Papież przyjął na audiencji kanclerza Austrii. Wśród tematów rozmów migracja

/ twitter.com/sebastiankurz

"Migracja była jednym z tematów rozmowy papieża Franciszka z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem podczas audiencji w Watykanie" – poinformowano w komunikacie po spotkaniu. Papież został zaproszony do Salzburga na obchody 200-lecia kolędy "Cicha noc".

Sebastian Kurz, który od grudnia zeszłego roku stoi na czele rządu w Wiedniu, rozmawiał z Franciszkiem 35 minut.

Dziennikarze obserwujący spotkanie odnotowali, że papież wręczył kanclerzowi tekst swego tegorocznego orędzia na Światowy Dzień Pokoju, w którym poruszył temat migracji. Watykaniści interpretują ten gest jako rekomendację dla Austrii w kwestii integracji migrantów.

W nocie wydanej przez Watykan po rozmowie Kurza z Franciszkiem i jego najbliższymi współpracownikami wśród tematów rozmów wymieniono znaczenie ochrony życia i rodziny oraz krzewienia dobra wspólnego w społeczeństwie, zwłaszcza w najsłabszych warstwach. Następnie watykańskie biuro prasowe poinformowało, że mowa była o wkładzie Austrii w UE i o "potrzebie solidarności między narodami", a także o migracji i pokoju.

Uczestniczący w drugiej, publicznej części audiencji burmistrz Salzburga Heinz Schaden zaprosił Franciszka na obchody przypadającej w tym roku 200. rocznicy powstania kolędy "Cicha noc"

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odwołano ponad 100 lotów z Heathrow

pixabay.com

Ponad sto zaplanowanych lotów z brytyjskiego lotniska Heathrow pod Londynem odwołano w sobotę z powodu warunków pogodowych. Śnieżyce i gołoledź utrudniają transport w różnych częściach Wielkiej Brytanii.

Ponad sto zaplanowanych lotów z brytyjskiego lotniska Heathrow pod Londynem odwołano w sobotę z powodu warunków pogodowych. Śnieżyce i gołoledź utrudniają transport w różnych częściach Wielkiej Brytanii.

W tym czasie odbyły się jednak regularne rejsy do Nowego Jorku i Chicago wyczarterowane przez brytyjską linię lotniczą British Airways (BA).

Na wschodzie Anglii i Szkocji w sobotę zapanowały surowe warunki meteorologiczne, które mają utrzymać się do końca tygodnia i które obejmą też Walię i centrum kraju.

Brytyjskie służby meteorologiczne (Met Office) wydały ostrzeżenia "bursztynowe", które sugerują możliwe "zagrożenie życia" na obszarach północno-zachodniej Anglii, hrabstwa Yorkshire na północy kraju, Midlands w centrum, Londynu na południowym wschodzie kraju.

Ostrzeżenia będą obowiązywać również w niedzielę, kiedy spodziewane są dalsze śnieżyce.

"Jest prawdopodobne, że dojdzie do opóźnień w podróżach drogowych i że część pojazdów utknie po drodze; koleje i transport lotniczy przewidują opóźnienia i odwołania" - powiedział przedstawiciel Met Office.

Rzecznik British Airways wskazał, że ze względu na warunki meteorologiczne trzeba przez startem odladzać samoloty dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl