Pierwsze miejsce! Polska nagrodzona podczas targów turystycznych w Berlinie

/ Romek

  

Polskie stoisko narodowe zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy wystawca z Europy" na targach turystycznych ITB Berlin 2018 - poinformowała w komunikacie Polska Organizacja Turystyczna. Stoisko było przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz POT.

Stoisko - jak wyjaśniono w komunikacie prasowym - zostało docenione przede wszystkim za "wszechstronną ofertę, interaktywność, gościnność oraz wysoki poziom obsługi". "Szczególne wrażenie na jurorach zrobiły interaktywne pokazy pieczenia pierników (Żywe Muzeum Piernika z Torunia), eksperymentów z wodą (Centrum Nauki Hydropolis z Wrocławia) czy wyplatania zabawek z trawy (Odpoczywaj na wsi). Dodatkową atrakcją dla zwiedzających z całego świata były liczne konkursy" - czytamy w informacji.

Jak powiedział cytowany w komunikacie minister sportu i turystyki Witold Bańka "Polskie stoisko zostało docenione i wyróżnione nie tylko za bogatą ofertę atrakcji i aktywności, ale przede wszystkim za wspaniałą atmosferę, niezwykłą gościnność i profesjonalną obsługę". "To są walory, które decydują o tym, że coraz więcej turystów wybiera Polskę jako miejsce odpoczynku" - ocenił.

Podczas tegorocznych targów POT oddała do dyspozycji uczestników stoisko o łącznej powierzchni 752 m kw. Zaprezentowało się na nim 49 polskich wystawców. Motywem przewodnim była turystyka aktywna – wodna.

Podczas targów ITB w Berlinie, do promocji Polski i jej atrakcji turystycznych wykorzystano m.in. filmy w nowoczesnej technologii VR.

Z kolei prezes POT Robert Andrzejczyk - cytowany w komunikacie - wskazał, że "nagroda Best Exhibitor Award w kategorii Europa jest także ogromnym sukcesem polskich wystawców". "Cieszę się, że jury doceniło na naszym stoisku aktywność Żywego Muzeum Piernika, które w ostatnim roku zostało laureatem Złotego Certyfikatu POT. To potwierdza wysoką jakość nagradzanych przez nas produktów" - dodał.

Nagrody za stoiska zostały wręczone w sobotę podczas uroczystej gali w Berlinie. Targi ITB Berlin 2018 odbyły się 7-11 marca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podejrzane pakunki na S-12. NOWE FAKTY!

zdjęcie z akcji antyterrorystów i pirotechników pod Świdnikiem / lubelska.policja.gov.pl

  

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Świdnika. Jak się okazuje to on na siatce ogrodzeniowej drogi krajowej S-12 zamontował kilka podejrzanych pakunków, które wyglądem mogły przypominać ładunki wybuchowe. W wyniku działań mężczyzny na miejscu interweniowały służby, a blokada drogi trwała kilka godzin.

Policyjni antyterroryści z zachowaniem zasad bezpieczeństwa usunęli podejrzane przedmioty i je zneutralizowali. Okazało się, że żaden z tych przedmiotów nie zawierał materiałów wybuchowych.
 
Wczoraj przed południem na siatce ogrodzeniowej przy ul. Piaseckiej w Świdniku zauważono sześć podejrzanie wyglądających przedmiotów, które wyglądem przypominały ładunki wybuchowe. W związku z tym, na miejsce skierowane zostały wszystkie służby oraz specjaliści z dziedziny pirotechniki. Policyjni antyterroryści podjęli decyzję o usunięciu tych przedmiotów oraz ich zneutralizowaniu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Droga ekspresowa S 12 na czas czynności została wyłączona z ruchu. Po wyeliminowaniu kilku przedmiotów, częściowy ruch na drodze został przywrócony. Okazało się, że żaden z tych przedmiotów nie zawierał materiałów wybuchowych.
- relacjonuje przebieg akcji lubelska policja.
 
Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że podobny przedmiot ujawnili pracownicy PKP podczas kontroli swoich urządzeń na szlaku kolejowym. Na początku grudnia zauważyli pakunek zawierający diody oraz wystające kable, przymocowany na słupku trakcji kolejowej na jednej ze świdnickich ulic. Od razu powiadomiono służby i na miejsce wysłano antyterrorystów z Lublina. Pakunek po neutralizacji okazał się nieszkodliwym urządzeniem nie zawierającym materiałów wybuchowych.
 
Jak się dowiadujemy wczoraj po południu policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Świdnika, który przyznał się do umieszczania tych przedmiotów na terenie miasta. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
 
W chwili obecnej toczy się śledztwo pod nadzorem prokuratora, które wyjaśni wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Policja będzie ustalać czy na terenie Świdnika znajdują się inne podobne urządzenia i w jakim celu zostały zamontowane.
- informuje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl