"W lustrze czasu": ciekawa wystawa z okazji Dnia Kobiet w Jarosławiu

/ fot. www.starostwo.jaroslaw.pl

Zdjęcia z końca XIX stulecia do lat 30. XX wieku, prezentujące kobiety w różnych okresach życia, można od środy oglądać na wirtualnej wystawie "W lustrze czasu" przygotowanej z okazji Dnia Kobiet.

Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu i powiat jarosławski. Konrad Sawiński ze starostwa powiatowego w Jarosławiu zauważył, że prezentowane fotografie ukazują proces przemiany życia, przede wszystkim kobiet, od dzieciństwa, przez dojrzałość po starość, „od nadziei i optymizmu po nieuchronność losu".

Na pokazanych zdjęciach można zobaczyć m.in. młode dziewczęta na pierwszym swoim balu w 1916 r., siostry w podobnych, kraciastych sukienkach z 1890 r., dziewczynkę w stroju komunijnym, abiturientki w szkolnych mundurkach Prywatnego Seminarium Nauczycielskiego Żeńskiego w Jarosławiu z 1932 r., portret ślubny wraz ze świadkami z lat 20. XX wieku. Są także zdjęcia rodzinne, wielopokoleniowe.

Czas nas tworzy, ale i ogranicza. Żyjemy w określonej, tylko nam danej czasoprzestrzeni. Ona determinuje każdą egzystencję, daje różne szanse i możliwości wyboru. Wpływa na nasz status, fizjonomię, zachowania i uczucia. Daje wolność w budowaniu własnej tożsamości, określa nas wobec innych

 – czytamy w opisie wystawy. 

Fotografie można oglądać na stronie starostwa w Jarosławiu oraz na stronie muzuem. Wkrótce wystawa będzie pokazana także w budynku starostwa w Jarosławiu. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trwa odstrzał dzików w Sopocie

/ webandi

  

Informuję o odstrzale dzików w tym mieście przekazał zarząd spółdzielni mieszkaniowej im. Mickiewicza -- apeluje, do mieszkańców, aby ograniczyli spacery po pobliskim lesie w godzinach nocnych do 30 września.

Odstrzału dokonują myśliwi wytypowani przez Nadleśnictwo Gdańsk.

W okresie od 17 do 30 września 2018 r. w godzinach od 19 do 7 rano planowany jest odstrzał sanitarny dzików na terenie lasu przyległego do osiedla Mickiewicza w Sopocie. Nadleśnictwo Gdańsk z siedzibą w Gdyni prosi mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w lesie we wskazanym wyżej czasie oraz przypomina o zakazie dokarmiania dzików -- brzmi komunikat.

Członek zarządu spółdzielni dodaje, że zwierzęta :tratują osiedle, codziennie są dewastowane trawniki, mamy nawet zgłoszenia, że parę osób zostało zaatakowanych przez zwierzęta".

 

Źródło: radiogdansk.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl