"W lustrze czasu": ciekawa wystawa z okazji Dnia Kobiet w Jarosławiu

/ fot. www.starostwo.jaroslaw.pl

Zdjęcia z końca XIX stulecia do lat 30. XX wieku, prezentujące kobiety w różnych okresach życia, można od środy oglądać na wirtualnej wystawie "W lustrze czasu" przygotowanej z okazji Dnia Kobiet.

Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu i powiat jarosławski. Konrad Sawiński ze starostwa powiatowego w Jarosławiu zauważył, że prezentowane fotografie ukazują proces przemiany życia, przede wszystkim kobiet, od dzieciństwa, przez dojrzałość po starość, „od nadziei i optymizmu po nieuchronność losu".

Na pokazanych zdjęciach można zobaczyć m.in. młode dziewczęta na pierwszym swoim balu w 1916 r., siostry w podobnych, kraciastych sukienkach z 1890 r., dziewczynkę w stroju komunijnym, abiturientki w szkolnych mundurkach Prywatnego Seminarium Nauczycielskiego Żeńskiego w Jarosławiu z 1932 r., portret ślubny wraz ze świadkami z lat 20. XX wieku. Są także zdjęcia rodzinne, wielopokoleniowe.

Czas nas tworzy, ale i ogranicza. Żyjemy w określonej, tylko nam danej czasoprzestrzeni. Ona determinuje każdą egzystencję, daje różne szanse i możliwości wyboru. Wpływa na nasz status, fizjonomię, zachowania i uczucia. Daje wolność w budowaniu własnej tożsamości, określa nas wobec innych

 – czytamy w opisie wystawy. 

Fotografie można oglądać na stronie starostwa w Jarosławiu oraz na stronie muzuem. Wkrótce wystawa będzie pokazana także w budynku starostwa w Jarosławiu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl