BANCOVO. to internetowy pośrednik kredytowy umożliwiający porównanie i uzyskanie kredytu lub pożyczki gotówkowej bez wychodzenia z domu.

"/>

Ruszyła platforma informacyjna dla pożyczkobiorców

/ adam_gorka

  

BANCOVO. to internetowy pośrednik kredytowy umożliwiający porównanie i uzyskanie kredytu lub pożyczki gotówkowej bez wychodzenia z domu.

Platforma Bancovo.pl umożliwia obecnie uzyskanie pożyczki w jednej czterech instytucji finansowych: Alior Banku, estońskiego Inbanku oraz firm pożyczkowych TakToFinanse i SuperGrosz. Natomiast na koniec 2018 klient będzie mógł wybrać ofertę nawet 12 instytucji.

Składanie wniosków zostało maksymalnie uproszczone, ponad połowa pól (adresy, dane pracodawcy, dane dokumentu tożsamości) jest wypełniana automatycznie dzięki wykorzystaniu zewnętrznych baz danych. Klient będzie mógł otrzymać oferty po minucie od złożenia wniosku, po podjęciu decyzji przelew pieniędzy może zaś otrzymać nawet po kwadransie.

Monika Charamsa, prezes spółki NewCommerce Services, będącej właścicielem marki Bancovo, powiedziała, że genezą projektu było coraz częstsze korzystanie przez klientów z usług on-line, gdzie można porównywać wiele danych w czasie rzeczywistym.

– Branża finansowa nie miała takiego agregatora, będącego odpowiednikiem np. Booking.com. Trendy rynkowe wskazują, ze czas najwyższy na takie usługi. Za granicą rozwija się dynamicznie rynek pośrednictwa on-line, np. w USA QuickenLoans, w Skandynawii – Lendo, w Niemczech Smava, zaś Trussle czy Habito w Wielkiej Brytanii. Dla nas najważniejsze jest rozwijanie oferty, planujemy podłączać trzy nowe podmioty kwartalnie. Chcemy być liderem w tym segmencie polskiego rynku i w 2020 r. sprzedać kredyty o wartości 3 mld zł

– zapowiedziała prezes Monika Charamsa.

Bancovo. to FinTech, w który Alior Bank zainwestuje 30 mln zł. Bruno Ferreira, członek Rady Nadzorczej w NewCommerce Services, zapewnił, że korzyścią dla Alior Banku z inwestycji w spółkę będą prowizje od innych instytucji finansowych. – Nasze wyniki tworzą prowizje, niezależnie od tego, do kogo skierujemy klienta. Bancovo będzie jak Android, platforma, który pomaga we wdrażaniu nowych usług i aplikacji od wielu dostawców – powiedział dyrektor Ferreira.

Bancovo jest również odpowiedzią na zachowania ludzi młodych, do 35 roku życia. Jak pokazują badania BIK, znaczna część takich klientów korzysta głównie z ofert firm pożyczkowych. Bancovo będzie dla nich miejscem, w którym mogą porównać nie reklamy, ale przygotowane specjalnie dla nich spersonalizowane i ostateczne oferty pożyczek z kilku firm.

– W bankach 20 proc. to klienci do 35 roku życia, w firmach pożyczkowych natomiast 50 proc. Ok. 60 proc. z tych młodych ludzi nie idzie wcale najpierw do banku, tylko od razu do firm pożyczkowych

– powiedział Mariusz Cholewa, prezes Biura Informacji Kredytowej

Twórcy Bancovo prognozują, że do końca tego roku liczba partnerów finansowych wzrośnie nawet do 14 podmiotów. W tej liczbie ma być pięć do sześciu banków oraz osiem firm pożyczkowych. Trwają też rozmowy zmierzające do wykorzystania platformy we współpracy z głównymi podmiotami na rynku e-commerce (sklepy internetowe).

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie Morawiecki-Gersdorf wciąż budzi emocje. Teraz pojawił się głos z otoczenia prezydenta

Mateusz Morawiecki / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Prezydent Andrzej Duda nie przewiduje żadnego wniosku legislacyjnego dot. zmian w ustawach sądowych – powiedział dziś szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz podkreślił z kolei, że rząd nie wycofuje się z reformy wymiaru sprawiedliwości.

Szczerski i Skurkiewicz, którzy byli gośćmi poranka w Polsat News, byli pytani o spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z prof. Małgorzatą Gersdorf.

Zawsze warto rozmawiać, nawet jeżeli jesteśmy na dwóch przeciwstawnych biegunach. Niezależnie od tego, jakie stanowisko zajmuje pani profesor, warto wyciągać rękę do pojednania i zgody

 – ocenił Skurkiewicz.

Wiceszef MON zapewnił, że rząd nie wycofuje się z reformy wymiaru sprawiedliwości, ponieważ - jak zauważył - zmian tych oczekuje 82 procent opinii publicznej.

PiS jest zdeterminowane, żeby reformę wymiaru sprawiedliwości doprowadzić do końca. Wymiar sprawiedliwości wymaga naprawy

- oświadczył.

Szczerski powiedział z kolei, że premier Morawiecki spotyka się z "każdym obywatelem, także z sędzią w stanie spoczynku, panią profesor Gersdorf", ale "jakiekolwiek spotkanie kogokolwiek z kimkolwiek nie ma żadnego wpływu na to, jak wygląda system prawny w Polsce. Żeby zmieniło się cokolwiek, jeśli chodzi o sądownictwo, musiałoby dojść do zmiany prawa" – podkreślił.

Polska jest państwem prawa, jeśli ktokolwiek chce zmienić tę ustawę, powinien złożyć wniosek legislacyjny.(...) pan prezydent żadnego wniosku (legislacyjnego) dotyczącego zmiany ustaw sądowych nie przewiduje

 - powiedział szef gabinetu prezydenta.

Szczerski podkreślił, że nie ma możliwości, aby prezydent Duda uznał, że prof. Gersdorf jest nadal I Prezesem Sądu Najwyższego.

(Gersdorf) przestała być prezesem Sadu Najwyższego z mocy ustawy

 - oświadczył.

Do spotkania szefa rządu z prof. Małgorzatą Gersdorf doszło w środę w Sądzie Najwyższym. Do rozmowy premier odniósł się jeszcze w trakcie swojej wizyty w Salzburgu, gdzie uczestniczył w nieformalnym szczycie UE. Morawiecki poinformował wówczas, że w trakcie spotkania nie zapadły żadne ustalenia, a samą rozmowę ocenił jako "dobrą". Szef rządu podkreślił, że obie strony ustaliły, aby nie informować o szczegółach spotkania. Według rzecznika SN sędziego Michała Laskowskiego, spotkanie miało charakter wstępny.

Gersdorf odniosła się do spotkania w piątek, kiedy to przedstawiła swoje oświadczenie, w którym znalazły się "warunki minimalne i brzegowe", które miała przedstawić szefowi rządu w środę. Wśród nich znalazło się m.in. to, że "sędziowie wszyscy zwolnieni z uwagi na 65. rok życia, będą powracać na swoje stanowisko", a ona pozostanie nadal I prezesem SN "z mocy konstytucji - bez warunków". Dodała, że podniosła również, iż "należy przywrócić konstytucyjny charakter KRS i procedowania w KRS".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl