Jakubik kpi z mediów i fake newsów. Dostało się nie tylko Woronicza, ale i TVN!

/ YouTube

Aktor Arkadiusz Jakubik umieścił w sieci singiel pt. "Dziś w Internecie" promujący jego solowy album "Szatan na Kabatach". W teledysku widzimy gmachy m.in. TVP i TVN. W tekście piosenki artysta krytykuje krzykliwe nagłówki w mediach i piętnuje internetowe artykuły, które zamiast stawiać na merytorykę, grają na ludzkich emocjach - wszystko po to, by zdobyć jak największą liczbę kliknięć.

"Ameryka wstrząśnięta słowami Trumpa", "Ostra reakcja Ministerstwa Finansów", "Stanowcze słowa w programie Lisickiego" - recytuje w piosence "Dziś w Internecie" Arek Jakubik. Aktor i muzyk chce w ten sposób zwrócić uwagę na chaos informacyjny panujący w sieci i nieuczciwe nagłówki (tzw. "clickbaity" - "click" - kliknięcie, "bait" - przynęta), które zamiast informować, manipulują czytelnikiem.  Artysta nie opowiada się po żadnej ze stron, a w teledysku pojawia się gmach Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza, a także siedziba TVN-u przy ul. Wiertniczej w Warszawie. Singiel jest zapowiedzią solowej płyty Arkadiusza Jakubika "Szatan na Kabatach", która 20 kwietnia będzie mieć swoją premierę.

WIDEO:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

155 lat temu 500-osobowy oddział z Galicji wyruszył na pomoc powstańcom styczniowym

Leon Czachowski, dowódca oddziału galicyjskiego

Uroczystość upamiętniająca 155. rocznicę wymarszu pierwszego oddziału z Galicji z pomocą dla powstańców styczniowych, odbyła się na terenie Nadleśnictwa Oleszyce. 15 marca 1863 r. z tutejszych lasów pod dowództwem płk. Leona Czachowskiego do walki wyruszył 500 osobowy oddział ochotników z Galicji.

Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie Piotr Makary przypomniał o licznych związkach mieszkańców Ziemi Lubaczowskiej z trwającym w Królestwie powstaniem narodowym i formach pomocy temu ruchowi.


Następnie w uroczysku leśnym „Tartak", pod głazem upamiętniającym powstańców odbyła się oficjalna część uroczystości.
Dyrektor RDLP Krosno Grażyna Zagrobelna opowiedziała o samym wydarzeniu, które miało miejsce 155 lat temu i o historii upamiętnienia go przed pięciu laty.

Na uroczystości był także poseł Piotr Babinetz, w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego głos zabrał Waldemar Szumny. Dla uczczenia pamięci powstańców kompania honorowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oddała salwę honorową, po czym delegacje uczestników uroczystości złożyły kwiaty pod pomnikiem.


Sztandary na uroczystość  wystawiły 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. Gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie i  Nadleśnictwo Oleszyce. Oprawę muzyczną zapewnił zespół sygnalistów „Echo Karpat".
Na zakończenie uroczystości, w sali narad na terenie szkółki leśnej w Kolonii odbył się koncert Zespołu Cztery Pory Roku z Oleszyc, który wykonał pieśni patriotyczne,  m. in. z okresu powstania styczniowego. 

Źródło: lasy.gov.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl