Prezydent o swoim wielkim celu. Chce polepszenia warunków życia rodzin

/ prezydent.pl

  

– To jest mój wielki cel, żeby polska rodzina miała lepsze warunki życia - powiedział w Środzie Wielkopolskiej prezydent Andrzej Duda. Prezydent podkreślił, że "nowoczesne państwo to takie, które dba o swoich obywateli".

Prezydent Andrzej Duda po południu spotkał się z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej. Swoją wizytę w regionie rozpoczął w Winnej Górze, gdzie złożył kwiaty na grobie gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.

Podczas spotkania z mieszkańcami miasta prezydent wskazał na osiągane w Środzie "znakomite wyniki, jeżeli chodzi o demografię".

To przede wszystkim odwaga, zwłaszcza młodych (aby) mieć dzieci. Ale to oznacza także, że jest praca, że można normalnie żyć, że jest perspektywa na przedszkole, na wsparcie w opiece nad dziećmi; to świadczy także o tym, że jest realizowana dobra polityka. To jest mój wielki cel, żeby polska rodzina miała lepsze warunki życia. Żeby wynagrodzenia były wyższe, żeby była prowadzona skuteczna i mądra polityka prorodzinna. Bo to dla mnie oznacza nowoczesne państwo. Nowoczesne państwo to takie państwo, które dba o swoich obywateli. Bo wtedy oni także o nie dbają – podkreślił prezydent.

Prezydent wyraził satysfakcję, że polskie państwo "zaczęło wreszcie prowadzić solidną politykę prorodzinną, taką, która jest wymiernie odczuwalna przez rodziców wychowujących dzieci, zwłaszcza przez rodziny wielodzietne, gdzie zawsze jest trudniej, a większość tych rodzin ma skromniejsze warunki".

Wy tutaj prowadzicie politykę dla dużych rodzin, ale jednak program 500 plus też jest potężnym wsparciem i też pozwala spokojnie myśleć o przyszłości, pozwala spokojnie się rozwijać. Mam nadzieję, że taka polityka będzie dalej realizowana i że także ja będę się mógł do niej przyłączać, chociażby w postaci programu Mieszkanie plus, który - wierzę w to - da szansę na mieszkanie dużej części młodych ludzi w Polsce – powiedział Andrzej Duda.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odwet amerykańskiego lotnictwa

/ By Master Sgt. Benjamin Bloker - Ta grafika została opublikowana przez siły powietrzne Stanów Zjednoczonych pod numerem 120125-F-YL744-995.Ten szablon nie wskazuje stanu prawnego pliku. Standardowy szablon licencji jest nadal wymagany. Aby dowiedzieć

  

W ataku lotnictwa USA w Somalii zginęło 18 ekstremistów z islamistycznego ugrupowania Al-Szabab - poinformowało dziś dowództwo sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Afryce (AFRICOM).

Nalot, przeprowadzony w piątek, był reakcją na zaatakowanie żołnierzy amerykańskich i somalijskich przez ekstremistów w rejonie ok. 50 km na północny zachód od portowego miasta Kismayo. Doszło wtedy do wymiany ognia. Somalijczycy zastrzelili dwóch ekstremistów. Rzecznik AFRICOM Nate Herring powiedział agencji Associated Press, że po stronie USA i somalijskiej nie było ofiar.

AP odnotowuje, że lotnictwo USA przeprowadziło już w tym roku ponad 20 nalotów na ekstremistów z ugrupowania Al-Szabab, powiązanego z Al-Kaidą. USA zwiększyły swe zaangażowanie militarne w Somalii od czasu, gdy prezydent Donald Trump na początku kadencji zaaprobował rozszerzenie operacji przeciwko Al-Szabab. Od tego czasu w Somalii zginęło dwóch żołnierzy amerykańskich.

W Somalii znajduje się obecnie ok. 500 żołnierzy USA.

Al-Szabab walczy o narzucenie w Somalii surowej wersji islamu. Choć ekstremiści ponieśli w ostatnich latach straty, wciąż kontrolują wiejskie obszary na południu i w centrum kraju. Ugrupowanie to nadal przeprowadza krwawe ataki w wielu rejonach Somalii, a zwłaszcza w stolicy kraju. Celem tych ataków są m.in. bazy wielonarodowych sił Unii Afrykańskiej, na których w znacznej mierze spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo w Somalii.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl