Zawodowi kierowcy ze wsparciem nowych technologii

/ webeye.eu, mat. pras.

Od 1 kwietnia na rynku dostępna będzie innowacyjna usługa WebEye Navigator - nawigacja przeznaczona dla profesjonalnych kierowców samochodów ciężarowych. Umożliwia ona oszczędność kosztów poprzez skrócenie faktycznego czasu jazdy, a także zwiększa wydajność dzięki optymalizacji opłat za przejazd.

Nawigacja ma dla profesjonalnego kierowcy pojazdu ciężarowego ogromne znaczenie. Obniża koszty podróży, umożliwia sprawny dojazd do celu bez zbędnych opóźnień. Informuje również o ograniczeniach dla tirów – wjazd na zakazany teren może skutkować słonym mandatem dla kierowcy.
 
Wąskie drogi, niskie mosty, brak możliwości zawracania – wiele dróg nie nadaje się do poruszania się nimi przez samochody ciężarowe. Jak zapewnia producent, WebEye Navigator kieruje pojazdy jedynie dozwolonymi i sprawdzonymi trasami. Wiąże się to z oszczędnością kosztów, bezpiecznym planowaniem podróży i większym komfortem jazdy dla kierowców, którzy mogą polegać na oprogramowaniu specjalnie zaprojektowanym do profesjonalnego zarządzania flotą.
 
Oprogramowanie może być używane na urządzeniach mobilnych takich jak telefon czy tablet lub zintegrowane z istniejącymi rozwiązaniami firmowymi do zarządzania flotą. Dostęp do aplikacji jest możliwy dzięki miesięcznej opłacie.  
 
WebEye Navigator poprowadzi kierowcę jedynie po najwygodniejszych dla pojazdu trasach. Pozwoli uniknąć obszarów mieszkalnych i wąskich dróg, a także stref dla pieszych. Wyeliminuje z przejazdów strefy wyłączone z ruchu kołowego, zamknięte ulice, obszary zastrzeżone i prywatne.  
 

Co ciekawe innowacyjna nawigacja integruje dane wiodącej w społeczności pojazdów ciężarowych aplikacji „Truck Parking Europe”. Usługa pokazuje informacje na temat około 15 000 parkingów dla samochodów ciężarowych poruszających się po europejskich drogach, a także 27 000 poufnych wskazówek związanych z terenami przemysłowymi. Aplikacja będzie aktualizowana o nowe informacje dotyczące parkingów i porady na temat poufnych informacji.    
 
Szczególnie istotne dla kierowców zawodowych mogą by6ć również spływające w czasie rzeczywistym informacje o aktualnej sytuacji na jezdni. W przypadku blokad na drodze z powodzeniem może ponownie obliczyć trasę i uniknąć korków. Szacowany czas przybycia w docelowe miejsce jest na bieżąco aktualizowany, co ułatwia natychmiastową reakcję na opóźnienia. Odcinki dróg, na których doszło do wypadku drogowego, są w aplikacji wyświetlane w różnych kolorach. Oprócz nich zmienia się także kolor krawędzi dróg. Jeśli incydenty drogowe wpłyną na utrudnienia w ruchu, krawędź zmieni kolor na fioletowy, podczas gdy kanty pozostałych odcinków dróg przybiorą białą barwę.  
 
Usługa poprzez opcję auto-zoom umożliwia dokładniejsze przyjrzenie się poszczególnym sekcjom mapy. Sprzyjają temu realistyczne drogowskazy i widoki skrzyżowań, odczytywanie instrukcji skrętu, nazw dróg i znaków. Komunikaty drogowe są dostępne w 16 językach, dane mapy w 19.
 
 

Źródło: niezalezna.pl, media.365agencja.pl, webeye.eu

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przegrała mecz z Nigerią

/ twitter.com/Łączy Nas Piłka

Polska przegrała mecz z reprezentacją Nigerii 0:1 w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Zwycięską bramkę z rzutu karnego w 61 minucie zdobył Victor Moses.

Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się w Chorzowie z Koreą Południową.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl