznych – oświadczył dziś kremlowski urzędnik, odnosząc się do wypowiedzi szefa brytyjskiej dyplomacji Borisa Johnsona.

Johnson oświadczył dziś: „Sądzimy, że to niezmiernie prawdopodobne, iż to była jego (Putina) decyzja, by użyć środka paraliżującego na ulicach Wielkiej Brytanii”.

Pieskow nazwał oskarżenie Johnsona „niewybaczalnym naruszeniem dyplomatycznych zasad przyzwoitości”.

Deklarowaliśmy wielokrotnie, na różnych szczeblach, że Rosja nie ma nic wspólnego z tą historią

- przekonywał.

Wcześniej rzecznik Kremla powiedział, że Londyn „będzie musiał prędzej czy później przedstawić sensowne, a nie hipotetyczne dowody”, na których podstawie oskarża Rosję.

Zaapelował, by nie używać „takich apokaliptycznych zwrotów, jak zimna wojna” przy opisywaniu relacji Rosji z Zachodem. Choć to właśnie rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zasugerowała ostatnio, że może odpowiedzieć Wielkiej Brytanii użyciem atomu! 

Nie powinno się grozić państwu posiadającemu broń jądrową

- mówiła we wtorek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Putin oszalał? Moskwa sugeruje, że na brytyjskie sankcje może odpowiedzieć atomem!

Na wypowiedzi Pieskowa zuchwalstwo Rosji się jednak nie skończyło. Chwilę później Komitet Śledczy Rosji poinformował, że wszczął dochodzenia w sprawie próby zabójstwa w Wielkiej Brytanii Siergieja Skripala i jego córki Julii. Zapewnił, że służby są gotowe do współpracy ze stroną brytyjską.

Dodał, że wszczęto również śledztwo w sprawie zabójstwa współpracownika zmarłego w 2013 r. rosyjskiego miliardera Borysa Bieriezowskiego Nikołaja Głuszkowa, którego znaleziono martwego w Londynie w poniedziałek.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto zyska na ustawie 447, a kto straci? Senator Mróz o niebezpiecznej formie nacisków

/ whoismargot

Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła dziś ustawę o sprawiedliwości dla ofiar Holokaustu, którzy nie otrzymali zadośćuczynienia. Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl, że jest to bardzo niebezpieczna dla Polski forma wywierania presji politycznej przez środowiska żydowskie. 

Z punktu formalno-prawnego ustawa S. 447 przyjęta przez Kongres nie wywołuje dla Polski bezpośrednio żadnych konsekwencji prawnych. Mówi jedynie o monitorowaniu restytucji mienia żydowskiego w krajach Europy środkowo-wschodniej. 

Jednak, zdaniem senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Mroza, jest to bardzo niebezpieczna dla Polski forma "wywierania presji politycznej przez środowiska żydowskie przy wykorzystaniu naszego największego sojusznika i supermocarstwa, jakim są Stany Zjednoczone”. 

Dlatego też, jak podkreśla senator, z tego punktu widzenia jest to ustawa dla nas mocno niekorzystna. 

Na pewno nie uciekniemy od jakiejś formy reprywatyzacji, ale reprywatyzacja musi dotyczyć wszystkich, którym zabrano mienie, a nie tylko tych, którzy są pochodzenia żydowskiego

- mówi i zaznacza, że musi być oparta na tych samych zasadach dla każdego, biorąc również pod uwagę "pewne możliwości finansowe państwa". 

Zdaniem Mroza nie może być żadnego ustępstwa w jednej sprawie: w kwestii tego, czego domagają się środowiska żydowskie, czyli zwrotu mienia żydowskich organizacji międzynarodowych.

To jest sprzeczne z zasadami prawa, zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Polskie prawo jasno definiuje, kto jest uprawniony do dziedziczenia 

- zaznacza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Amerykańska ustawa S.447 przyjęta, ale czy to koniec? Uwaga! Jeszcze nie wszystko jest stracone

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl