Bolesławiec pożegnał amerykańskich saperów

/ mat. 23. PA / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_735.html

Na rynku w Bolesławcu pożegnano żołnierzy amerykańskiego 82. Batalionu inżynieryjnego, którzy przez ostatnie sześć miesięcy w ramach II zmiany Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT) stacjonowali w miejscowym 23. Pułku Artylerii.

W piątkowej uroczystości uczestniczyli żołnierze polscy i amerykańscy, władze miasta i powiatu oraz mieszkańcy Bolesławca. Po podniesieniu polskiej i amerykańskiej flagi państwowej oraz odegraniu narodowych hymnów, dowódca 82. Batalionu inżynieryjnego ppłk Jesse T. Curry podziękował władzom miasta i jego mieszkańcom za życzliwość oraz sympatię okazywaną jego podwładnym w okresie stacjonowania w Bolesławcu. Podsumował także współpracę z dowództwem i żołnierzami 23. Pułku artylerii, składając podziękowanie na ręce dowódcy pułku cz.p.o. ppłk. Sławomira Kuli — informuje oficjalny portal 23. PA. 

Oprócz wspólnie realizowanych zadań, ćwiczeń i szkoleń wiele się dowiedzieliśmy o swoich kulturach i realiach życia, zarówno wojskowego jak i cywilnego. W ramach misji wzmocnienia bezpieczeństwa RP żołnierze amerykańskiego 82. Batalionu inżynieryjnego wykonywali zadania w różnych częściach kraju, na wielu poligonach i w ośrodkach szkolenia. Żywię nadzieję, że wspólna służba w koszarach 23. Pułku artylerii i w naszym mieście dawała wam satysfakcję i umożliwiła poznanie specyfiki naszej służby

— zaznaczył w swoim przemówieniu ppłk Sławomir Kula, cytowany przez oficjalny portal 23. PA.  

Po zakończeniu przemówień, dowódcy jednostek oraz przedstawiciele władz samorządowych wymienili się pamiątkami w podziękowaniu za dobrą współpracę. Po odegraniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz Pieśni Reprezentacyjnej Armii Stanów Zjednoczonych, uroczystość zakończyła defilada pododdziałów — czytamy.

Źródło: 23. PA

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowy Dreamliner przyleciał do Warszawy

/ twitter.com/ChopinAirport

Po trwającym 9,5 godziny rejsie około godziny 9 wylądował dziś w Warszawie pierwszy z zamówionych przez PLL LOT samolotów typu Boeing 787-9 Dreamliner. Nowa maszyna przyleciała prosto z fabryki w Everett w USA.

Boeingi 787-9 Dreamliner mogą zabrać na pokład 294 pasażerów: 24 w klasie biznes, 21 w premium economy i 249 w klasie ekonomicznej. B787-8 na pokład zabiera 252 pasażerów. Nowy dreamliner ma prawie 63 metry długości, czyli jest o ponad sześć metrów dłuższy od każdego z ośmiu B787-8 używanych dotychczas przez LOT.

Samolot został wyposażony w silniki Rolls-Royce’a Trent TEN nowej generacji, które mogą być wykorzystywane zamiennie także na B787-8. Zasięg nowego dreamlinera w wersji dla LOT-u to ponad 13 350 km, o ok. 700 km więcej niż B787-8.

Do floty LOT-u dołączył pierwszy samolot dalekiego zasięgu Boeing 787-9 Dreamliner. Jestem przekonany, że B787-9 otworzą dla nas nowy etap w historii poprzez znaczące zwiększenie liczby oferowanych miejsc na istniejących, najbardziej popularnych trasach. Ten większy model dreamlinera, świetnie sprawdzi się na flagowych trasach do Chicago, Nowego Jorku i wybranych kierunkach w Azji. Dzięki niemu będziemy też otwierać zupełnie nowe połączenia, nadal poprawiać rentowność i dążyć do pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej

- mówił wczoraj prezes PLL LOT Rafał Milczarski w trakcie uroczystego przekazania maszyny.

Drugi B787-9 spółka ma odebrać w kwietniu, trzeci na przełomie maja i czerwca. Ostatni samolot LOT spodziewa się otrzymać na początku 2019 r. Wówczas polski przewoźnik będzie miał w swojej flocie w sumie 12 dreamlinerów. Obecnie ma 8 maszyn B787-8.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl