Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa - Apel do Premiera Mateusza Morawieckiego

/ EvgeniT

Jako Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa uprzejmie informujemy, że 23 lutego br podczas spotkania z polskim środowiskiem gospodarczym w Wilnie w ramach programu Kapitał Polonii podpisaliśmy deklarację utworzenia przedstawicielstwa naszej Rady na Litwie.

Akcja Kapitał Polonii jest naszym autorskim przedsięwzięciem. Jego celem jest zainteresowanie Polaków i osób pochodzenia polskiego możliwościami inwestycyjnymi, jakie stwarza dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka. Żywimy głębokie przekonanie, że nasi Rodacy żyjący poza granicami Ojczyzny to wielki skarb, którego obecnie Polska bardzo potrzebuje. Chcemy także, aby ewentualne kontakty ze środowiskiem polonijnym mogły zostać wykorzystane przy okazji ekspansji zagranicznej małego i średniego polskiego biznesu. 

Szanowny Panie Premierze,

Widzimy ogromne możliwości współpracy z polskimi przedsiębiorcami mieszkającymi na Litwie. Stąd nasz apel o podjęcie działań, których efektem będzie utworzenie oddziału polskiego banku w Wilnie. Nasi Rodacy określają tę potrzebę jako priorytet. Jest to marzenie, które mamy nadzieję, przy ogromnym wsparciu Pana Premiera mogłoby się ziścić.
    
W imieniu polskiego środowiska gospodarczego na Litwie, bardzo prosimy o poparcie naszego apelu

                                

Piotr Hofman
Prezes Zarządu Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nowy Dreamliner przyleciał do Warszawy

/ twitter.com/ChopinAirport

Po trwającym 9,5 godziny rejsie około godziny 9 wylądował dziś w Warszawie pierwszy z zamówionych przez PLL LOT samolotów typu Boeing 787-9 Dreamliner. Nowa maszyna przyleciała prosto z fabryki w Everett w USA.

Boeingi 787-9 Dreamliner mogą zabrać na pokład 294 pasażerów: 24 w klasie biznes, 21 w premium economy i 249 w klasie ekonomicznej. B787-8 na pokład zabiera 252 pasażerów. Nowy dreamliner ma prawie 63 metry długości, czyli jest o ponad sześć metrów dłuższy od każdego z ośmiu B787-8 używanych dotychczas przez LOT.

Samolot został wyposażony w silniki Rolls-Royce’a Trent TEN nowej generacji, które mogą być wykorzystywane zamiennie także na B787-8. Zasięg nowego dreamlinera w wersji dla LOT-u to ponad 13 350 km, o ok. 700 km więcej niż B787-8.

Do floty LOT-u dołączył pierwszy samolot dalekiego zasięgu Boeing 787-9 Dreamliner. Jestem przekonany, że B787-9 otworzą dla nas nowy etap w historii poprzez znaczące zwiększenie liczby oferowanych miejsc na istniejących, najbardziej popularnych trasach. Ten większy model dreamlinera, świetnie sprawdzi się na flagowych trasach do Chicago, Nowego Jorku i wybranych kierunkach w Azji. Dzięki niemu będziemy też otwierać zupełnie nowe połączenia, nadal poprawiać rentowność i dążyć do pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej

- mówił wczoraj prezes PLL LOT Rafał Milczarski w trakcie uroczystego przekazania maszyny.

Drugi B787-9 spółka ma odebrać w kwietniu, trzeci na przełomie maja i czerwca. Ostatni samolot LOT spodziewa się otrzymać na początku 2019 r. Wówczas polski przewoźnik będzie miał w swojej flocie w sumie 12 dreamlinerów. Obecnie ma 8 maszyn B787-8.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl