Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa - Apel do Premiera Mateusza Morawieckiego

/ EvgeniT

  

Jako Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa uprzejmie informujemy, że 23 lutego br podczas spotkania z polskim środowiskiem gospodarczym w Wilnie w ramach programu Kapitał Polonii podpisaliśmy deklarację utworzenia przedstawicielstwa naszej Rady na Litwie.

Akcja Kapitał Polonii jest naszym autorskim przedsięwzięciem. Jego celem jest zainteresowanie Polaków i osób pochodzenia polskiego możliwościami inwestycyjnymi, jakie stwarza dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka. Żywimy głębokie przekonanie, że nasi Rodacy żyjący poza granicami Ojczyzny to wielki skarb, którego obecnie Polska bardzo potrzebuje. Chcemy także, aby ewentualne kontakty ze środowiskiem polonijnym mogły zostać wykorzystane przy okazji ekspansji zagranicznej małego i średniego polskiego biznesu. 

Szanowny Panie Premierze,

Widzimy ogromne możliwości współpracy z polskimi przedsiębiorcami mieszkającymi na Litwie. Stąd nasz apel o podjęcie działań, których efektem będzie utworzenie oddziału polskiego banku w Wilnie. Nasi Rodacy określają tę potrzebę jako priorytet. Jest to marzenie, które mamy nadzieję, przy ogromnym wsparciu Pana Premiera mogłoby się ziścić.
    
W imieniu polskiego środowiska gospodarczego na Litwie, bardzo prosimy o poparcie naszego apelu

                                

Piotr Hofman
Prezes Zarządu Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Lewandowski surowo ocenia występ biało-czerwonych: „Zabrakło nam odwagi, żeby zaryzykować”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski przyznał, że w przegranym meczu mundialu z Senegalem 1:2 w Moskwie drużynie zabrakło wielu rzeczy. Jego ocena jest dość surowa. Lewandowski twierdzi, że biało-czerwonym zabrakło „odwagi, aby zaryzykować”.

- Na pewno nie graliśmy tego, czego byśmy sobie życzyli. Wiele rzeczy nie wyglądało tak jak powinno. Tak naprawdę dwa razy daliśmy strzelić im gole. Wiadomo, na mundialu takie rzeczy powodują, że później nie zdobywa się punktów. Ciężko się gra, gdy dostaje się jedną, drugą taką bramkę, a później trzeba „gonić wynik”. Myślę, że za mało próbowaliśmy. Chyba mieliśmy za mało odwagi, żeby zaryzykować. Graliśmy może za bardzo zachowawczo. A Senegal wyczekiwał na swoje okazje, choć nie stwarzał jakichś wielkich sytuacji – przyznał po meczu Lewandowski.

Na tym jednak lista Lewandowskiego się nie kończy. Napastnik Bayernu Monachium wymienił również inne braki polskiego zespołu w spotkaniu z Senegalem:

- Nie graliśmy tak, jak potrafimy. Myślę, że brakowało ostatniego podania, w ogóle za mało było dokładnych dograń. Wielu elementów brakowało. Za dużo popełnialiśmy prostych błędów, a jak się je popełnia, wkrada się nerwowość. No i, jak wspomniałem, było za mało odwagi, żeby próbować. Nie powinniśmy się bać – mówił Lewandowski.

W drugiej kolejce grupy H biało-czerwoni zagrają 24 czerwca z Kolumbią, która również przegrała we wtorek 1:2 (z Japonią).

- Na pewno łatwo nie będzie, zresztą to są mistrzostwa świata. Jak widać, w innych grupach drużyny, które teoretycznie nie powinny mieć nic do powiedzenia, zdobywają punkty. Tak to wygląda na mundialach po zakończonych sezonach. Trzeba wierzyć, że ten drugi mecz zagramy inaczej. Przede wszystkim lepiej, a wtedy może wynik też będzie inny – zakończył kapitan reprezentacji Polski.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl