Stało się to, czego mało kto się spodziewał - Robert Lewandowski w meczu z HSV Hamburg przestrzelił z rzutu karnego po raz pierwszy od 2014 roku. Jak się okazuje, nie martwi to prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Mało tego, prezes przewidział taki bieg zdarzeń przed dwoma miesiącami.

"/>

Boniek życzył "Lewemu" zmarnowania karnego... I stało się!

Zbigniew Boniek / by DrabikPany, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zbigniew_Boniek_2011.jpg

Stało się to, czego mało kto się spodziewał - Robert Lewandowski w meczu z HSV Hamburg przestrzelił z rzutu karnego po raz pierwszy od 2014 roku. Jak się okazuje, nie martwi to prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Mało tego, prezes przewidział taki bieg zdarzeń przed dwoma miesiącami.

Ostatni raz Robert Lewandowski z jedenastu metrów pomylił się 17 sierpnia 2014 roku w pucharowym meczu z Preussen Muenster. Później stałe fragmenty gry opanował niemal do perfekcji, a bramkarze nie mogli znaleźć recepty na zatrzymanie "Lewego". W meczu Bayernu z HSV Hamburg również bramkarzowi nie udało się powstrzymać Polaka - Lewandowski zrobił wszystko tak jak zawsze, ale nie trafił w bramkę. Piłka poszybowała nad nią, ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych na stadionie.

Istnieje jednak osoba, która nie będzie wyraźnie smucić się z niestrzelonego karnego przez Lewandowskiego. To... Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przytoczmy jedną z jego wypowiedzi.

Robert zawsze wykonuje jedenastki ze specjalną techniką - patrzy do ostatniej chwili na bramkarza, a nie na piłkę. To nadzwyczajne. Tylko mam nadzieję, że do finałów mundialu jakiegoś karnego przestrzeli. Bo później w trakcie turnieju już na pewno trafi.

 - mówił w styczniu tego roku dla Polsatu Sport.

Jak widać, życzenie Zbigniewa Bońka zostało spełnione i blisko czteroletnia seria "Lewego" dobiegła końca. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że prezes PZPN nie pomylił się także w drugiej części swojej wypowiedzi i na mundialu w Rosji lider polskiej kadry będzie nie do zatrzymania, jeżeli chodzi o stałe fragmenty gry.

Źródło: Polsat Sport, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

155 lat temu 500-osobowy oddział z Galicji wyruszył na pomoc powstańcom styczniowym

Leon Czachowski, dowódca oddziału galicyjskiego

Uroczystość upamiętniająca 155. rocznicę wymarszu pierwszego oddziału z Galicji z pomocą dla powstańców styczniowych, odbyła się na terenie Nadleśnictwa Oleszyce. 15 marca 1863 r. z tutejszych lasów pod dowództwem płk. Leona Czachowskiego do walki wyruszył 500 osobowy oddział ochotników z Galicji.

Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie Piotr Makary przypomniał o licznych związkach mieszkańców Ziemi Lubaczowskiej z trwającym w Królestwie powstaniem narodowym i formach pomocy temu ruchowi.


Następnie w uroczysku leśnym „Tartak", pod głazem upamiętniającym powstańców odbyła się oficjalna część uroczystości.
Dyrektor RDLP Krosno Grażyna Zagrobelna opowiedziała o samym wydarzeniu, które miało miejsce 155 lat temu i o historii upamiętnienia go przed pięciu laty.

Na uroczystości był także poseł Piotr Babinetz, w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego głos zabrał Waldemar Szumny. Dla uczczenia pamięci powstańców kompania honorowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oddała salwę honorową, po czym delegacje uczestników uroczystości złożyły kwiaty pod pomnikiem.


Sztandary na uroczystość  wystawiły 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. Gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie i  Nadleśnictwo Oleszyce. Oprawę muzyczną zapewnił zespół sygnalistów „Echo Karpat".
Na zakończenie uroczystości, w sali narad na terenie szkółki leśnej w Kolonii odbył się koncert Zespołu Cztery Pory Roku z Oleszyc, który wykonał pieśni patriotyczne,  m. in. z okresu powstania styczniowego. 

Źródło: lasy.gov.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl