Wojna w służbach

Przeprowadzenie zapowiadanej od dawna reformy służb specjalnych wciąż jest odwlekane. To nie przypadek. Jednym z głównych powodów takiej sytuacji są działania niezadowolonych z planowanych zmian byłych funkcjonariuszy służb zarówno tych PRL-owskich, jak i tych powstałych już w III RP. Część z nich za wszelką cenę – poprzez prowokacje, manipulacje i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji – stara się torpedować działania Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora ds. służb specjalnych.

Wśród nich jest silna grupa z Agencji Wywiadu (mająca korzenie jeszcze w Departamencie I MSW), która obawia się utraty wpływów m.in. w biznesie i niektórych mediach. Przeciwnicy reform Kamińskiego obawiają się również, że usunięcie przez niego parasola ochronnego nad dotychczas świętymi krowami doprowadzi do ujawnienia wielu poważnych skandali i nadużyć.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Coraz więcej katolików na świecie. Paradoks?

Stolica Apostolska opublikowała dane, z których wynika, że stale rośnie liczba katolików. Od 2010 do 2016 r. Kościół powiększył się o 1 proc. i liczy prawie 1,3 mld wiernych. To pewna odmiana, bo zwykle słyszy się jednak o pełzającej apostazji narodów katolickich (np. Irlandia, Chile, Malta) czy dogorywaniu i tak już słabego Kościoła w Europie Zachodniej (np. w Niemczech czy Belgii).

Kościół i jego postulaty są na Zachodzie w mediach głównego nurtu (nawet tych prawicowych) bezustannie sekowane czy wyśmiewane. A potem zaglądamy do danych i okazuje się, że Kościół jest wielki jak nigdy. Jak to wytłumaczyć? Otóż wiara jest dziś żywa na ogół w świecie peryferyjnym – Kościół rośnie w Czarnej Afryce, często nawet kosztem islamu (!), albo w jednym z najludniejszych krajów świata – Brazylii. Dodatkowo sprzyjają temu dobre wskaźniki demograficzne w regionach, gdzie Kościół „łowi” najwięcej dusz. Nietrudno przewidzieć, że powstaje nowy Kościół. W starożytności jego centrum była Afryka Północna i Azja Mniejsza, potem Europa, a w trzecim tysiącleciu centrum przeniesie się jeszcze gdzie indziej. Ostatni będą pierwszymi.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl