BANCOVO. to internetowy pośrednik kredytowy umożliwiający porównanie i uzyskanie kredytu lub pożyczki gotówkowej bez wychodzenia z domu.

"/>

Ruszyła platforma informacyjna dla pożyczkobiorców

/ adam_gorka

  

BANCOVO. to internetowy pośrednik kredytowy umożliwiający porównanie i uzyskanie kredytu lub pożyczki gotówkowej bez wychodzenia z domu.

Platforma Bancovo.pl umożliwia obecnie uzyskanie pożyczki w jednej czterech instytucji finansowych: Alior Banku, estońskiego Inbanku oraz firm pożyczkowych TakToFinanse i SuperGrosz. Natomiast na koniec 2018 klient będzie mógł wybrać ofertę nawet 12 instytucji.

Składanie wniosków zostało maksymalnie uproszczone, ponad połowa pól (adresy, dane pracodawcy, dane dokumentu tożsamości) jest wypełniana automatycznie dzięki wykorzystaniu zewnętrznych baz danych. Klient będzie mógł otrzymać oferty po minucie od złożenia wniosku, po podjęciu decyzji przelew pieniędzy może zaś otrzymać nawet po kwadransie.

Monika Charamsa, prezes spółki NewCommerce Services, będącej właścicielem marki Bancovo, powiedziała, że genezą projektu było coraz częstsze korzystanie przez klientów z usług on-line, gdzie można porównywać wiele danych w czasie rzeczywistym.

– Branża finansowa nie miała takiego agregatora, będącego odpowiednikiem np. Booking.com. Trendy rynkowe wskazują, ze czas najwyższy na takie usługi. Za granicą rozwija się dynamicznie rynek pośrednictwa on-line, np. w USA QuickenLoans, w Skandynawii – Lendo, w Niemczech Smava, zaś Trussle czy Habito w Wielkiej Brytanii. Dla nas najważniejsze jest rozwijanie oferty, planujemy podłączać trzy nowe podmioty kwartalnie. Chcemy być liderem w tym segmencie polskiego rynku i w 2020 r. sprzedać kredyty o wartości 3 mld zł

– zapowiedziała prezes Monika Charamsa.

Bancovo. to FinTech, w który Alior Bank zainwestuje 30 mln zł. Bruno Ferreira, członek Rady Nadzorczej w NewCommerce Services, zapewnił, że korzyścią dla Alior Banku z inwestycji w spółkę będą prowizje od innych instytucji finansowych. – Nasze wyniki tworzą prowizje, niezależnie od tego, do kogo skierujemy klienta. Bancovo będzie jak Android, platforma, który pomaga we wdrażaniu nowych usług i aplikacji od wielu dostawców – powiedział dyrektor Ferreira.

Bancovo jest również odpowiedzią na zachowania ludzi młodych, do 35 roku życia. Jak pokazują badania BIK, znaczna część takich klientów korzysta głównie z ofert firm pożyczkowych. Bancovo będzie dla nich miejscem, w którym mogą porównać nie reklamy, ale przygotowane specjalnie dla nich spersonalizowane i ostateczne oferty pożyczek z kilku firm.

– W bankach 20 proc. to klienci do 35 roku życia, w firmach pożyczkowych natomiast 50 proc. Ok. 60 proc. z tych młodych ludzi nie idzie wcale najpierw do banku, tylko od razu do firm pożyczkowych

– powiedział Mariusz Cholewa, prezes Biura Informacji Kredytowej

Twórcy Bancovo prognozują, że do końca tego roku liczba partnerów finansowych wzrośnie nawet do 14 podmiotów. W tej liczbie ma być pięć do sześciu banków oraz osiem firm pożyczkowych. Trwają też rozmowy zmierzające do wykorzystania platformy we współpracy z głównymi podmiotami na rynku e-commerce (sklepy internetowe).

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie pełna dywersyfikacja źródeł i dostaw gazu do Polski

/ By Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26411282

  

Ostatnie pozwolenia na budowę gazociągu podmorskiego Baltic Pipe planowane są na kwiecień 2020 r., tak by od wiosny tego roku zacząć jego fizyczną budowę - poinformował dziś na konferencji prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień. Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, oznajmił, że "będziemy mieć w pełni liberalny rynek gazu"

Szef spółki na wspólnej konferencji z pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotrem Naimskim poinformował, że "jesteśmy w tej chwili w bardzo zaawansowanym stadium, jeśli chodzi o badania dna morza, badania środowiskowe, które są niezbędne do prawidłowego zaprojektowania gazociągu po dnie Morza Bałtyckiego".

Gazociąg Baltic Pipe połączyć ma polski i duński system przesyłu gazu. Dzięki temu do Polski trafi gaz z szelfu norweskiego.

Stępień dodał, że pierwsze pozwolenia na budowę gazociągu mają zostać wydane pod koniec 2019 roku, a ostatnie w kwietniu 2020 roku.

 

Od wiosny 2020 roku wejdziemy w inną fazę projektu realizacyjną, czyli będziemy ten gazociąg budować, po to by od października 2022 roku pierwszy gaz, zgodnie z podpisanymi kontraktami, przepłynął z Norwegii do Polski

- wyjaśnił szef Gaz-Systemu.

Jeżeli powstanie, a powstanie, Baltic Pipe, który będzie nam dostarczał do 10 mld metrów sześciennych i będziemy mieć Gazoport rozbudowany, bo równolegle rozbudowujemy Gazoport, który będzie miał możliwość wprowadzenia do polskiego systemu 7,5 mld metrów sześciennych, to jak łatwo policzyć, to jest tyle gazu, ile w tej chwili i w przewidywalnym terminie będziemy w Polsce zużywali

- powiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski

Naimski podkreślił, że mamy dodatkowo polską produkcję, polskie wydobycie gazu.

Sugerowałbym, żeby się skupić na tym, że nasze projekty będą zrealizowane. A jak będą zrealizowane, będziemy mieć sytuację pełnej dywersyfikacji źródeł i kierunków dostaw do Polski

- zaznaczył.

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej przekonywał, że będziemy mieć w pełni liberalny rynek. "Konkurencję pomiędzy gazem z gazociągów od producentów na szelfie norweskim, z gazem skroplonym LNG, który będzie sprowadzany, jest już w tej chwili zresztą przez Gazoport, i to jest konkurencja pomiędzy ceną rynkową jednego i drugiego rodzaju surowca" - powiedział.

Podkreślił, że to pozwoli "rzeczywiście otworzyć rynek gazu w Polsce".

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl