Dobra wiadomość dla polskich kibiców: klub VfL Wolfsburg poinformował, że Jakub Błaszczykowski wrócił do treningów z drużyną. Doświadczony polski skrzydłowy borykał się z kontuzją pleców.

"/>

Kuba Błaszczykowski wraca do treningów

Kuba Błaszczykowski / Roger Gorączniak, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jakub_B%C5%82aszczykowski4.jpg

  

Dobra wiadomość dla polskich kibiców: klub VfL Wolfsburg poinformował, że Jakub Błaszczykowski wrócił do treningów z drużyną. Doświadczony polski skrzydłowy borykał się z kontuzją pleców.

Kłopoty Błaszczykowskiego miały miejsce od połowy listopada 2017 roku. Polak przechodził rehabilitację, ale teraz po kontuzji nie ma już śladu i Kuba będzie chciał wrócić do formy sprzed urazu. Pierwszy krok ku temu już poczynił: wznowił treningi z drużyną "Wilków". Dla trenera Wolfsburga to niezwykle pozytywna wiadomość. Wolfsburg słabo spisuje się w Bundeslidze, zajmując dopiero 15. miejsce, a tak doświadczony zawodnik jak Błaszczykowski z pewnością pomoże swojej drużynie.

Pozytywne wieści o Błaszczykowskim ucieszą także Adama Nawałkę. Selekcjoner reprezentacji Polski roześle wkrótce powołania na mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową - niewykluczone, że uwzględni także niespełna 33-letniego gracza.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: vfl-wolfsburg.de, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

MEN pracuje nad programem „Stołówka szkolna”

Anna Zalewska / twitter.com/MEN_GOV_PL

  

W Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad programem "Stołówka szkolna", który docelowo miałby zacząć obowiązywać od początku roku szkolnego 2018/2019. Oprócz tego, resort planuje wydać rozporządzenie w sprawie wydłużenia przerw obiadowych w szkołach.

Agnieszka Ludwin z Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego w MEN powiedziała, że w resorcie edukacji trwają obecnie prace wewnętrzne nad programem "Stołówka szkolna" i niedługo ma on trafić do konsultacji zewnętrznych. Docelowo program miałby zacząć obowiązywać od września, czyli od początku roku szkolnego 2018/2019.

Dodała, że jednym z elementów programu jest dopisanie do Prawa oświatowego artykułu 103, który zakładałby, że szkoła w zakresie realizacji zadań statutowych zapewnia możliwość korzystania m.in. z pomieszczeń umożliwiających bezpieczne spożycie posiłków podczas zajęć.

Nie chciałabym za bardzo zdradzać szczegółów, dlatego, że program ten ogłosi pani minister Anna Zalewska, gdy już będzie sfinalizowany

- powiedziała Ludwin.

Oprócz tego, resort edukacji planuje wydać rozporządzenie w sprawie dostosowania przepisów BHP do obowiązującego Prawa oświatowego. Jak powiedziała Ludwin, chodzi m.in. o uregulowanie przerw międzylekcyjnych tak, aby "szkoły nie podchodziły do tego indywidualnie i zabierały dzieciom te 5 minut z przerwy, tylko dać im przerwy 10-minutowe właśnie na spożycie chociażby drugiego śniadania, jak również (...)wydłużenie przerwy obiadowej".

Kwestię czasu, o jaki mogłaby zostać wydłużona przerwa, MEN chce zostawić do decyzji dyrektorów szkół, samorządu uczniowskiego i rodziców. Obecnie to dyrektor szkoły wraz z Radą Pedagogiczną może wydłużyć przerwę obiadową z 20 minut do 40, tak, by dzieci spokojnie mogły zjeść.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl