Węgierskie media komentują gest premiera Morawieckiego żegnającego Kluby Gazety Polskiej

/ twitter.com/PremierRP

  

Trwa szósty Wielki Wyjazd klubów GP na Węgry. Specjalny polski pociąg zajechał już do Budapesztu na Dworzec Keleti. Premier Mateusz Morawiecki objął wyprawę honorowym patronatem. Ten gest oraz pożegnanie wyjeżdżających jest szeroko komentowane w węgierskich mediach, jako jedna z głównych wiadomości.

Wczoraj około godziny 13:30 pierwsi uczestnicy wyruszyli z Warszawy. Pociągiem do Budapesztu udało się 600 przedstawicieli klubów „Gazety Polskiej”. Kolejni na miejsce pojechali własnym transportem.

Tegoroczny wyjazd ma wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy w historii wyjazd honorowym patronatem objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. W tym roku atmosfera w Budapeszcie jest wyjątkowa z uwagi na zbliżające się na Węgrzech wybory.

Gest Mateusza Morawieckiego oraz przyjęcie i pożegnanie przedstawicieli Klubów GP jest szeroko komentowane w węgierskich mediach.

W czasie wczorajszej międzynarodowej konferencji na temat marszu pokoju w Budapeszcie rząd wydał oświadczenie popierające Polskę w sporze z UE.

Konferencje ruchu społecznego COF, zaplecza politycznego Orbana obserwowało wielu zagranicznych dziennikarzy.

Poniżej zamieszczamy pełny program VI Wielkiego Wyjazdu na Węgry 2018 r.
14 marca 2018 r. (środa):
6.40 Przyjazd specjalnego pociągu z Polski na Dworzec Keleti
Powitanie Polaków
7.00 Przejazd autokarów do hoteli
Całodzienne indywidualne zwiedzanie Budapesztu
18.00–19.00 Kolacja w hotelu

15 marca 2018 r. (czwartek):
Śniadanie w hotelu
Po wzięciu bagaży i wymeldowaniu się z hoteli przejazd podstawionymi autokarami, które zawiozą uczestników na uroczystości.
Uroczystości z okazji Święta Narodowego Węgier
11.00 Spotkanie pod pomnikiem Bema (plac. gen J. Bema, Bem tér)
Okolicznościowe przemówienia wygłoszą m.in.: ambasador RP prof. Jerzy Snopek; prezes CÖF Laszlo Csizmadia; redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.
Składanie wieńców
Zbiórka i przejście „marszem pokoju” pod parlament. Trasa: most Małgorzaty – Szt. István körút – Bajcsy-Zsilinszky út – Alkotmány utca
14.00 Przemówienie Viktora Orbána przed parlamentem
Po uroczystościach powrót do autokarów, które będą znajdować się na parkingu przy parlamencie. Odjazd autokarami na Dworzec Keleti.
Godzina 18.20 – odjazd pociągu do Polski
(przyjazd na stacje: Kraków Główny – g. 5.40; Warszawa Gdańska – g. 11.00)

Wspólnym organizatorem są CÖF-CÖKA-CET oraz kluby „Gazety Polskiej”.


VI Wielki Wyjazd na Węgry honorowym patronatem objął Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

Partnerem Wielkiego Wyjazdu na Węgry Klubów Gazety Polskiej jest Kapsch Telematic Services – operator państwowego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetyna znów o PiS. Obsesja?

/ Adrian Grycuk; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

  

- Nie da się budować wspólnoty na kłamstwie i pogardzie, tak jak próbuje robić to rząd PiS. Zadaniem każdej władzy jest służba wszystkim obywatelom. Rząd nie może wybierać Polaków, których lubi, i ignorować innych – mówił we Wrocławiu szef PO Grzegorz Schetyna. Czyli znowu program PO został sprowadzony do... PiS.

We Wrocławiu odbywa się regionalna konwencja Koalicji Obywatelskiej we Wrocławiu. Biorą w niej udział oprócz Schetyny m.in. przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka oraz kandydat Koalicji na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk.

- Jesteśmy liberałami, co oznacza, że wolność jest dla nas najważniejsza, wolność we wszystkich aspektach. Tylko wolni ludzie są w stanie tworzyć wspólnotę, która nie boi się o swoją przyszłość

– mówiła we Wrocławiu przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl