Śmierć rosyjskiego generała. Zginął w katastrofie samolotu

/ ru.wikipedia/orgIgor Bubin - Gallery page http://www.airliners.net/photo/Ukraine---Air/Antonov-An-26KPA/2058909/L Photo http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/9/0/9/2058909.jpg

  

Wśród 39 rosyjskich wojskowych, którzy zginęli we wtorkowej katastrofie samolotu transportowego An-26 w Syrii jest 32 oficerów, w tym jeden generał - poinformował portal RBK, powołując się na dwa źródła w ministerstwie obrony Rosji.

Rosyjski portal RBK podał, że chodzi o generała Władimira Jeremiejewa.

Samolot rozbił się we wtorek ok. 500 metrów od progu pasa startowego lotniska w bazie sił powietrznych Hmejmim w prowincji Latakia w zachodniej części Syrii. Do katastrofy doszło ok. godz. 14 czasu miejscowego (godz. 13 w Polsce). Jak już informowaliśmy wczoraj ministerstwo obrony Rosji przekazało, że ze wstępnych informacji wynika, iż przyczyną wypadku mogła być usterka techniczna. Śledztwo w tej sprawie wszczęła już Rosyjska Główna Prokuratura Wojskowa, z kolei Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej - sprawę karną dotyczącą naruszenia zasad lotów lub zasad przygotowania do lotów. CZYTAJ WIĘCEJ

Przypomnijmy, że na pokładzie było 33 pasażerów i sześciu członków załogi.

Od rozpoczęcia 30 września 2015 roku operacji rosyjskich sił zbrojnych w Syrii Siły Powietrzno-Kosmiczne Federacji Rosyjskiej utraciły łącznie dziewięć statków powietrznych

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezależna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Fundacja Rodzin Górniczych wsparła ponad 5 tys. osób

/ tunaolger

  

Ponad 5 tys. osób wsparła działająca od ponad 20 lat Fundacja Rodzin Górniczych (FRG). Pomaga ona m.in. wdowom i sierotom po górnikach, którzy zginęli w kopalniach. Na ten cel przeznaczyła blisko 30 mln zł.

Podopieczni, darczyńcy i przyjaciele Fundacji spotkali się w środę w Katowicach na dorocznym spotkaniu barbórkowo-świątecznym.

"Dziękuję za ponad 20 lat działalności, za Państwa zaangażowanie, troskę i skuteczność działań wspierających górnicze środowisko. Wiem, że Fundacja rozwija zakres swej aktywności, udzielając stypendiów dla dzieci i młodzieży, dofinansowując leczenie i rehabilitację górników, wspierając podopiecznych, uzdolnionych artystycznie"

– napisał premier Mateusz Morawiecki w liście odczytanym podczas uroczystości przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka. Pismo do uczestników spotkania przesłał także prezydent Andrzej Duda.

Uroczystość w Pałacu Młodzieży tradycyjnie rozpoczęło wykonanie hymnu państwowego. Później minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych górników. Podczas uroczystości wręczono Medale Przyjaciel Fundacji, wyróżnienia i pamiątkowe statuetki dla laureatów konkursu poświęconego górniczej solidarności zawodowej. Nagrody otrzymali również stypendyści Fundacji, osiągający bardzo dobre wyniki w nauce i podejmujący inicjatywy pozaszkolne. Wydarzenie uświetnił występ artystyczny podopiecznych Fundacji.

Fundacja Rodzin Górniczych finansowana jest ze składek górników, darowizn przekazywanych przez firmy i osoby prywatne. Pomaga wdowom po górnikach, sierotom, które straciły rodzica wskutek wypadku w kopalni, lub też wypadek ograniczył jego sprawność. Pod opieką fundacji są też inwalidzi górniczy, którzy bardzo często wymagają stałej specjalistycznej opieki medycznej oraz rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi – one także mogą otrzymać stypendium, jeśli się uczą. Finansowany jest dla nich zakup specjalistycznego sprzętu, dofinansowanie zabiegów medycznych i rehabilitacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl