Zawodowi kierowcy ze wsparciem nowych technologii

/ webeye.eu, mat. pras.

  

Od 1 kwietnia na rynku dostępna będzie innowacyjna usługa WebEye Navigator - nawigacja przeznaczona dla profesjonalnych kierowców samochodów ciężarowych. Umożliwia ona oszczędność kosztów poprzez skrócenie faktycznego czasu jazdy, a także zwiększa wydajność dzięki optymalizacji opłat za przejazd.

Nawigacja ma dla profesjonalnego kierowcy pojazdu ciężarowego ogromne znaczenie. Obniża koszty podróży, umożliwia sprawny dojazd do celu bez zbędnych opóźnień. Informuje również o ograniczeniach dla tirów – wjazd na zakazany teren może skutkować słonym mandatem dla kierowcy.
 
Wąskie drogi, niskie mosty, brak możliwości zawracania – wiele dróg nie nadaje się do poruszania się nimi przez samochody ciężarowe. Jak zapewnia producent, WebEye Navigator kieruje pojazdy jedynie dozwolonymi i sprawdzonymi trasami. Wiąże się to z oszczędnością kosztów, bezpiecznym planowaniem podróży i większym komfortem jazdy dla kierowców, którzy mogą polegać na oprogramowaniu specjalnie zaprojektowanym do profesjonalnego zarządzania flotą.
 
Oprogramowanie może być używane na urządzeniach mobilnych takich jak telefon czy tablet lub zintegrowane z istniejącymi rozwiązaniami firmowymi do zarządzania flotą. Dostęp do aplikacji jest możliwy dzięki miesięcznej opłacie.  
 
WebEye Navigator poprowadzi kierowcę jedynie po najwygodniejszych dla pojazdu trasach. Pozwoli uniknąć obszarów mieszkalnych i wąskich dróg, a także stref dla pieszych. Wyeliminuje z przejazdów strefy wyłączone z ruchu kołowego, zamknięte ulice, obszary zastrzeżone i prywatne.  
 

Co ciekawe innowacyjna nawigacja integruje dane wiodącej w społeczności pojazdów ciężarowych aplikacji „Truck Parking Europe”. Usługa pokazuje informacje na temat około 15 000 parkingów dla samochodów ciężarowych poruszających się po europejskich drogach, a także 27 000 poufnych wskazówek związanych z terenami przemysłowymi. Aplikacja będzie aktualizowana o nowe informacje dotyczące parkingów i porady na temat poufnych informacji.    
 
Szczególnie istotne dla kierowców zawodowych mogą by6ć również spływające w czasie rzeczywistym informacje o aktualnej sytuacji na jezdni. W przypadku blokad na drodze z powodzeniem może ponownie obliczyć trasę i uniknąć korków. Szacowany czas przybycia w docelowe miejsce jest na bieżąco aktualizowany, co ułatwia natychmiastową reakcję na opóźnienia. Odcinki dróg, na których doszło do wypadku drogowego, są w aplikacji wyświetlane w różnych kolorach. Oprócz nich zmienia się także kolor krawędzi dróg. Jeśli incydenty drogowe wpłyną na utrudnienia w ruchu, krawędź zmieni kolor na fioletowy, podczas gdy kanty pozostałych odcinków dróg przybiorą białą barwę.  
 
Usługa poprzez opcję auto-zoom umożliwia dokładniejsze przyjrzenie się poszczególnym sekcjom mapy. Sprzyjają temu realistyczne drogowskazy i widoki skrzyżowań, odczytywanie instrukcji skrętu, nazw dróg i znaków. Komunikaty drogowe są dostępne w 16 językach, dane mapy w 19.
 
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, media.365agencja.pl, webeye.eu

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanclerz Niemiec wreszcie to przyznała! Podczas rozmowy z premierem Morawieckim

/ / wikipedia.org/wiki/Public_domain

  

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dzisiaj z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmowa dotyczyła kluczowych spraw, m.in. kryzysu imigracyjnego. - Staramy się znaleźć konsensus w tej sprawie - zapewnił szef polskiego rządu. Dodał, że "pani kanclerz z uznaniem wyraziła się o tym, że my przyjmujemy sporo uchodźców z Azji Centralnej, którzy tutaj do nas przybywają, ale również zza naszej wschodniej granicy".

Premier wziął we wtorek w Berlinie udział w sesji politycznej IX Petersberskiego Dialogu Klimatycznego. Wcześniej spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Szef rządu mówił, że Polska i Niemcy są "w jednej grupie, jeśli chodzi o myślenie o klimacie i wielu tematach europejskich", a podczas rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel poruszone zostały "wszystkie kluczowe tematy, zaczynając od tego, jak ważnym i dzielącym - niestety - Europę jest temat migracji".

"Tutaj pani kanclerz z uznaniem wyraziła się o tym, że my przyjmujemy sporo uchodźców z Azji Centralnej, którzy tutaj do nas przybywają, ale również zza naszej wschodniej granicy. Przecież pewna część osób, które przyjeżdżają do Polski, nie przyjeżdżają wyłącznie do pracy, ale również dlatego, że straciły dach nad głową, gdzieś na wschodzie Ukrainy" - mówił premier.

Według niego "wyraźnie widać", że Polska szuka "konsensusu, jakiejś wspólnej płaszczyzny porozumienia". Przyznał, że nie będzie to łatwe, lecz na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej "będziemy dyskutować o tych tematach".

"Wyraźnie widać, że będziemy próbowali dać sobie więcej czasu, żeby wypracować jakieś mechanizmy, w szczególność - co Polska podkreśla od lat - konieczność wzmocnienia zewnętrznych granic, pomoc uchodźcom na miejscu, to, co robimy w Libii, Syrii poprzez różne fundusze, w których partycypujemy. To bardzo ważny i dobry sygnał. Mam nadzieję, że większość krajów UE, państw członkowskich będzie miało podobne myślenie w tym obszarze" - ocenił Morawiecki.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl