Pięciu polskich skoczków narciarskich wystartuje w niedzielę w konkursie Pucharu Świata w Oslo. Jednym z faworytów będzie Kamil Stoch, najlepszy w kwalifikacjach i w nieoficjalnej klasyfikacji sobotniego konkursu drużynowego, w którym biało-czerwoni zajęli drugą lokatę.

"/>

Kamil Stoch faworytem do triumfu w Oslo

Kamil Stoch / by Tadeusz Mieczyński, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Konkurs_ind._m%C4%99%C5%BCczyzn_na_skoczni_K-120_-_Kamil_Stoch.jpg

  

Pięciu polskich skoczków narciarskich wystartuje w niedzielę w konkursie Pucharu Świata w Oslo. Jednym z faworytów będzie Kamil Stoch, najlepszy w kwalifikacjach i w nieoficjalnej klasyfikacji sobotniego konkursu drużynowego, w którym biało-czerwoni zajęli drugą lokatę.

Stoch w ostatnim czasie prezentuje wspaniałą formę. W Pjongczangu zdobył złoty medal olimpijski na dużej skoczni i brązowy w drużynie, potem triumfował w konkursie PŚ w Lahti, a dobrą serię kontynuuje w stolicy Norwegii. Jest też liderem organizowanego po raz drugi turnieju Raw Air, na który składają się kwalifikacje oraz konkursy na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i na mamucim obiekcie w Vikersund.

Jego najgroźniejszymi rywalami powinni być Norwegowie Robert Johansson, Johann Andre Forfang i Andreas Stjernen, plasujący się w takiej kolejności na miejscach 2-4 w cyklu Raw Air. Piątą lokatę zajmuje Dawid Kubacki.

W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu, które odbyły się w piątek, Stoch wyprzedził Johanssona i Niemca Richarda Freitaga. Kubacki był piąty, Stefan Hula - 15., Jakub Wolny - 42., a Piotr Żyła - 44. Nie zakwalifikował się do zawodów Maciej Kot, zajmując 56. miejsce.

Konkurs rozpocznie się o godz. 14.20.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie szybciej i wygodniej. Nowa droga zostanie oddana do użytku

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; skeeze

  

W czwartek zostanie oddana do ruchu druga jezdnia drogi S3 na odcinku od węzła Niedoradz do Nowej Soli - skrzyżowanie z drogą woj. nr 283 - o długości 17,3 km - poinformowała rzecznik zielonogórskiego oddziału GDDKiA Anna Jakubowska.

Wartość kontraktu to 212 mln zł. To ostatni odcinek S3 realizowany na terenie Lubuskiego.

„W województwie lubuskim oznacza to niemal finisz przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S3, jest to bowiem ostatni odcinek tej drogi, który został dostosowany do przekroju dwujezdniowego, umożliwiając tym samym bezpieczny i komfortowy przejazd przez całe województwo”

– powiedziała rzecznik.

Dodała, że ostatnim tzw. wąskim gardłem na lubuskim odcinku tej trasy będzie jeszcze przeprawa mostowa przez Odrę w rejonie Cigacic, gdzie trwa budowa drugiego z mostów. Ma on zostać oddany do użytku w drugiej połowie 2019 r.

Zakres robót budowlanych na odcinku od węzła Niedoradz do Nowej Soli objął budowę lewej jezdni wraz z obiektami inżynierskimi, dróg serwisowych i połączeń z siecią dróg lokalnych. Przebudowane zostały węzły Niedoradz i Nowa Sól Zachód i powstała inna niezbędna infrastruktura, m.in. związana z odwodnieniem drogi i wymaganiami środowiskowymi. Wyremontowano także istniejącą jezdnię wschodnią.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko, a jej głównym wykonawcą była firma Budimex.

Lubuski fragment S3 to środkowy odcinek tego szlaku na terenie Polski. Proces jego realizacji trwał od (poza odcinkiem Sulechów – Zielona Góra) 2004 r. Wówczas ruszyły prace przy budowie pierwszej jezdni obwodnicy Międzyrzecza. Koszt całego przedsięwzięcia to ok. 4 mld zł. Przez region przebiega 170-km odcinek tej drogi ekspresowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl