Szkolenie bojowe elewów

/ mat. 11. pa. / http://11pa.wp.mil.pl/pl/1_1284.html

  

W przedostatnim miesiącu szkolenia żołnierze służby przygotowawczej, odbywający szkolenie w 11. Mazurskim Pułku Artylerii, biorą czynny udział w intensywnych zajęciach bojowych.

Jak podaje oficjalny portal 11. PA., zajęcia mają na celu przygotowanie elewów do zbliżającego się sprawdzianu z dotychczas przyswojonej wiedzy ogólnowojskowej i nowo nabytych umiejętności, do którego pozostało zaledwie dwa tygodnie. Żołnierze służby przygotowawczej brali m.in. udział w szkoleniach z SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape), czyli przetrwania, unikania, oporu w niewoli oraz ucieczki. Są to działania podejmowane przez personel wojskowy na wypadek oderwania od sił własnych lub zestrzelenia nad terytorium wroga. W ramach szkolenia elewi odbyli również zajęcia z obrony przed bronią masowego rażenia.

Kandydaci do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) szkolili się na kilku punktach nauczania. Nadrzędnym przedsięwzięciem, z jakim musieli się zmierzyć było pokonywanie toru napalmowego. Pozostałymi zagadnieniami było m.in. udzielanie pierwszej pomocy w przypadku oparzeń (porażenia środkami zapalającymi), gaszenie napalmu w polowych obiektach fortyfikacyjnych oraz gaszenie napalmu na umundurowaniu i indywidualnym wyposażeniu żołnierza. Umiejętności zdobyte podczas tych zajęć przydadzą się nowo szkolonym oraz staną się nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale i fundamentem wiedzy, jaką wyniosą ze sobą ze szkolenia - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 11. pa.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Huta Stalowa Wola: zysk ponad 30,5 mln zł

/ Pibwl [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], from Wikimedia Commons

  

Producent sprzętu dla wojska Huta Stalowa Wola za 10 miesięcy 2018 r. wypracowała zysk netto w wysokości ponad 30,5 mln zł – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa firmy Jowita Jajdelska.

Podkreśliła, że jest to wynik lepszy od zeszłorocznego w tym samym okresie o 34,3 mln zł.

Rzeczniczka przypomniała, że jest to kolejny rekordowy miesiąc, jeśli chodzi o wynik netto spółki. „Huta potwierdza swoje osiągnięcia w odpracowaniu wieloletnich strat i wysoką poprawę efektywności produkcyjnej i finansowej” – zaznaczyła Jajdelska.

Uzyskany wynik za 10 miesięcy 2018 r. jest lepszy od planowanego o ponad 32,6 mln zł. Wynik ten, powiedziała rzeczniczka, przekracza o ponad 14,5 mln zł, planowany na 16 mln zł, zysk netto za cały 2018 rok.

Zdaniem Jajdelskiej, kolejny miesiąc dobrych wyników pokazuje, że firmie udało się „utrwalić pozytywne zmiany wprowadzane przez ostatnie 2 lata na poziomie produkcyjnym i technologicznym”.

HSW SA jest jednym z największych w kraju producentów sprzętu wojskowego, produkuje m.in. samobieżne haubice, transportery opancerzone i wyrzutnie rakiet. Należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl