BANCOVO. to internetowy pośrednik kredytowy umożliwiający porównanie i uzyskanie kredytu lub pożyczki gotówkowej bez wychodzenia z domu.

"/>

Ruszyła platforma informacyjna dla pożyczkobiorców

/ adam_gorka

BANCOVO. to internetowy pośrednik kredytowy umożliwiający porównanie i uzyskanie kredytu lub pożyczki gotówkowej bez wychodzenia z domu.

Platforma Bancovo.pl umożliwia obecnie uzyskanie pożyczki w jednej czterech instytucji finansowych: Alior Banku, estońskiego Inbanku oraz firm pożyczkowych TakToFinanse i SuperGrosz. Natomiast na koniec 2018 klient będzie mógł wybrać ofertę nawet 12 instytucji.

Składanie wniosków zostało maksymalnie uproszczone, ponad połowa pól (adresy, dane pracodawcy, dane dokumentu tożsamości) jest wypełniana automatycznie dzięki wykorzystaniu zewnętrznych baz danych. Klient będzie mógł otrzymać oferty po minucie od złożenia wniosku, po podjęciu decyzji przelew pieniędzy może zaś otrzymać nawet po kwadransie.

Monika Charamsa, prezes spółki NewCommerce Services, będącej właścicielem marki Bancovo, powiedziała, że genezą projektu było coraz częstsze korzystanie przez klientów z usług on-line, gdzie można porównywać wiele danych w czasie rzeczywistym.

– Branża finansowa nie miała takiego agregatora, będącego odpowiednikiem np. Booking.com. Trendy rynkowe wskazują, ze czas najwyższy na takie usługi. Za granicą rozwija się dynamicznie rynek pośrednictwa on-line, np. w USA QuickenLoans, w Skandynawii – Lendo, w Niemczech Smava, zaś Trussle czy Habito w Wielkiej Brytanii. Dla nas najważniejsze jest rozwijanie oferty, planujemy podłączać trzy nowe podmioty kwartalnie. Chcemy być liderem w tym segmencie polskiego rynku i w 2020 r. sprzedać kredyty o wartości 3 mld zł

– zapowiedziała prezes Monika Charamsa.

Bancovo. to FinTech, w który Alior Bank zainwestuje 30 mln zł. Bruno Ferreira, członek Rady Nadzorczej w NewCommerce Services, zapewnił, że korzyścią dla Alior Banku z inwestycji w spółkę będą prowizje od innych instytucji finansowych. – Nasze wyniki tworzą prowizje, niezależnie od tego, do kogo skierujemy klienta. Bancovo będzie jak Android, platforma, który pomaga we wdrażaniu nowych usług i aplikacji od wielu dostawców – powiedział dyrektor Ferreira.

Bancovo jest również odpowiedzią na zachowania ludzi młodych, do 35 roku życia. Jak pokazują badania BIK, znaczna część takich klientów korzysta głównie z ofert firm pożyczkowych. Bancovo będzie dla nich miejscem, w którym mogą porównać nie reklamy, ale przygotowane specjalnie dla nich spersonalizowane i ostateczne oferty pożyczek z kilku firm.

– W bankach 20 proc. to klienci do 35 roku życia, w firmach pożyczkowych natomiast 50 proc. Ok. 60 proc. z tych młodych ludzi nie idzie wcale najpierw do banku, tylko od razu do firm pożyczkowych

– powiedział Mariusz Cholewa, prezes Biura Informacji Kredytowej

Twórcy Bancovo prognozują, że do końca tego roku liczba partnerów finansowych wzrośnie nawet do 14 podmiotów. W tej liczbie ma być pięć do sześciu banków oraz osiem firm pożyczkowych. Trwają też rozmowy zmierzające do wykorzystania platformy we współpracy z głównymi podmiotami na rynku e-commerce (sklepy internetowe).

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Straszni mieszczanie z wirtualnych parówek

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wojciech Mucha

Dziennikarz, reporter i publicysta mediów związanych ze Strefą Wolnego Słowa (od 2011 r.).

Kontakt z autorem

Wiele jest rodzajów reportażu. Mój ulubiony to uczestniczący, kiedy spędzamy czas wraz z uczestnikami jakiegoś wydarzenia, poznajemy ich życie, słuchamy o czym mówią, obserwujemy ich zachowanie, patrzymy jak radzą sobie z problemami. Może to być np. całonocna wizyta w piekarni, albo zjazd na 12 h do kopalni, a także relacja w połowu dorsza czy raport z wojennego okopu. To fascynujące, ale przy tym bardzo trudne – dotrzeć do ludzi, zrozumieć ich, spróbować poznać.

Taki reportaż zapewne chciał napisać także jeden z młodych adeptów dziennikarstwa „Wirtualnej Polski” (znanej jako „Wirtualne Parówki”). Kamil Sikora, bo o nim mowa, zakamuflował się, jak nie przymierzając napastowany Hugo Bader na Marsz Niepodległości i wyruszył na „Wielki Wyjazd na Węgry” organizowany w ubiegłym tygodniu przez „Kluby Gazety Polskiej”. Liczył zapewne na materiał życia, ale znów mu się nie udało…

Znów, bo redaktor Sikora jest już autorem innego „reportażu”, kiedy to w autobusie z Radomia do Warszawy towarzyszył wybierającym się na marsz Wolności i Solidarności. Tamten tekst zawiera się w zasadzie w tytule: „Bimber i cebula, zdrajca Duda i polityczny magiel. Przyjechałem na wiec PiS autobusem działaczy z Radomia”. Tyle zobaczył, tylko tyle zrozumiał. Że ludzie napili się bimbru, zjedli cebulę i rozmawiali o polityce. I taka kolejność sprawozdania wydała mu się najwłaściwsza. Wiadomo, wszak o polityce rozmawiamy tylko przy ośmiornicy i Pomerol rocznik 2008 (jak w „Sowie” i Amber Room), ewentualnie małpując swoich idoli przy jakimś innym zajzajerze udającym wykwintny alkohol.

Z „Wielkiego Wyjazdu” Sikora wyniósł z kolei, że nie brakło tam takich, którzy nie wylewali za kołnierz i nie unikali barwnego języka, często poza parlamentarnymi zasadami. Cóż, jeśli ktoś wszędzie widzi alkohol, może to świadczyć tylko o jego ewentualnych problemach. Jeśli oceniać tysięczny tłum przez kilka  być może momentami gorszących słów, to chyba ocena musi być pozytywna – starczy spojrzeć co zdarza się w pociągach jadących na masowe imprezy jak mecze piłkarskie czy choćby „przystanek Woodstock”. U nas nikomu nie spadł włos z głowy, a jedyną tragedią było, gdy klubowicz z Warszawy nie chciał ustąpić miejsca klubowiczowi z Krakowa.

Gorzej, że kreujący się na politycznego eksperta redaktor wp.pl nie zadał sobie trudu, (a może był on daremny) by zrozumieć ludzi, którzy z własnej woli robią angażują się w największy ruch społeczny w Polsce, jakim są Kluby „Gazety Polskiej”. Kluby, które (by wymienić z pamięci) pomogły już m.in. budować studnię w Sudanie, zrobiły Galę Paderewskiego w nowojorskiej Canregie Hall, pojechały (za swoje) w ponad 1000 osób na Węgry i ratują skarbnicę zabytków w Staniątkach. I oni dalej nie wiedzą, dlaczego tacy jesteśmy  dlatego to robimy. Jedyne co w nas widzą, to cebulę i wódkę. Egzemplifikację Polaka z mema internetowego. Obiekt drwin i kpin

Nie przeczę, też śmieję się z memów z Polakiem – nosaczem, czy „Witkiem handlarzem aut”. Ten obraz Polaka – cebulaka jest może i w pewnym sensie autoironią, sposobem wyśmiewania istniejących w każdym narodzie wad. Gorzej, że Sikora i jemu podobni rzeczywiście nie widzą chyba w „prostym ludzie”, we własnych rodakach niczego innego.  Nawet gdy chcą zobaczyć i poświęcają na to 72 h. z życia.

Oczywiście to gorzej dla nich, za co cenę już zapłacili. „Fajnopolska” spod znaku pogardy, ośmiornicy i gęsiej wątróbki zapłaciła za to niezrozumienie własnych rodaków w 2015 r., kiedy „cebulaki” kazały im się gonić. Od tamtego czasu łażą  po Polsce jak żyd po pustym sklepie i nie  mogą się nadziwić, jak to się mogło stać. A nawet gdy próbują, to niczym „Straszni mieszczanie” z wiersza Juliana Tuwima:

„Patrzą na prawo, patrzą na lewo. / A patrząc - widzą wszystko oddzielnie / Że dom... że Stasiek... że koń... że drzewo...”.

Nie widzą związku między bezobciachowym jedzeniem cebuli, piciem wódki z przyjaciółmi, rozmowami o polityce, wspólnych inicjatyw, razem spędzonych, budujących relacje chwil z płynącą z tego siłą. Siłą, która ich zmiotła, i zrobi to prawdopodobnie po raz kolejny.

Cóż, dość powiedzieć, że Sikora nie był pierwszy – w 2012 r. podobną do jego „reportażu” rzecz popełnił pracownik urbanowskiego „NIE”. I tekst Sikory i dawny tekst opublikowany ongiś na łamach gadzinówki b. rzecznika stanu wojennego nie różnią się od siebie. Ten sam styl, wyśmiewający wszystko i odnoszący się z pobłażaniem do tego, że kilkaset osób poświeciło czas i pieniądze, by pojechać do znanych – nieznanych ludzi z obcego kraju. Nie doszli do tego, dlaczego, po co, co z tego wynika i jak się przekłada na Realpolitik. Cóż, oni wciąż nas nie rozumieją. I niech tak zostaną. W swych strasznych mediach, straszni mieszczanie.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl