24h dla Pana. Modlitewna inicjatywa krakowskich duszpasterstw akademickich

/ pixabay.com/CC0/RCbass

  

"24h dla Pana", to inicjatywa całodobowej modlitwy w nocy z piątku na sobotę, prowadzonej przez duszpasterstwa akademickie w czterech krakowskich świątyniach. Do modlitwy zachęca wiernych metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski - informuje portal Archidiecezji Krakowskiej.

"24h dla Pana" to wydarzenie powstałe z inicjatywy papieża Franciszka. W opublikowanej w 2015 roku bulli "Misericordiae vultus" papież poprosił, aby w każdej diecezji w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu organizować w diecezjach całodobowe czuwania modlitewne.

W Krakowie wyznaczono cztery kościoły, w których przez całą dobę będzie można uczestniczyć w modlitwach. Są to: bazylika franciszkanów przy ulicy Franciszkańskiej, kościół Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych, kościół Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przy ulicy Misjonarskiej oraz kościół św. Brata Alberta przy ulicy Dywizjonu 303.

W wyznaczonych świątyniach odbywać się będą modlitewne czuwania, nabożeństwa i adoracje, prowadzone przez młodzież z duszpasterstw akademickich. Przez całą dobę istnieje w nich także możliwość spowiedzi.

Szczegółowe informacje o inicjatywie "24h dla Pana" podaje portal Internetowy Archidiecezji Krakowskiej.

Abp Jędraszewski zaprasza do udziału w tym wydarzeniu w specjalnym słowie skierowanym do diecezjan. Zwraca uwagę, że w tym roku inspiracją dla wiernych będą słowa Psalmu 130 - "Ty udzielasz przebaczenia". Przypomina także słowa papieża, który podkreśla, jak ważny dla chrześcijan jest taki święty czas powtórnej okazji do tego, by "żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu".

- Ojciec Święty pragnie, byśmy spojrzeli nie tylko na naszą grzeszność, ale przede wszystkim na wielkość Bożej przebaczającej miłości. W tegorocznym orędziu na Wielki Post papież pisze bowiem: "Jeżeli niekiedy wydaje się, że miłość gaśnie w wielu sercach, nie jest tak w sercu Boga! On daje nam wciąż nowe okazje, abyśmy mogli znów zacząć kochać"

- zaznacza arcybiskup.

Piątkowej Eucharystii o godz 20. w kościele Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - na rozpoczęcie akcji "24h dla Pana", będzie przewodniczył bp Damian Muskus OFM. Zwieńczeniem wydarzenia będzie sobotnia msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Zająca - o godz 19. w bazylice ojców franciszkanów w Krakowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Posypywarki na mostach i wiaduktach

/ Arcaion

  

42 posypywarki wyjechały na mosty, wiadukty i ulice w Warszawie - działania służb oczyszczania miasta, w związku z warunkami pogodowymi, rozpoczęły się o godz. 7.30 - poinformował w niedzielę Zarząd Oczyszczania Miasta. ZOM zapewnił również, że na bieżąco monitoruje sytuację na drogach oraz prognozy pogody.

Zarząd Oczyszczania Miasta podkreślił, że w związku ze śliskimi drogami zabezpieczanych jest siedem warszawskich mostów, wiadukty, estakady i takie strome ulice jak m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. W sumie blisko 230 kilometrów jezdni - wskazano.

ZOM zapewnił, że całodobowo monitoruje stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. "W razie potrzeby zlecone zostaną kolejne akcje mające na celu zabezpieczenie jezdni przed śliskością" - zaznaczono.

Zarząd podkreślił również, że odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko części warszawskich ulic - tych, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl