Olejnik, Gugała, Miszczak na legalu 

Jak poinformował nas telewizyjny program „Alarm”, prominentni przedstawiciele świata mediów Trzeciej RP mają związki z warszawskimi lokalami, które w przeszłości należały do miasta i z których wyrzucani byli lokatorzy. Albo też dokonywali transakcji z ludźmi, którzy w związku z warszawską reprywatyzacją siedzą w tej chwili w aresztach.

Chwilę po publikacji listy nazwisk Edward Miszczak, Jarosław Gugała i Monika Olejnik wydali pełne oburzenia oświadczenia, w których publikacje na swój temat nazwali manipulacją oraz poinformowali, że transakcje, których dokonywali, były w pełni legalne i na żadnym etapie nikt z nich nie złamał prawa.

Tyle tylko, że nikt im tego nie zarzuca. Problem polega na czym innym. Na przestrzeni lat nawet 40 tysięcy ludzi padło ofiarą działań złodziei kamienic i ich przyjaciół w sądach oraz urzędach. Przez lata działo się to przy absolutnym milczeniu świata mediów. To milczenie przerwały dopiero pojedyncze publikacje „Wysokich Obcasów”, „Superwizjera TVN”, tygodnika „Wprost” oraz Telewizji Republika – głównie dzięki działalności organizacji lokatorskich. Jednak nawet po przełamaniu tej zmowy tuzy publicystyki politycznej nie kierowały do rządzących pytań o to, dlaczego ten masowy exodus wywołują decyzje garstki ich podwładnych. Nikt nie pytał, jak to się działo, że beneficjentami takich decyzji stają się albo rodziny tych urzędników, albo wręcz sami urzędnicy – jak pracująca niegdyś w Ministerstwie Sprawiedliwości reprywatyzacyjna multimilionerka. Wielkim znakiem zapytania – niezależnie od tego, jak wiele słów oburzenia wypowie Jarosław Gugała i ile skieruje w tej sprawie pozwów – jest również to, dlaczego w tej sprawie on sam nie zaalarmował opinii publicznej. Był przecież właścicielem lokalu, który znajdował się nad mieszkaniem zamordowanej Jolanty Brzeskiej, na długo przedtem, zanim zreprywatyzowano kamienicę. Miał ku temu wszelkie narzędzia, bo w dniu, kiedy została zamordowana, został świeżo upieczonym szefem pionu informacji i publicystyki największej polskiej prywatnej telewizji. Ile razy pytał o śledztwo w tej sprawie goszczących u niego polityków? Ilu wysłał reporterów za właścicielem kamienicy, o którym sam wiedział, że traktował lokatorów w sposób wywołujący jego oburzenie? Co zrobił z wielkim tematem i wołającą o wyjaśnienie sprawą człowiek, który do dziś rości sobie pretensje do tego, aby pouczać, a nawet edukować przyszłych dziennikarzy, prowadząc dla nich wykłady? W całej tej sprawie jest jeszcze jeden istotny aspekt. Dotyczy metody kooptacji lub wikłania ważnych ludzi Trzeciej RP w brudne interesy odbywające się na pograniczu świata gangsterskiego i politycznego.

Ich uwikłanie – nawet jeśli nie jest złamaniem prawa, i nawet jeśli nie są oni tego uwikłania świadomi – daje naturalną ochronę samym gangsterom. Mówił o tym w podsłuchanych rozmowach twórca Amber Gold: „Póki pracuje u nas syn premiera, nikt nas nie ruszy”. Michał Tusk był zatrudniony w Amber Gold legalnie. Aby być użytecznym dla budowniczych piramidy, nie musiał łamać prawa.

Wystarczyło, że był. Mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz nie musiał łamać prawa, aby być użytecznym dla „dyskretnych ludzi z cienia”, którzy kręcili „reprywatyzacją” w Warszawie. Wystarczyło, że był jej beneficjentem. W tym sensie Edward Miszczak nie musiał łamać prawa, kupując mieszkanie w kamienicy związanej z poszukiwanym listem gończym gangsterem o pseudonimie „Łapa”, aby być dla niego użytecznym. Warto o tym pamiętać również w wypadku trzeciej nieruchomości, którą nabyła Monika Olejnik. Zwłaszcza od kiedy politycy PO, a za nimi jej stacja, próbują powiązać Macieja Wąsika z siedzącym w areszcie pod zarzutami korupcyjnymi Jakubem R. Jeśli bowiem Wąsik jest ze sprawą związany, bo kilkanaście lat temu imprezował z bratem pana R., to Monika Olejnik jest ze sprawą związana w stopniu dużo większym, choćby dlatego, że od siedzącej w tej samej sprawie w areszcie matki tego samego pana R. kupiła nieruchomość wartą furę pieniędzy.

Rzecz jasna, nabyła ją w pełni legalnie. 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Głupia zmiana

Zabawa prawem i zmienianie go pod wpływem emocji zawsze źle się kończy. Dlatego prawo powinno regulować realne problemy, które pojawiają się w życiu społecznym, a nie służyć do realizacji ideologicznego kierunku. Niestety, oceniam zmianę prawa łowieckiego jako tragiczną. Realny problem, który był do rozwiązania, dotyczył uwzględniania prawa własności przy procesie wytyczania obwodów łowieckich.

Rzeczywiście, jeżeli ktoś sobie nie życzy polowania na jego działce, powinien mieć możliwość powiedzenia „stop” tej czynności. Należało jakoś to uregulować, chociażby ze względu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Nie wiadomo, dlaczego PiS uznało, że przy okazji zrobi na złość myśliwym i zrazi do siebie 120 tys. osób, równomiernie rozproszonych po terenie całego kraju, dodatkowo mających stały kontakt z rolnikami. Jaki realny problem rozwiązano? Naprawdę ktoś wierzy w to, że po wejściu w życie przepisów psy przestaną się gryźć z lisami albo dzikami? Czy naprawdę pokazywanie dziecku zabitego zwierzęcia prowadzi do wychowania patologii? Dziś wychodzi na to, że każdy rodzic, który szedł ze swoim, załóżmy, 17-letnim synem na polowanie, był przestępcą. Kim więc byli dowódcy, którzy w Powstaniu Warszawskim pozwalali angażować się w walkę 14-latkom? Brutalne porównanie, bo i skala głupoty tych przepisów porażająca. Uważam, że 14-latek, a nawet 9-latek może wybrać. PiS myśli inaczej i uważa, że wie lepiej niż rodzice dzieci. Od tego już tylko krok do myślenia rodem z podręczników gender i konwencji antyprzemocowej. I jeszcze na koniec. Przez kilka dni obserwowałem konta ekologów. Jeszcze żaden z nich nie pochwalił PiS. W sondażach zaczęły się już spadki. Jak dla mnie, żadne zaskoczenie. 
 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl