Podsumowanie szkolenia poligonowego Dragonów

/ mat. 10. BKPanc. / http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4094.html

Żołnierze batalionu zmechanizowanego 10. Brygady Kawalerii Pancernej w trakcie szkolenia poligonowego wykonywali szereg zadań. Każdego dnia zmagali się ze zmęczeniem, własnymi słabościami oraz zimnem, które w ostatnim czasie dało się we znaki.

Szkolenie poligonowe Dragonów to czas na doskonalenie posiadanych umiejętności, a także zdobywanie nowej wiedzy, która będzie niezbędna podczas dalszej służby. Liczne strzelania, zarówno z broni osobistej, jak i z wozów bojowych, zajęcia z taktyki czy kierowania ogniem – to wszystko towarzyszyło żołnierzom z batalionu zmechanizowanego przez ostatnie dwa tygodnie - informuje oficjalny portal 10. BKPanc. 

W czwartek na świętoszowskim pasie taktycznym odbyło się kierowanie ogniem kompanii zmechanizowanych w obronie. Było to ostatnie zadanie szkolenia poligonowego, które realizowali zmechanizowani. Bojowe wozy piechoty, zgodnie z otrzymanym rozkazem zajęły wskazane stanowiska ogniowe, po czym żołnierze opuścili pojazdy i czekali na dalsze komendy od przełożonych. Pierwsze zasadnicze zadanie to prowadzenie obserwacji przedpola. Zadaniem żołnierzy było wykrywanie celów, meldowanie o ich wykryciu, a w następnej kolejności niszczenie ich za pomocą posiadanej broni - czytamy.

W kierowaniu ogniem uczestniczyły na zmianę dwie kompanie zmechanizowane. Oprócz nich na pasie taktycznym postawione zadania wykonywali także żołnierze z kompanii wsparcia. Istotną rolę odgrywali operatorzy wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike - podaje świętoszowska brygada.

Dragoni po zakończonym szkoleniu poligonowym wrócili zmęczeni, ale usatysfakcjonowani. Nie oznacza to jednak, że teraz będą mieli więcej wolnego czasu. W poniedziałek ruszyło kolejne szkolenie programowe.

 

Źródło: 10. BKPanc., DG RSZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowy Dreamliner przyleciał do Warszawy

/ twitter.com/ChopinAirport

Po trwającym 9,5 godziny rejsie około godziny 9 wylądował dziś w Warszawie pierwszy z zamówionych przez PLL LOT samolotów typu Boeing 787-9 Dreamliner. Nowa maszyna przyleciała prosto z fabryki w Everett w USA.

Boeingi 787-9 Dreamliner mogą zabrać na pokład 294 pasażerów: 24 w klasie biznes, 21 w premium economy i 249 w klasie ekonomicznej. B787-8 na pokład zabiera 252 pasażerów. Nowy dreamliner ma prawie 63 metry długości, czyli jest o ponad sześć metrów dłuższy od każdego z ośmiu B787-8 używanych dotychczas przez LOT.

Samolot został wyposażony w silniki Rolls-Royce’a Trent TEN nowej generacji, które mogą być wykorzystywane zamiennie także na B787-8. Zasięg nowego dreamlinera w wersji dla LOT-u to ponad 13 350 km, o ok. 700 km więcej niż B787-8.

Do floty LOT-u dołączył pierwszy samolot dalekiego zasięgu Boeing 787-9 Dreamliner. Jestem przekonany, że B787-9 otworzą dla nas nowy etap w historii poprzez znaczące zwiększenie liczby oferowanych miejsc na istniejących, najbardziej popularnych trasach. Ten większy model dreamlinera, świetnie sprawdzi się na flagowych trasach do Chicago, Nowego Jorku i wybranych kierunkach w Azji. Dzięki niemu będziemy też otwierać zupełnie nowe połączenia, nadal poprawiać rentowność i dążyć do pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej

- mówił wczoraj prezes PLL LOT Rafał Milczarski w trakcie uroczystego przekazania maszyny.

Drugi B787-9 spółka ma odebrać w kwietniu, trzeci na przełomie maja i czerwca. Ostatni samolot LOT spodziewa się otrzymać na początku 2019 r. Wówczas polski przewoźnik będzie miał w swojej flocie w sumie 12 dreamlinerów. Obecnie ma 8 maszyn B787-8.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl