Pierwsze takie szkolenie w elbląskim dowództwie dywizji NATO

/ flickr.com

  

Przedstawiciele znajdującego się w Portugalii Joint Analysis and Lessons Learned Centre (JALLC) przeprowadzili cykl zajęć w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu.

Jak czytamy na oficjalnym portalu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, w dn. 6-8 marca w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (ang. Multinational Division North East – MND-NE) odbyło się szkolenie w zakresie obowiązującego w NATO systemu wykorzystania doświadczeń. Szkolenie to było jednym z elementów przygotowań do osiągnięcia pełnej gotowości. Wymiana informacji z JALLC pozwoli wykorzystać wnioski innych dowództw podczas ćwiczeń, czekających jednostkę w przyszłości.

Organizatorem szkolenia była sekcja systemu wykorzystania doświadczeń (ang. Lessons Learned Section). Szkolenie prowadzone było przez zespół doradców JALLC (Joint Advisory Training Team - JATT). Zajęcia poruszały tematykę gromadzenia podstawowych technik analizy i przekazywania wniosków zgodnie z obowiązującymi w NATO procedurami. Ostatnim elementem szkolenia były ćwiczenia w syndykatach, które pozwoliły szkolonym praktycznie wykorzystać wiedzę, nabytą w trakcie szkolenia - podaje DG RSZ.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ, MND-NE
Tagi

Wczytuję komentarze...

W Pile powstanie zakład produkujący napoje

/ No machine-readable author provided. Bast assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5

  

W maju przyszłego roku w Pile (Wielkopolskie) rozpocząć się ma budowa zakładu należącego do spółki Zbyszko Company. Według planów firmy, produkcja napojów rozpocznie się w I kwartale 2020 roku.

Docelowo zakład ma produkować sto tysięcy butelek napojów na godzinę.

W poniedziałek podpisany został akt notarialny na zakup nieruchomości o powierzchni ponad 3,42 ha w strefie przemysłowej za łączną kwotę ponad 1,6 mln zł. Dokument podpisali prezydent Piły Piotr Głowski i prezes Zbyszko Company Zbigniew Bojanowicz.

Jak podano na konferencji prasowej, zakład w Pile docelowo zatrudni ponad sto osób, będzie produkował napoje i wodę mineralną.

"To będzie nasz trzeci zakład. Docelowo będziemy tu produkować 100 tys. półtoralitrowych butelek napojów na godzinę – to bardzo dużo. Budowę chcemy rozpocząć w maju przyszłego roku"

– powiedział w poniedziałek Bojanowicz.

"Dziękujemy za zaangażowanie władz miasta, które jest ważne dla inwestora. Zwiedziliśmy wiele nieruchomości w okolicy, a wybraliśmy Piłę z przyczyn jasnych, czyli dobrze przygotowanej nieruchomości inwestycyjnej. To bardzo dobra lokalizacja"

- dodał.

Przetarg, który wyłoni generalnego wykonawcę ma zostać ogłoszony w styczniu, w Pile powstanie zakład produkcyjny, magazyny i biura. Zbigniew Bojanowicz zapowiedział, że pod koniec przyszłego roku w nowym zakładzie ma się rozpocząć montaż urządzeń produkcyjnych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl