Jaką metodą ustalić metodę głosowania

Wydawało się, że wraz z powołaniem nowego składu Krajowej Rady Sądownictwa reforma wymiaru sprawiedliwości będzie miała z górki. Jednak na skutek zacietrzewienia I prezes Sądu Najwyższego może dojść do zablokowania prac rady. Oto bowiem pierwsze jej posiedzenie powinien zwołać przewodniczący KRS u. Tego zaś nie ma, bo Małgorzata Gersdorf zrezygnowała z tej funkcji.

Wobec tego powinien to uczynić I prezes SN – to też pani sędzia Gersdorf, która do tego się nie kwapi, bo uważa skład KRS u za niekonstytucyjny. Tymczasem Sąd Najwyższy uniewinnił prokuratura, który nie wiedział, że pijany prowadzi samochód. Wygląda na to, że w tym przeciąganiu sprawy nie chodzi o nic więcej jak tylko o to, by zdążyć zamieść pod dywan jeszcze kilka sprawek kolegów, głosząc jednocześnie dyrdymały o obronie zagrożonej praworządności. W tej sytuacji należałoby się zastanowić, czy godzić się, by formalności proceduralne uniemożliwiły działanie konstytucyjnego organu, jakim jest KRS, i uznać, że wszyscy członkowie rady mogą wyjątkowo zwołać jej posiedzenie. Inaczej grozi popadnięcie w groteskę rodem z filmu „Rejs” i deliberowanie, jaką metodą ustalić metodę głosowania.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kto otworzy okno?

Każde społeczeństwo ulega czasem jakimś narzuconym interpretacjom, od których nie potrafi się uwolnić. Sowietolodzy lat 80. liczyli w swoich ekonomicznych słupkach, kiedy Związek Sowiecki prześcignie USA w produkcji stali, wydobyciu węgla, PKB, a z drugiej strony błagali Biały Dom, by nie atakował Moskwy, która chce tylko spokoju.

Jeszcze w sierpniu 1991 r. prezydent George Bush przekonywał w Kijowie Ukraińców, by zostali w ZSRS. Po kilku miesiącach nie było już przekonywania, patrzenia na produkcję stali, nie było już komunistycznego imperium. Ktoś otworzył okno i świeże powietrze rozpędziło zaduch ówczesnego myślenia, otwierając nowe horyzonty. Dziś także Zachód żyje w przekonaniu, że Chiny nas prześcigną, że multi-kulti, imigracja z Bliskiego Wschodu… aż ktoś otworzy okno i pokaże, co jest za murem. Może otwierającym okno będzie Polska?

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl