Marynarski sprawdzian

/ mat. 3. FOkr. / http://3fo.wp.mil.pl/pl/4_653.html

Od 27 lutego do 2 marca marynarze z jednostek podległych dowódcy 3. Flotylli Okrętów doskonalili i sprawdzali swój poziom wyszkolenia oraz kondycję.

Szkolenie przeprowadzone zostało na bazie obiektów szkoleniowych 3. Flotylli Okrętów w Gdyni oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. W trudnych warunkach atmosferycznych, przy temperaturze -12˚C, marynarze wykonywali praktycznie zadania z zakresu regulaminu musztry, szkolenia ogniowego, norm szkolenia oraz wychowania fizycznego - podaje oficjalny portal 3. Flotylli Okrętów. 

Każdy ze szkolonych mógł sprawdzić swój poziom zdobytego doświadczenia, wiedzę z podstawowych instrukcji jak również motywację do dalszej służby jako podoficer. Zespół instruktorów stanowili najbardziej doświadczeni podoficerowie Marynarki Wojennej, jakimi są starsi podoficerowie dowództw z jednostek wojskowych 3. FO, którym stawia się zadania w zakresie szkolenia, kwalifikacji, rekrutacji i pragmatyki służby, dyscypliny oraz promocji korpusu podoficerów i marynarzy zawodowych - czytamy.

Źródło: 3. FOkr.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odwołano ponad 100 lotów z Heathrow

pixabay.com

Ponad sto zaplanowanych lotów z brytyjskiego lotniska Heathrow pod Londynem odwołano w sobotę z powodu warunków pogodowych. Śnieżyce i gołoledź utrudniają transport w różnych częściach Wielkiej Brytanii.

Ponad sto zaplanowanych lotów z brytyjskiego lotniska Heathrow pod Londynem odwołano w sobotę z powodu warunków pogodowych. Śnieżyce i gołoledź utrudniają transport w różnych częściach Wielkiej Brytanii.

W tym czasie odbyły się jednak regularne rejsy do Nowego Jorku i Chicago wyczarterowane przez brytyjską linię lotniczą British Airways (BA).

Na wschodzie Anglii i Szkocji w sobotę zapanowały surowe warunki meteorologiczne, które mają utrzymać się do końca tygodnia i które obejmą też Walię i centrum kraju.

Brytyjskie służby meteorologiczne (Met Office) wydały ostrzeżenia "bursztynowe", które sugerują możliwe "zagrożenie życia" na obszarach północno-zachodniej Anglii, hrabstwa Yorkshire na północy kraju, Midlands w centrum, Londynu na południowym wschodzie kraju.

Ostrzeżenia będą obowiązywać również w niedzielę, kiedy spodziewane są dalsze śnieżyce.

"Jest prawdopodobne, że dojdzie do opóźnień w podróżach drogowych i że część pojazdów utknie po drodze; koleje i transport lotniczy przewidują opóźnienia i odwołania" - powiedział przedstawiciel Met Office.

Rzecznik British Airways wskazał, że ze względu na warunki meteorologiczne trzeba przez startem odladzać samoloty dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl