Janda na „dyszce”. Co Wyborcza.pl wymyśliła na Dzień Kobiet? Internauci dokładają kolejne propozycje

Krystyna Janda / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Dzisiaj świętujemy Dzień Kobiet. Redakcja internetowego portalu „Gazety Wyborczej” z tej okazji wpadła na pomysł stworzenia, według jej własnego określenia, „wish-newsa”. Otóż redakcja zamarzyła sobie banknoty z wizerunkami znanych Polek, a tam – w towarzystwie m.in. Marii Skłodowskiej-Curie i królowej Jadwigi – znalazły się... Krystyna Janda i Agnieszka Holland.

Redakcja portalu "Gazety Wyborczej" przygotowała z okazji Dnia Kobiet osobliwy tekst, który sama nazwała "wish-newsem", informacją życzeniową. Dziennikarze postanowili przedstawić polskie banknoty, na których zamiast Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły, Zygmunta Starego i Jana III Sobieskiego znalazłyby się wizerunki polskich kobiet. 

„Waluta jest kobietą” - czytamy w tekście i dostajemy informację, że choć kobiety to 51 proc. populacji w Polsce, to nie "mają swojej reprezentacji na banknotach”. Potem autorki podkreślają, że chcą, by panie były „doceniane w finansowej sferze życia” i „sprawiedliwe wynagradzane”. Takie apele wydają się być co najmniej chybione szczególnie w kontekście opublikowanych wczoraj badań Eurostatu, które pokazują, że tzw. „gender pay gap”, czyli różnica w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, jest w Polsce na jednym z najniższych poziomów w Europie. 

Dziennikarki uznały, że nie byłoby źle, gdyby wizerunki polskich kobiet pojawiły się na banknotach i postanowiły przedstawić swój „poczet” pań, które ich zdaniem „w pełni zasłużyły na to, by być uwiecznione na polskich złotych”.

W tym gronie, obok Marii Skłodowskiej-Curie czy królowej Jadwigi, znalazły się szczególnie aktywne ostatnio na innej niż tylko artystycznej płaszczyźnie Krystyna Janda i Agnieszka Holland.

Internauci szybko zaczęli dworować sobie z pomysłu redaktorek portalu gazeta.pl:

Co więcej, autorki tekstu zapowiedziały, że czekają na kolejne propozycje oprócz ośmiu już przedstawionych banknotów z podobiznami pań. Użytkownicy Twittera dali wyraz swojej kreatywności:

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: kobieta.gazeta.pl, niezalezna.pl, Twitter

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trener Argentyńczyków ukarany

/ twitter.com/printscreen

  

Trener siatkarzy Argentyny Julio Velasco z trybun w Warnie ogląda trwający obecnie mecz swoich podopiecznych z Serbią w 2. rundzie mistrzostw świata. To kara, którą światowa federacja (FIVB) nałożyła na niego za obraźliwe gesty podczas piątkowego meczu z Polską.

W roli pierwszego trenera w rywalizacji z Serbami Velasco zastępuje jego asystent Julian Alvarez.

W spotkaniu broniących tytułu biało-czerwonych z Argentyńczykami, które zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem ekipy z Ameryki Południowej, nie brakowało nerwów i sporów. Velasco już wcześniej nie potrafił poskromić emocji, ale zaraz po jego zakończeniu wbiegł na boisko i kilkakrotnie pokazał tzw. gest Kozakiewicza. Uchwyciły to kamery telewizyjne. W sobotę dział komunikacji FIVB wydał w tej sprawie oświadczenie.

- Decyzja została podjęta w oparciu o przepisy dyscyplinarne FIVB. Ta sprawa nie będzie więcej komentowana - zaznaczono w oświadczeniu.

Argentyńczycy do drugiego etapu awansowali z dwoma zwycięstwami i sześcioma punktami, a ich szanse na awans do "szóstki" od początku były znikome.

Biało-czerwoni w drugim meczu grupy H zmierzą się dziś z Francuzami.

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl