Prezydent o swoim wielkim celu. Chce polepszenia warunków życia rodzin

/ prezydent.pl

– To jest mój wielki cel, żeby polska rodzina miała lepsze warunki życia - powiedział w Środzie Wielkopolskiej prezydent Andrzej Duda. Prezydent podkreślił, że "nowoczesne państwo to takie, które dba o swoich obywateli".

Prezydent Andrzej Duda po południu spotkał się z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej. Swoją wizytę w regionie rozpoczął w Winnej Górze, gdzie złożył kwiaty na grobie gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.

Podczas spotkania z mieszkańcami miasta prezydent wskazał na osiągane w Środzie "znakomite wyniki, jeżeli chodzi o demografię".

To przede wszystkim odwaga, zwłaszcza młodych (aby) mieć dzieci. Ale to oznacza także, że jest praca, że można normalnie żyć, że jest perspektywa na przedszkole, na wsparcie w opiece nad dziećmi; to świadczy także o tym, że jest realizowana dobra polityka. To jest mój wielki cel, żeby polska rodzina miała lepsze warunki życia. Żeby wynagrodzenia były wyższe, żeby była prowadzona skuteczna i mądra polityka prorodzinna. Bo to dla mnie oznacza nowoczesne państwo. Nowoczesne państwo to takie państwo, które dba o swoich obywateli. Bo wtedy oni także o nie dbają – podkreślił prezydent.

Prezydent wyraził satysfakcję, że polskie państwo "zaczęło wreszcie prowadzić solidną politykę prorodzinną, taką, która jest wymiernie odczuwalna przez rodziców wychowujących dzieci, zwłaszcza przez rodziny wielodzietne, gdzie zawsze jest trudniej, a większość tych rodzin ma skromniejsze warunki".

Wy tutaj prowadzicie politykę dla dużych rodzin, ale jednak program 500 plus też jest potężnym wsparciem i też pozwala spokojnie myśleć o przyszłości, pozwala spokojnie się rozwijać. Mam nadzieję, że taka polityka będzie dalej realizowana i że także ja będę się mógł do niej przyłączać, chociażby w postaci programu Mieszkanie plus, który - wierzę w to - da szansę na mieszkanie dużej części młodych ludzi w Polsce – powiedział Andrzej Duda.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przegrała mecz z Nigerią

/ twitter.com/Łączy Nas Piłka

Polska przegrała mecz z reprezentacją Nigerii 0:1 w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Zwycięską bramkę z rzutu karnego w 61 minucie zdobył Victor Moses.

Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się w Chorzowie z Koreą Południową.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl