Przygotowania do manewrów Dzik-18

/ mat. arch.

W dowództwie 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej trwają przygotowania do przeprowadzenia ćwiczenia dowódczo-sztabowego z wojskami pod kryptonimem Dzik-18. Dziś odbyła się wstępna konferencja planistyczna do manewrów.

Tydzień wcześniej, 27 lutego, przeprowadzono z kolei przedwstępną konferencję planistyczną. Spotkania robocze miały na celu ustalenie szczegółów dotyczących udziału sił i środków z jednostek wojskowych w ramach ćwiczenia dowódczo-sztabowego pk. Dzik-18 - czytamy na portalu.

Ćwiczenie dowódczo-sztabowe 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zaplanowano w terminie 19-25 maja br. i odbędzie się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim. Głównym ćwiczącym będzie 9. Brygada Kawalerii Pancernej. Ponadto w ćwiczeniu wezmą udział dowództwa 15. Pułku przeciwlotniczego i 11. Pułku artylerii - podaje oficjalny portal pomorskiej dywizji. 

Zasadniczym celem szkolenia będzie doskonalenie umiejętności indywidualnych obsad stanowiska dowodzenia, a przede wszystkim przygotowanie jednostek do dowodzenia i prowadzenia działań zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Ćwiczenie pk. Dzik-18 jest jednym z etapów przygotowujących dowództwo i podległe jednostki do udziału w głównym przedsięwzięciu szkoleniowym dywizji, jakim będą ćwiczenia taktyczne z wojskami pk. Tumak-18 i ćwiczenie międzynarodowe Anakonda-18.

Źródło: 16. DZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przegrała mecz z Nigerią

/ twitter.com/Łączy Nas Piłka

Polska przegrała mecz z reprezentacją Nigerii 0:1 w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Zwycięską bramkę z rzutu karnego w 61 minucie zdobył Victor Moses.

Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się w Chorzowie z Koreą Południową.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl