Koncert "Drogi Niepodległości" w sześciu miejscowościach

/ mat.pras.

  

Zapraszamy serdecznie na wyjątkową serię koncertów pod hasłem "Drogi Niepodległości", które zabrzmią aż w sześciu miejscowościach - m.in. w Radomsku, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas koncertów wystąpią Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski oraz znany z występów u boku Jana Pietrzaka i kapitalnych interpretacji twórczości Jacka Kaczmarskiego Bartłomiej Kurowski. Trasa pod hasłem "Drogi Niepodległości - Żołnierze Wyklęci" wystartuje już jutro (9.03). PIerwszy koncert odbędzie się o godz. 17:00 w MDK Radomsko, a tego samego dnia o godz. 19 koncert zabrzmi w GOK-u w Woli Krzysztoporoskiej. Pozostałe recitale zaplanowano według następującego harmonogramu:

10.03.2018 godz. 15.00 Bełchatów sala MCK

10.03.2018 godz. 19.00 MOK Sulejów 

11.03.2018 godz. 15.30 Kościół w Czarnocinie

11.03.2018r godz. 19.00 Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki wprost o planach Trzaskowskiego i spółki. Tak chcą odzyskać władzę...

/ Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

Opozycja - dla celów odzyskania władzy - zaproponowała zamrożenie środków unijnych dla Polski. My nie tylko nie chcemy niczego zamrażać, a chcemy rozgrzać polską gospodarkę. Budujemy przestrzeń do rozwoju na terenie całego kraju - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Opola.

Podczas dzisiejszego wystąpienia w Opolu szef rządu nawiązał do słów kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. W wywiadzie dla Radia Zet polityk opozycji mówił o tym, że środki unijne dla Polski zostają zamrożone, a kiedy opozycja odzyska władzę, wtedy dopiero trafią do naszego kraju. 

Ostatnio pojawił się w przestrzeni publicznej pewien taki element, który ja chcę odważnie skomentować, wziąć byka za rogi (...), no bo nasza opozycja (...) zaproponowała ni mniej, ni więcej, tylko zamrożenie środków unijnych, a więc dla celów odzyskania władzy, po to, żeby zwiększyć swoje szanse - tak oni przynajmniej myślą - chcą "na złość babci odmrozić sobie uszy

- skomentował szef rządu. 

A więc po to, żeby zrobić trudniej, oni apelują do Brukseli, żeby zamroziła środki w Polsce 

- podkreślił Morawiecki. Jak zaznaczył, jemu nie przyszłoby do głowy, żeby "zamrozić środki jakiemuś wójtowi, czy jakiemuś burmistrzowi dlatego, że jest z PO czy z PSL-u".

Naszym przeciwnikom zależy na tym, jak patrzą na nas w Brukseli, nam zależy na tym, jak patrzą na nas Polacy z każdego zakątka kraju

- przekonywał premier.

Wejście do UE i środki unijne to nie była żadna łaska, która ma skapnąć z pańskiego stołu, to była pewna transakcja, otworzyliśmy nasz rynek na dobra i usługi

- kontynuował premier 

Szczytem marzeń dla naszych poprzedników - i nie mówię tego z ironią, mówię to z pełna powagą - szczytem marzeń były te środki unijne (...). A ja mówię tak: jestem bardzo szczęśliwy, że są środki unijne - powiedział Morawiecki. - I powiem państwu, nie obawiajcie się tych wszystkich strachów, strachy na lachy, że znikną jakieś środki z budżetu - dodał premier.

Jak mówił, poprzednio rządzący "nawet boją się dokonać rzetelnej analizy".

Oczywiście, że Komisja (Europejska) w pierwszym kroku zaproponowała jakieś obcięcie, ale wiecie państwo, że oni już nie mówią o tym, że pięciu innym krajom - Czechom, Węgrom, Estonii czy Litwie - zaproponowano jeszcze głębsze obcięcie 

- mówił do mieszkańców Opola Morawiecki. Podkreślił, że kraje środkowej Europy nie dadzą się skłócić z południową Europą.

Tylko będziemy walczyć o nasze prawa, bo wejście do Unii Europejskiej i środki unijne to nie była żadna łaska, która ma skapnąć z pańskiego stołu, to była pewna transakcja. My otwieramy nasz rynek na dobra, na usługi i w dużym stopniu nasze rynki zostały, trzeba sobie to powiedzieć, opanowane. Przez kogo? Przez zagraniczne korporacje. Trudno, można powiedzieć, jak są uczciwe, płacą tu podatki, tworzą miejsca pracy, to dobrze, a czasami nawet bardzo dobrze - powiedział Morawiecki.

Na koniec premier zaapelował do wszystkich Polaków o patriotyzm.

Chciałbym bardzo gorąco prosić państwa o patriotyzm - naszych zwolenników i naszych przeciwników, bo Polska jest jedna. I chciałbym byśmy razem ją budowali, w pewnym demokratycznym sporze - o jakość polityki gospodarczej, społecznej, w konstruktywnym dialogu, w który ja wierzę. I wierzę również, że poprzez dialog z naszymi oponentami politycznymi dojdziemy do jeszcze lepszych rozwiązań, jeszcze lepszych propozycji, których część do państwa przywiozłem (...) bo wierzę, że musimy kwartał po kwartale, z mozołem budować nowe perspektywy dla tego zwykłego człowieka

- powiedział Morawiecki.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl