niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 listopada 2015

Nie było głosu Błasika

Dodano: 17.01.2012 [10:58]
Na nagraniach z czarnych skrzynek nie ma głosu dowódcy sił powietrznych gen. Andrzeja Błasika – potwierdza prokuratura wojskowa. Dowiedzieliśmy się także, że w ogóle nie było go w kokpicie Tu-154M!

Jego ciało znaleziono w sektorze pierwszym samolotu, który zaczyna się faktycznie od kokpitu, ale nie kończy się na nim. W tym sektorze znaleziono wiele ciał, m.in. załogi i wojskowych – wynika z rosyjskich dokumentów, do których dotarła Niezależna.pl.

Mimo to akredytowany przy MAK Edmund Klich w rozmowie z „Codzienną” nadal twierdzi, że ciało generała znaleziono w kabinie pilotów, a swoje przekonanie opiera – jak sam podkreśla – na rosyjskich ustaleniach. Pułkownik Klich nie mówi jednak tego, że z kokpitu ocalały jedynie jego szczątki, które znajdują się w Smoleńsku, a wymontowane z niego urządzenia pokładowe trafiły do Moskwy.

Ustalenia naukowców z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. J. Sehna całkowicie obalają raport rosyjskiego MAK oraz komisji ministra Jerzego Millera. Według dotychczas głoszonej wersji wydarzeń gen. Andrzej Błasik znajdował się w kokpicie – podczas badania czarnych skrzynek w Rosji przypisano mu słowa, które miał wypowiedzieć do pilotów, i wywierając na nich w ten sposób presję, zmusić do ich lądowania w trudnych warunkach.

Chcieliśmy porozmawiać o najnowszych ustaleniach z Jerzym Millerem – obecnie wojewodą małopolskim. – Po pierwsze nie oglądałem konferencji, po drugie rozmawiam – powiedział i wyłączył telefon.

Dziś okazuje się, że popełniono błąd. – W trakcie tej konferencji nikt nie powiedział „przepraszam”. Nie powiedział tego ani prokurator generalny pan Seremet, ani pan gen. Parulski – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem przeprosiny należą się przede wszystkim Ewie Błasik, wdowie po dowódcy Sił Powietrznych Andrzeju Błasiku. – Ona naprawdę bardzo wiele wycierpiała z powodu tych całkowicie bezpodstawnych oskarżeń – powiedział prezes Kaczyński.

Wczoraj „Codzienna” ujawniła, że odczytano nieznane dotychczas słowa łącznie 17 osób, z tego konkretne wypowiedzi przypisano tylko dziewięciu: załodze Tu-154M, dyrektorowi protokołu dyplomatycznego MSZ Mariuszowi Kazanie, jednej ze stewardes oraz trzem członkom załogi jaka-40.

Biegli uznali także, że nagranie jest autentyczne. Ustalili, że zaczyna się ono o godzinie 8:02 (czasu polskiego), a kończy o godz. o 8:41 i trwa 38 min. Zdaniem prokuratorów wojskowych taśma z rejestratora Tu-154M jest bardzo dobrze zachowana. – Osłona rejestratora ma uszkodzenia mechaniczne, ale sam sprzęt jest w dobrym stanie, a stan taśmy uznano za bardzo dobry – powiedział szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ireneusz Szeląg.

– Jak można mówić o dobrym stanie taśm, skoro brakuje 3 cm nagrania? Dlaczego nikt o tym nie wspomniał? – pytał poseł Antoni Macierewicz.

Zdaniem prezesa PiS badanie katastrofy smoleńskiej powinno się zacząć od początku, a prokurator generalny Andrzej Seremet powinien również wyciągnąć konsekwencje personalne. Wiadomo już, że nie wyciągnie ich wobec gen. Krzysztofa Parulskiego, nadzorującego śledztwo smoleńskie. Chociaż jeszcze tydzień temu Seremet domagał się tego, dziś na spotkaniu z ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem nie poruszył tego wątku.

Więcej na ten temat w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"
Autor: 
gb, kp
Źródło: 
PAP
Nie było głosu Błasika - niezalezna.pl
foto: Bartek Kosiński
Nie było głosu Błasika - niezalezna.pl
foto: wikipedia.org
Nie było głosu Błasika - niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Brak profesjonalizmu.brak etyki. Brak szacunku dla ofiar katastrofy i Ich rodzin.Brak respektu dla prawa.Brak respektu dla siebie samych jakoprzywodcow panstwa.Brak respektu dla Narodu.Tylko mi Polski zal.Barbarzyncy rzadzacy cywilizowanym narodem.Barbarzyncy w dobrze skrojonych garniturach i z Europa oraz "demokratyzujaca" sie Rosja w tle.To chyba jest niewiele jak na kraj z tysiacletnia tradycja.Jak dlugo jeszcze?

Okazuje sie ze dowodem byly odsluchy przez znajacych generala.To jest szok technologiczny.To tak jakby policjant zamiast brac odciski palcow i wyslac do laboratorium sam popatrzyl na reke podejrzanego i na tej podstawie go skazali

KATASTROFY SIĘ NIE PLANUJE.

TO ŻENUJĄCE, jak wrogowie Polski nadal wymyślają sytuacje, by oczernić polskich pilotów. Bez żadnych dowodów konfabulują, że generał był w kokpicie, ale gdzie jest kokpit, gdzie zdjęcia po tragedii? Nie mają żadnych dowodów.
REŻIMOWE tvny bez żenady podsycają nienawiść do patriotów [ patrz ; dzisiaj rano Kużniar]. TO HANIEBNE, co robią z pamięcią o poległej ELICIE NARODOWEJ.
Tym samym POtwierdzają zamach.

Teraz wytoczyłabym proces Prokuraturze Wojskowej o fałszywe oskarżanie, zniesławienie, rozpowszechnianie kłamstwa, wprowadzanie w błąd opinię publiczną, działania na szkodę NATO itd itp na skutek rozpowszechniania tezy o naciskach Gen.Błasika ( w dodatku o zgrozo pijanego) . Dopiero będą trząść portkami twardogłowi funkcjonariusze

To jest najbardziej kuriozalny argument "ekspertow", "powaznych" facetow w mundurach, drogich garniturach, czesto z tytulami naukowymi. Sadze, ze nie ma dowodow, ze ja albo kilku podobnych z tego forum nie bylismy w kabinie pilotow i naszaymi glupimi komentarzami, obecnoscia i malo przyjaznym nastawieniem do partii, rzadu i zsrr wywieralismy presje na pilotow. Nie ma dowodow, ze w kabinie nie bylo jamesa bonda, dalaj lamy czy mohammeda ali. Nie ma takze dowodow, ze gen Blasik nie jest wielbladem. Czy oni na prawde uwazaja nas za idiotow?

... wystąpować po cywilnemu!
Trudno oprzeć się wrażeniu, że na każdej konerencji prasowej wisi nad tym towarzystwem gęsta i lepka atmosfera totalnej ściemy...
To ubliża okrytemu chwałą mudurowi Wojska Polskiego!

Po tuskołaku, cieciu, arabie po twą szyję również upomnie się moja ukochana Ojczyzna - Najjaśniejsza Rzeczypospolita! Polska jest naszą kochaną Mamą i ten, który ją zdradzi nie powinien żyć!!! Andy127

Obyśmy tylko wyciągnęli konsekwencje.
A wszyscy kłamcy niech zamilkną na zawsze. Zapamiętajmy ich nazwiska.

...jeśli będę w jakimś pomieszczeniu, ale nic nie powiem to znaczy że mnietam nie ma. Tak? Nauka logiki by się niektórym przydała.

Sprawa obecnosci, wzglednie nieobecnosci gen. Blasika w kokpicie samolotu w czasie lotu zwiazana jest z polskim kodeksem karnym. W kodeksie tym obowiazuje zasada tzw. "domniemanej niewinnosci", tzn. wszystkie watpliwosci wyjasniane sa na korzysc oskarzonego. Obecnosc gen. Blasika w kokpicie jest czynem karalnym, gdyz rzeczywiscie mogla wplywac na zachowania zalogi. Poniewaz nie ma jednoznacznych dowodow na obecnosc gen. Blasika w kokpicie, nalezy zatem przyjac zgodnie z zasada "domniemanej niewinnosci", ze go tam nie bylo. Koniec, kropka, amen.

słuchajcie , nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego wszyscy się skupiaja na tym czy generał Błasik był w kokpicie czy nie, czemu nikt sie nie skupia na tym że parchy kacapskie podawały błędne dane ? dlaczego nikt szerzej o tym nie mówi? bo czy ktos był w kabinie czy nie to nie miało to żadnego wpływu na podawanie fałszywych danych parametrów lądowania, tu jest pierwsza rzecz którą szerzej należy rozpowszechniać.

Jeśli ten naród jest tak tępy, że nic nie zrozumiał i że dalej twierdzi, iż to był zwykły wypadek, to nie zasługuje na niepodległość.
Ja po prostu mam dość. Dziś puściły mi nerwy i rozpłakałam się jak dziecko.

Droga Gabrysiu - muszę Cię pocieszyć, choć wszystkim nam ciężko na prawicy, że każda droga do wolności jest ciężka i zawiła... powiększa się grono osób które widzą to draństwo i kpiny z narodu...to zacietrzewienie postkomuny teraz oznacza tylko jedno : oni wiedzą, że grunt osuwa im się spod nóg, wiedzą, że już nie obronią się przed prawdą i wiedzą, że tego już im naród nie odpuści - mord w Smoleńsku jest oskarżeniem całej postkomuny i wszystkich jej pomagierów...dlatego jej koniec jest bliższy a i mają świadomość, że będzie dla nich o wiele bardziej boleśnie niż rozprawa z tą czerwoną zarazą na Węgrzech.... DLATEGO GŁOWA DO GÓRY GABRYSIU.... serdecznie Cię pozdrawiam...

czyli prokuratura tym samym przyznała się publicznie do okłamywania Polaków przez prawie 2 lata, że gen. Błaski mówił słowa, które w rzeczywistości mówił drugi pilot. HAŃBA !!!! ZDRADA !!!!!!!!!!! WON Z Polski !!!!!!!!!!!

pieprzony MAKdonald, tvn-y, wyborcze, szczynukowicze itp zdrajcy !!! , won z Polski !!! Natychmiast !!!!

Kto wierzy w ich autentyczność. Eksperci ustalili brak manipulacji na podstawie częstotliwości prądu rosyjskiego-dobre.Na wysokości 100m pada komenda odchodzimy a samolot dalej opada. nawigator spokojnie odlicza 80m, 60m,40m, 20m. Pilot wyłącza automatycznego pilota pewnie wprowadzonego w błąd i przechodzi na ręczne sterowanie podciągając maszynę ale nikt nie wyraża zaniepokojenia, a to ciekawe.

w równie OBIEKTYWNEJ TVP3: ostatnie "rewelacje", na temat badań fonoskopijnych, nie zmieniaja Jego opinii o przyczynach katastrofy-najkrócej:lot był Jego zdaniem cywilny,do polskiego bałaganu w organizacji lotu-trochę przycynił się ten-rosyjski i ETO WSJO-życia nikt zmarłym nie przywróci...

odpowiednika naszego orderu Orla Bialego...

Kto szkalowal Wegry...wszyskim tym wrogom, ktorzy byli przeciwko niepodleglosci - Wegry mowia dzis wypad...

Badzmy z Wegrami solidarni, Bo

Oni dzis wykonuja - za nas tez, brudna robote - POzbywajc sie bolszewikow.

Gdy Mały Rycerz leciał po Honor
W katyńskiej ziemi żołnierza kwiat
Posłyszał Moskal knowania rządu
Latarnią swoją oświetlił szlak.

Nie było nocy roztoczył więc dym
Wskazał azymut, ścieżkę i kurs
W górze Generałowie co wiodą prym
Także Prezesi, Naród i Wódz.

Piloci ufali do końca wieży
Odkryli pułapkę już w gęstej mgle
Nie pas lotniska, tam wąwóz leży
W Moskwie powiedzą szkoli ich źle.

Bracia Moskale, bracia Germanie
Nam obcy podstęp, w tył głowy strzał
Rząd ripostował zbyt późno, niedbale
A Moskal z Polaka już w świat się śmiał.

Na czele rządu wnuk wermachtowca
I akcent arabski w rządzie tym trwa
Wpływy Dawida i wpływy Moskal
Polska to jeszcze? Ojczyzna Ma?

Zadeptać prawdy nigdy się nie da
Księdza Jerzego brzmi potok słów
Jan Paweł II śle pomoc z nieba
I zstąpi Duch Święty na Ziemię tę znów.

Przekaźnik dobowy(24) zaprosił pieniczy i ci teraz znowu lansują mit o winie pilotów-dlaczego nie reagowali i nie poderwali maszyny do góry...?
To tak jakby mieć pretensje do właściciela samochodu, w którym obcięto przewody hamulcowe. Dlaczego nie wyhamował i rozbił się o drzewo!

W tvpinfo dyskusja po konferencji prasowej. Pani prowadząca stwierdza, że nie można stwierdzić jednoznacznie, że Gen.Błasika nie było w kabinie pilotów. Nie da się słuchać i oglądać tego infogówna. To jest ku..wa kpina! Chciałbym wiedzieć jakie stanowisko w latach osiemdziesiątych zajmował niejaki Domański z przeglądu(gość tvpinfo),s.

"Domagam się zwrotu własności Rzeczypospolitej: wraku tu-154M, czarnych skrzynek a także broni palnej oraz kamizelek kuloodpornych oficerów BOR-u. Tylko zwrot przetrzymywanych przez Rosjan, powyższych, kluczowych dowodów pomoże wyjaśnić katastrofę rządowego samolotu z parą prezydencką i pozostałymi 94 osobami na pokładzie tu-154M, 10 kwietnia 2010 roku."

Brawo dla pani Anity Gargas!!!!!!!!!!!!¨

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl