Janda na „dyszce”. Co Wyborcza.pl wymyśliła na Dzień Kobiet? Internauci dokładają kolejne propozycje

Krystyna Janda / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Dzisiaj świętujemy Dzień Kobiet. Redakcja internetowego portalu „Gazety Wyborczej” z tej okazji wpadła na pomysł stworzenia, według jej własnego określenia, „wish-newsa”. Otóż redakcja zamarzyła sobie banknoty z wizerunkami znanych Polek, a tam – w towarzystwie m.in. Marii Skłodowskiej-Curie i królowej Jadwigi – znalazły się... Krystyna Janda i Agnieszka Holland.

Redakcja portalu "Gazety Wyborczej" przygotowała z okazji Dnia Kobiet osobliwy tekst, który sama nazwała "wish-newsem", informacją życzeniową. Dziennikarze postanowili przedstawić polskie banknoty, na których zamiast Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły, Zygmunta Starego i Jana III Sobieskiego znalazłyby się wizerunki polskich kobiet. 

„Waluta jest kobietą” - czytamy w tekście i dostajemy informację, że choć kobiety to 51 proc. populacji w Polsce, to nie "mają swojej reprezentacji na banknotach”. Potem autorki podkreślają, że chcą, by panie były „doceniane w finansowej sferze życia” i „sprawiedliwe wynagradzane”. Takie apele wydają się być co najmniej chybione szczególnie w kontekście opublikowanych wczoraj badań Eurostatu, które pokazują, że tzw. „gender pay gap”, czyli różnica w wynagrodzeniach między kobietami a mężczyznami, jest w Polsce na jednym z najniższych poziomów w Europie. 

Dziennikarki uznały, że nie byłoby źle, gdyby wizerunki polskich kobiet pojawiły się na banknotach i postanowiły przedstawić swój „poczet” pań, które ich zdaniem „w pełni zasłużyły na to, by być uwiecznione na polskich złotych”.

W tym gronie, obok Marii Skłodowskiej-Curie czy królowej Jadwigi, znalazły się szczególnie aktywne ostatnio na innej niż tylko artystycznej płaszczyźnie Krystyna Janda i Agnieszka Holland.

Internauci szybko zaczęli dworować sobie z pomysłu redaktorek portalu gazeta.pl:

Co więcej, autorki tekstu zapowiedziały, że czekają na kolejne propozycje oprócz ośmiu już przedstawionych banknotów z podobiznami pań. Użytkownicy Twittera dali wyraz swojej kreatywności:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: kobieta.gazeta.pl, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Policja wystawiła list gończy za Cherifem Chekattem. To domniemany sprawca strzelaniny w Strasburgu

/ /twitter.com/PoliceNationale

  

Francuska policja wystawiła list gończy za domniemanym sprawcą wczorajszego ataku na jarmarku bożonarodzeniowym w Strasbourgu. Poszukiwany to 29-letni Cherif Chekatt. Według danych podawanych przez francuskie MSW, w strzelaninie zginęły 3 osoby, a kilkanaście jest rannych.

Na stronach francuskiej policji pojawił się list gończy za domniemanym sprawcą wczorajszej strzelaniny na jarmarku bożonarodzeniowym w Strasburgu. To 29-letni Cherif Chekett. Policja ostrzega, że poszukiwany może być niebezpieczny.

We wtorek wieczorem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga mężczyzna otworzył ogień do ludzi, zabijając trzy osoby i raniąc 13 innych. Osiem z nich odniosło poważne obrażenia. [polecam:http://niezalezna.pl/249885-gdzie-zniknal-zamachowiec-ze-strasburga-sluzby-ujawniaja-ze-mogl-juz-uciec-z-kraju]

Zamachowiec, który zbiegł z miejsca zdarzenia, został postrzelony przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Poszukuje go obecnie 420 policjantów.

Śledczy skłaniają się ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne. Sprawca był notowany w tzw. kartotece "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne".[polecam:http://niezalezna.pl/249923-cherif-chekatt-siedzial-w-wiezieniu-w-niemczech-rok-temu-zostal-deportowany-do-francji]

Wiceminister spraw wewnętrznych Laurent Nunez w rozmowie z radiem France Inter w środę rano oświadczył, że "nie można wykluczyć", iż zamachowiec uciekł z kraju. Ujawnił jednocześnie, że ten mieszkaniec Strasburga prawdopodobnie nigdy nie był w Syrii, ani nie prowadził działań w celu wyjazdu do tego kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl