Siemoniak nie wiedział, co robi dyrektor sekretariatu? Jaruzelski w latach 2012-2013 wypoczywał w ośrodkach MON

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska; olasito77; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

"W latach 2012-13 Wojciechowi Jaruzelskiemu wydano cztery zgody na pobyt w ośrodkach wojskowych na Mazurach. Decyzje były podpisywane przez dyrektora sekretariatu" – informuje tvp.info, który dotarł do tej informacji. Tomasz Siemoniak w rozmowie z portalem stwierdził, że nie wiedział o tym fakcie.

W latach 2012-2013 ministrem obrony narodowej był Tomasz Siemoniak, poseł Platformy Obywatelskiej.

Dopytywany przez tvp.info o szczegóły wydawanych zgód stwierdził, że "nie zdawał sobie sprawy" z tego, że Wojciech Jaruzelski wypoczywał w ośrodkach należących do ośrodków MON.

Ja tam byłem parę razy na różnych spotkaniach (w ośrodkach MON na Mazurach). Ktoś wspominał, że coś tam kiedyś, ale generalnie dysponował tym dyrektor sekretariatu – stwierdził Siemoniak.

Przypomnijmy, że Tomasz Siemoniak niezbyt konsekwentnie wypowiada się o Wojciechu Jaruzelskim. W 2016 roku stwierdził, że „odebranie stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi to dobry pomysł”, ale inaczej było podczas głosowania w Sejmie 6 marca bieżącego roku w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej – poseł PO zagłosował przeciwko.

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Profanacja Najświętszego Sakramentu w Szklarskiej Porębie. Kościół zamknięty do niedzielnego poranka

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/RobertCheaib

W nocy z piątku na sobotę (16/17 marca) dokonano profanacji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szklarskiej Porębie. Sprawczynią okazała się młoda kobieta, która z nieznanych dotąd przyczyn, wkradła się do świątyni przez małe okno. Dostała się do tabernakulum, z którego wyjęła kilka konsekrowanych hostii. Część z nich rozrzuciła, kilka próbowała spalić.

Jak powiedział proboszcz parafii, dzięki zamontowanemu w kościele monitoringowi udało się zauważyć przebywającą we wnętrzu osobę. Natychmiast powiadomiona została policja i straż pożarna. Dzięki szybkiej interwencji służb nie doszło do znacznych zniszczeń, a sprawczyni została ujęta.

W odpowiedzi na ten akt profanacji, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wystosował do wszystkich diecezjan komunikat, w którym czytamy min.:

"Jako Biskup Legnicki przyjąłem tę wiadomość z wielkim bólem. Pragnę także wyrazić słowa współczucia Księdzu Proboszczowi i całej tamtejszej wspólnocie parafialnej, ponieważ dla nas, wierzących, Eucharystia jest największą świętością. W Niej sam Chrystus jest obecny, ofiaruje się za nas oraz jest spożywany. W Eucharystii dokonuje się ustawicznie działo naszego zbawienia, jest ona szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia".

Jednocześnie biskup legnicki przypomniał, że profanacja Najświętszego Sakramentu wiąże się z karą ekskomuniki zarezerwowaną Ojcu Świętemu.

- Za grzech profanacji, poniżenia Bożej miłości, winniśmy Bogu wynagradzać. Zarządzam, zatem, aby sprofanowany kościół św. Maksymiliana w Szklarskiej Porębie został zamknięty. Dopiero w niedzielę 18 marca o godz. 9:00 będzie tam sprawowany obrzęd publicznego przebłagania, po którym zostanie przywrócony kult i będzie można sprawować Eucharystię z udziałem całej Wspólnoty parafialnej.

Na zakończenie bp Kiernikowski zwrócił się z apelem o modlitwę:

"Dla całej Diecezji zarządzam, aby najbliższa niedziela, V Wielkiego Postu (18 marca), była dniem ekspiacji i wynagrodzenia za dokonaną haniebną profanację. Po każdej Mszy świętej, należy wystawić Najświętszy Sakrament i odśpiewać suplikacje. Ufam, że Bóg, który tak umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne (J 3,16), okaże miłosierdzie nam, a zwłaszcza sprawczyni tego haniebnego czynu. Niech Jezus obecny w Eucharystii będzie uwielbiony".

Źródło: KAI, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl