Legislacyjno-łowiecki absurd

Sejm uchwalił zakaz udziału w polowaniach dla osób nieletnich do 18. roku życia. Wygląda na to, że posłowie ulegli opowieściom posła PO Pawła Suskiego o tym, jak przez despotycznego ojca był prowadzany na polowania. Wprawdzie w wyniku edukacji poseł jest dzisiaj całkowicie przeciwny dręczeniu i strzelaniu do zwierząt, ale jak rozumiem, nie chce, aby młodzi ludzie doświadczali tego co on. Absurd nowego prawa polega na tym, że np. 16-latkowie mogą dziś pracować w rzeźniach.

Wielu moich kolegów takie praktyki w czasach szkolnych odbywało i nie wydaje się, by im to zaszkodziło. Co więcej, dziś dzieciaki w każdej chwili w internecie mogą obejrzeć nie tylko, jak zabija się to czy inne zwierzę, ale rzeczy znacznie bardziej brutalne. Nie wspomnę, że zgodnie z Kodeksem karnym za popełnienie niektórych przestępstw 17-latek odpowiada jak dorosły. Absurdy można mnożyć. Gdyby jednak prawdą była gadka o tych zaburzeniach i psychice, to krajem świrów byłaby Finlandia, gdzie polować (a nie brać udział w polowaniu) mogą już osoby 14-letnie. Chyba tak nie jest, ale na wszelki wypadek ostrzegam, niech PiS-owcy omijają ten kraj.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Choćby przyszło tysiąc totalsów…

List 39 senatorów USA (zarówno rządzących Republikanów, jak i opozycyjnych Demokratów) do ich ministra skarbu, wspierający polski sprzeciw wobec budowy rosyjsko-niemieckiego Gazociągu Północnego, jest ciężkim ciosem dla totalnej opozycji w Polsce.

Od dłuższego czasu bowiem totalsi za wszelką cenę starają się wmówić Polakom, że nasza ojczyzna jest izolowana na forum międzynarodowym, w tym także przez Stany Zjednoczone. A widać, że to bujda na resorach. Waszyngton z Warszawą łączą bowiem strategiczne interesy: geopolityczne, militarne i ekonomiczne, także w obszarze energetyki. I choćby przyszło tysiąc opozycyjnych atletów i zjadło tysiąc, nawet niezbyt świeżych kotletów, to nie zmieni to faktu, że Biały Dom i osobiście Donald Trump wybrał Polskę na strategicznego sojusznika Amerykanów w UE po brexicie. Nie musimy mieć tych samych opinii w różnych kwestiach dotyczących na przykład oceny najnowszej historii Polski. Ważniejsza jest jednak umiejętność szukania tego, co łączy, a nie tego, co dzieli. Polska i USA są nastawione na bliską współpracę z obopólną korzyścią. Unia nie może się na to oburzać. Przeciwnie, powinna wziąć przykład ze Stanów, jak dbać o interesy obu stron.
 

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl