„Nadzwyczajna kasta” się buntuje. Gersdorf za nic ma apel ministra sprawiedliwości ws. KRS

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

Oj, boli nadzwyczajną kastę reforma wymiaru sprawiedliwości. Małgorzata Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego, nie ma zamiaru zwoływać posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa, mimo że wczoraj szef resortu sprawiedliwości stanowczo wezwał ją do zwołania pierwszego posiedzenia.

Stanowisko I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf ws. zwołania posiedzenia KRS nie ulega zmianie

- poinformował Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

Wcześniej Gersdorf tłumaczyła, że posiedzenie KRS zwoła "zgodnie z przepisami", a informacja o terminie "pojawi się w stosownym czasie". Pierwsza prezes Sądu Najwyższego stwierdziła, że nowy skład KRS jest "niekonstytucyjny" i w związku z tym nie tylko zrezygnowała z funkcji przewodniczącego, ale też "niekonstytucyjnej" Rady zwoływać nie zamierza.

Wczoraj minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do prezes Gersdorf o "niezwłoczne" zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa. CZYTAJ WIĘCEJ

Gersdorf w zeszły wtorek złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej Krajowej Rady Sądownictwa.

Zgodnie z ustawą o KRS, "pierwsze posiedzenie Rady po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego, zwołuje Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, który przewodniczy obradom do czasu wyboru nowego przewodniczącego".

To sytuacja patowa – może potrwać do kwietnia, kiedy wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym. Ze stanowiska odejdzie wówczas Małgorzata Gersdorf, ale i to nie pozwoli na zwołanie posiedzenia KRS, bo najpierw musi zostać wybrany jej następca na stanowisku pierwszej prezes. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Obywatelka Mołdawii zginęła od noża

/ PublicDomainPictures

  

Policja w Ostrzeszowie (Wielkopolskie) zatrzymała do przesłuchania 42-letniego obywatela Mołdawii, którego partnerka zmarła od ugodzenia nożem w szyję.

"Informację policja otrzymała około godz. 8. Do zdarzenia doszło w domu zamieszkiwanym przez obcokrajowców w Mikstacie, którzy przyjechali do Polski w celach zarobkowych" –

poinformowała rzecznik prasowy ostrzeszowskiej policji Agnieszka Szołdra.

Na miejscu zdarzenia policjanci zastali martwą 42-letnią kobietę z raną kłutą szyi i wszystkich mieszkańców, poza jej partnerem.

"Rozpoczęliśmy poszukiwania mężczyzny. Udało się go zatrzymać. Trwa jego przesłuchanie w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia"

- wyjaśniła Agnieszka Szołdra.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl