Legislacyjno-łowiecki absurd

  

Sejm uchwalił zakaz udziału w polowaniach dla osób nieletnich do 18. roku życia. Wygląda na to, że posłowie ulegli opowieściom posła PO Pawła Suskiego o tym, jak przez despotycznego ojca był prowadzany na polowania. Wprawdzie w wyniku edukacji poseł jest dzisiaj całkowicie przeciwny dręczeniu i strzelaniu do zwierząt, ale jak rozumiem, nie chce, aby młodzi ludzie doświadczali tego co on. Absurd nowego prawa polega na tym, że np. 16-latkowie mogą dziś pracować w rzeźniach.

Wielu moich kolegów takie praktyki w czasach szkolnych odbywało i nie wydaje się, by im to zaszkodziło. Co więcej, dziś dzieciaki w każdej chwili w internecie mogą obejrzeć nie tylko, jak zabija się to czy inne zwierzę, ale rzeczy znacznie bardziej brutalne. Nie wspomnę, że zgodnie z Kodeksem karnym za popełnienie niektórych przestępstw 17-latek odpowiada jak dorosły. Absurdy można mnożyć. Gdyby jednak prawdą była gadka o tych zaburzeniach i psychice, to krajem świrów byłaby Finlandia, gdzie polować (a nie brać udział w polowaniu) mogą już osoby 14-letnie. Chyba tak nie jest, ale na wszelki wypadek ostrzegam, niech PiS-owcy omijają ten kraj.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl