Prezydent o swoim wielkim celu. Chce polepszenia warunków życia rodzin

/ prezydent.pl

  

– To jest mój wielki cel, żeby polska rodzina miała lepsze warunki życia - powiedział w Środzie Wielkopolskiej prezydent Andrzej Duda. Prezydent podkreślił, że "nowoczesne państwo to takie, które dba o swoich obywateli".

Prezydent Andrzej Duda po południu spotkał się z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej. Swoją wizytę w regionie rozpoczął w Winnej Górze, gdzie złożył kwiaty na grobie gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.

Podczas spotkania z mieszkańcami miasta prezydent wskazał na osiągane w Środzie "znakomite wyniki, jeżeli chodzi o demografię".

To przede wszystkim odwaga, zwłaszcza młodych (aby) mieć dzieci. Ale to oznacza także, że jest praca, że można normalnie żyć, że jest perspektywa na przedszkole, na wsparcie w opiece nad dziećmi; to świadczy także o tym, że jest realizowana dobra polityka. To jest mój wielki cel, żeby polska rodzina miała lepsze warunki życia. Żeby wynagrodzenia były wyższe, żeby była prowadzona skuteczna i mądra polityka prorodzinna. Bo to dla mnie oznacza nowoczesne państwo. Nowoczesne państwo to takie państwo, które dba o swoich obywateli. Bo wtedy oni także o nie dbają – podkreślił prezydent.

Prezydent wyraził satysfakcję, że polskie państwo "zaczęło wreszcie prowadzić solidną politykę prorodzinną, taką, która jest wymiernie odczuwalna przez rodziców wychowujących dzieci, zwłaszcza przez rodziny wielodzietne, gdzie zawsze jest trudniej, a większość tych rodzin ma skromniejsze warunki".

Wy tutaj prowadzicie politykę dla dużych rodzin, ale jednak program 500 plus też jest potężnym wsparciem i też pozwala spokojnie myśleć o przyszłości, pozwala spokojnie się rozwijać. Mam nadzieję, że taka polityka będzie dalej realizowana i że także ja będę się mógł do niej przyłączać, chociażby w postaci programu Mieszkanie plus, który - wierzę w to - da szansę na mieszkanie dużej części młodych ludzi w Polsce – powiedział Andrzej Duda.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier rezygnuje, król się waha. Niejasna sytuacja w Belgii

Król Belgii Filip I / By Lars Koopmans - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30289745

  

Belgijski król Filip I nie podjął decyzji, czy zaakceptować prośbę o rezygnację przedstawioną przez premiera kraju Charlesa Michela. Poinformował o tym dziś wieczorem pałac królewski. Media podają, że król prawdopodobnie jutro rozpocznie konsultacje z szefami partii.

Michel ogłosił dziś w belgijskim parlamencie swoją rezygnację. "Podejmuję decyzję o rezygnacji i natychmiast udaję się do króla" - oświadczył. Ogłosił rezygnację, ponieważ - jak argumentował - jego apel o utrzymanie rządu po tym, gdy rządzącą koalicję opuścił Nowy Sojusz Flamandzki, nie spotkał się z poparciem.

Za decyzją o rezygnacji stała groźba przegłosowania wniosku o wotum nieufności dla rządu. Michel powiedział parlamentarzystom, że złoży ją na ręce króla, bo socjaliści i Zieloni przedstawili wniosek o wotum nieufności dla jego mniejszościowego rządu.

Przyczyną kryzysu politycznego w Belgii jest ONZ-owski pakt migracyjny. 8 grudnia koalicję rządzącą w Belgii opuściła największa partia - Nowy Sojusz Flamandzki (N-VA), protestując przeciw przyjęciu tego paktu. Michel krótko po tym poinformował, że jego rząd będzie teraz funkcjonował jako gabinet mniejszościowy.

Bez N-VA koalicja w 150-osobowym parlamencie ma tylko 52 deputowanych. Wybory są zaplanowane na koniec maja 2019 r.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl