Ruszył kolejny Aviation Detachment

/ mat. 3.SLTr. / http://3sltr.wp.mil.pl/plik/image/2018/MARZEC/avdet/2.jpg

  

Do 28 marca potrwa rozpoczęte w piątek polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze oraz spadochronowo-desantowe w ramach rotacji Aviation Detachment 18-2 - informuje oficjalny portal 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego.

2 marca późnym popołudniem do Powidza przyleciało ok. 80 amerykańskich żołnierzy ze 169. Eskadry Lotniczej, należącej do 182. Skrzydła Lotnictwa Transportowego (169th Airlift Squadron Air National Guard Peoria, Illinois) . Po weekendowej przerwie, wczesnym rankiem 5 marca odbyło się spotkanie z dowódcą 33. Bazy Lotnictwa Transportowego płk. pil. Grzegorzem Kołodziejczykiem, a następnie wspólna polsko-amerykańska odprawa i postawienie zadań na loty - podaje oficjalny portal 3. SLTr.

Przez najbliższe trzy tygodnie Amerykanie będą uczestniczyć we wspólnym szkoleniu z żołnierzami 33. Bazy Lotnictwa Transportowego, 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, 12. Dywizji Zmechanizowanej oraz 6. Brygady Powietrznodesantowej - czytamy.

Do zadań lotniczych wykorzystywane będą trzy amerykańskie samoloty C-130 H oraz dwa polskie C-130 E. Program szkolenia obejmuje loty w ugrupowaniu taktycznym, zrzuty personelu i ładunków, lądowanie na powierzchni nieutwardzonej oraz loty z wykorzystaniem gogli noktowizyjnych - informuje 3. SLTr.

Na 23 marca planowane są międzynarodowe zawody, w których załogi będą rywalizowały w dwóch konkurencjach: precyzyjnym lądowaniu i precyzyjnym zrzucie ładunku.

Ćwiczenie zakończy się 28 marca.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 3. SLTr.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trwa odstrzał dzików w Sopocie

/ webandi

  

Informuję o odstrzale dzików w tym mieście przekazał zarząd spółdzielni mieszkaniowej im. Mickiewicza -- apeluje, do mieszkańców, aby ograniczyli spacery po pobliskim lesie w godzinach nocnych do 30 września.

Odstrzału dokonują myśliwi wytypowani przez Nadleśnictwo Gdańsk.

W okresie od 17 do 30 września 2018 r. w godzinach od 19 do 7 rano planowany jest odstrzał sanitarny dzików na terenie lasu przyległego do osiedla Mickiewicza w Sopocie. Nadleśnictwo Gdańsk z siedzibą w Gdyni prosi mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w lesie we wskazanym wyżej czasie oraz przypomina o zakazie dokarmiania dzików -- brzmi komunikat.

Członek zarządu spółdzielni dodaje, że zwierzęta :tratują osiedle, codziennie są dewastowane trawniki, mamy nawet zgłoszenia, że parę osób zostało zaatakowanych przez zwierzęta".

 

Źródło: radiogdansk.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl