Gowin pewny siebie w sprawie reformy szkolnictwa wyższego

/ nauka.gov.pl

Jacek Liziniewicz

Dziennikarz „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”. W \"GP\" kieruje działem dotyczącym tematyki środowiska.

Kontakt z autorem

  

Minister nauki i szkolnictwa wyższego jest przekonany, że zaproponowana przez niego reforma bez problemu wejdzie w życie. W programie „Minęła 20” stwierdził, że mimo, iż jego ustawę krytykują „ważni politycy PiS-u” to jednak nie „najważniejszy”.

W programie TVP Info Jarosław Gowin został zapytany o to czy wierzy, że przygotowana przez niego ustawa reformująca szkolnictwo wyższe rzeczywiście wejdzie w życie. Minister podkreślił, że jest pewny i dzisiaj uzyskał poparcie polityków „Solidarnej Polski”. 

Ale krytykują ważni politycy PiS-u

- dopytywał Krzysztof Ziemiec.

Jest krytykowany przez polityków PiS-u. Ważnych, ale nie najważniejszego 

– wypalił Jarosław Gowin.

Przypomnijmy przeciwko rozwiązaniom przyjętym w „Konstytucji dla Nauki” protestują liczne środowiska akademickie. Rozwiązania krytykowali również politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym chyba najgłośniej marszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

CZYTAJ TEŻ: Co dalej z Konstytucją dla Nauki? Wicepremier Gowin rozmawiał z prezesem PiS

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier rezygnuje, król się waha. Niejasna sytuacja w Belgii

Król Belgii Filip I / By Lars Koopmans - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30289745

  

Belgijski król Filip I nie podjął decyzji, czy zaakceptować prośbę o rezygnację przedstawioną przez premiera kraju Charlesa Michela. Poinformował o tym dziś wieczorem pałac królewski. Media podają, że król prawdopodobnie jutro rozpocznie konsultacje z szefami partii.

Michel ogłosił dziś w belgijskim parlamencie swoją rezygnację. "Podejmuję decyzję o rezygnacji i natychmiast udaję się do króla" - oświadczył. Ogłosił rezygnację, ponieważ - jak argumentował - jego apel o utrzymanie rządu po tym, gdy rządzącą koalicję opuścił Nowy Sojusz Flamandzki, nie spotkał się z poparciem.

Za decyzją o rezygnacji stała groźba przegłosowania wniosku o wotum nieufności dla rządu. Michel powiedział parlamentarzystom, że złoży ją na ręce króla, bo socjaliści i Zieloni przedstawili wniosek o wotum nieufności dla jego mniejszościowego rządu.

Przyczyną kryzysu politycznego w Belgii jest ONZ-owski pakt migracyjny. 8 grudnia koalicję rządzącą w Belgii opuściła największa partia - Nowy Sojusz Flamandzki (N-VA), protestując przeciw przyjęciu tego paktu. Michel krótko po tym poinformował, że jego rząd będzie teraz funkcjonował jako gabinet mniejszościowy.

Bez N-VA koalicja w 150-osobowym parlamencie ma tylko 52 deputowanych. Wybory są zaplanowane na koniec maja 2019 r.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl