Alior Bank rozwija się ofensywnie

/ mat. pras.

  

Ruszyło Bancovo, platforma agregująca oferty firm pożyczkowych i banków, Alior wdraża nowy model zarządzania, w ramach którego w czerwcu otworzy iLab, przygotowuje fundament pod otwartą bankowość, będzie inwestował w start-upy z branży finansowej i ubezpieczeniowej.

Alior Bank od startu pracował na wizerunek najbardziej innowacyjnego banku. Michał Chyczewski, p.o. prezesa, kontynuuje tę drogę. Pod jego rządami Alior Bank awansował na miejsce 8. z 9. pod względem wielkości aktywów na polskim rynku bankowym dzięki istotnemu przyspieszeniu wzrostu organicznego.

Było to możliwe dzięki poprawie zarówno sytuacji kapitałowej jak i płynnościowej Banku. Do sukcesów w tym obszarze należy zaliczyć udaną emisję obligacji podporządkowanych oraz wzrost depozytów o ponad 2,9 mld zł poprzez udane kampanie nowego konta lokacyjnego dedykowane do strategicznych segmentów klientów i realizowane w pełni online. Prezes Michał Chyczewski z sukcesem przeprowadził restrukturyzację po przejęciu Banku BPH – ostateczny poziom synergii 381 mln zł okazał się istotnie wyższy, niż bank pierwotnie zakładał, a okres ich realizacji zakończy się już w 2018 r., a nie jak pierwotnie zakładano w roku 2019. Alior Bank ogłosił plan operacjonalizacji strategii „Cyfrowego Buntownika”, który jest w trakcie realizacji i zakłada ponad 600 szczegółowo zaprojektowanych inicjatyw. Plan ten ma doprowadzić do przekształcenia Alior Banku w jedną najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Europie i jego elementem jest między innymi wdrożenie unikalnego modelu zarządzania innowacjami i projektami IT, które są w toku. W roku 2017, który bank zakończył z dużym zyskiem, Alior otrzymał m.in.i dwie prestiżowe nagrody – Firmy Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz „Bank of the Year in Poland” w konkursie organizowanym przez międzynarodowy, prestiżowy magazyn „The Banker”. Wynik za rok 2017 wyniósł 515 mln zł i był zgodny z konsensusem rynkowym, który w drugiej połowie roku wzrósł o ponad 15 proc.  Kurs akcji Alior Banku w szczytowym momencie w tym czasie był o prawie 40 proc. wyższy niż w momencie obejmowania funkcji przez Michała Chyczewskiego, co plasuje Alior Bank w gronie najbardziej docenianych spółek na rynku kapitałowym w Polsce w tym okresie. Efektem docenienia poprawy sytuacji Banku była decyzja agencji ratingowej Fitch o poprawie perspektywy ratingu z neutralnej na pozytywną.

W 2018 r. Alior stawia na dalszy rozwój segmentu MSP, który przynosi mu 26 proc. przychodów i wciąż chce w nim być bankiem pierwszego wyboru. Dlatego rozbudowuje platformę zafirmowani.pl, służącą m.in. do samodzielnego prowadzenia księgowości. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dron i siedem radiowozów dla Ostrołęki

/ / Lukas Plewnia CC BY-SA 2.0

  

Siedem nowych radiowozów i dron zostało przekazanych Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce podczas uroczystej zbiórki. Sprzęt zasili jednostkę w Ostrołęce oraz dwa posterunki w powiecie ostrołęckim.

„Dron, ufundowany przez nadleśnictwa w Parciakach, Myszyńcu i Ostrołęce, będzie wykorzystywany w terenach trudno dostępnych, lasach i nad wodami” – powiedział asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. To pierwsze tego typu urządzenie, którym będą dysponować policjanci z Ostrołęki.

Dwa oznakowane radiowozy otrzymają posterunki w Baranowie i Łysych. Trzy oznakowane pojazdy będą wykorzystane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Nieoznakowane hyundai i opel zasilą Wydział Dochodzeniowo–Śledczy oraz Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

Auta zostały zakupione za blisko 500 tys. zł z funduszy przekazanych przez samorząd lokalny i Komendę Główną Policji. Jak dodał asp. Kolator - do ostrołęckiej policji w najbliższym czasie mają trafić kolejne służbowe pojazdy sfinansowane przez KGP.

W ramach struktur Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce działają komisariat w Myszyńcu oraz posterunki policji w Łysych, Baranowie, Kadzidle, Czerwinie i Goworowie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl