A to żartowniś. Zaskakujący wpis Donalda Trumpa na temat... Oscarów

/ Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Tegoroczna gala Oscarów przyniosła więcej rozczarowań, niż emocji. Prowadzący wieczór Jimmy Kimmel zaoszczędził publiczności politycznych komentarzy, a wbrew spekulacjom czerwonego dywanu nie zdominowały czarne kreacje będące wyrazem poparcia dla akcji #MeToo. Tym razem nikt nie pomylił kopert z tytułami zwycięskich filmów - choć znaczna część kinomanów żałuje, że tak się nie stało.

90. galę rozdania Oscarów skomentował na Twitterze również prezydent USA, Donald Trump. Zrobił to oczywiście w swoim własnym, charakterystycznym, stylu, czym wywołał falę rekcji wśród internautów. Co takiego napisał Trump?

Lowest rated Oscars in HISTORY. Problem is, we don’t have Stars anymore - except your President (just kidding, of course)!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 6 marca 2018

- napisał dziś na Twitterze prezydent, co można przetłumaczyć tak:

"To najsłabsze rozdanie Oscarów W HISTORII. Problem polega na tym, że dziś nie ma już prawdziwych gwiazd. No, może poza Waszym Prezydentem (żartuję, oczywiście!)"

W zaledwie 10 minut od publikacji twitta, wpis Donalda Trumpa "polubiło" prawie 20 tys. internautów. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będą fundusze na czystszą wodę

/ congerdesign CC0

  

Komisja Europejska zgodziła się na dodanie nowego typu projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego. Chodzi o projekty dotyczące minimalizacji zanieczyszczeń wód i gleb na obszarach Natura 2000 – poinformował marszałek województwa Władysław Ortyl.

Nowy typ projektów został dodany do osi priorytetowej „Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, działanie 4.5 Różnorodność biologiczna” podkarpackiego RPO.

Zdaniem Ortyla, zgoda KE to ewenement, bo żaden region nie ma takich możliwości w swoim programie operacyjnym.

Po wielu miesiącach negocjacji udało nam się uzyskać zgodę Komisji Europejskiej na dodanie nowego typu projektów w ramach naszego RPO na lata 2014-2020. Oficjalna nazwa tego zapisu to „minimalizacja zanieczyszczeń wód i gleb na obszarach Natura 2000 w celu ograniczenia zagrożeń dla bioróżnorodności

- powiedział dziś marszałek.

Podkreślił, że dzięki temu możliwe będzie wsparcie dla przydomowych oczyszczalni ścieków w Bieszczadach. Pierwszy nabór wniosków planowany jest w pierwszej połowie 2019 roku. Na dofinansowanie projektów przeznaczone będzie 7 mln euro.

Jak wyjaśnił Ortyl, beneficjentami konkursu będą mogły być gminy objęte Programem Strategicznego Rozwoju Bieszczad oraz Programem Strategicznym „Błękitny San”, należące do obszaru Natura 2000.

To one będą odpowiadać za nabór ostatecznych odbiorców, to jest właścicieli nieruchomości, na terenie których zlokalizowane zostaną przydomowe oczyszczalnie ścieków

 – mówił marszałek.

Obecny na konferencji członek zarządu województwa Piotr Pilch podkreślił, że samorząd chce kompleksowo działać, aby zmniejszyć zanieczyszczenia na obszarach cennych przyrodniczo.

Planowane działania to kolejny przykład naszych konkretnych działań dla Bieszczad. Myślimy także o wielu innych ważnych inwestycjach, które dla Bieszczad mogą być realizowane z poziomu rządowego czy samorządowego

– dodał Pilch.

W ramach RPO Podkarpacie ma do dyspozycji 2,1 mld euro.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl