Indie wkrótce z własnymi pociskami przeciwpancernymi

/ flickr.com

  

W tym tygodniu odbyły się udane testy pocisków przeciwpancernych Nag, które zostały opracowane przez indyjską organizację badań i rozwoju (DRDO).
Próby środowe przeprowadzono w warunkach pustynnych przeciwko dwóm celom, którymi były czołgi. Testy dowiodły raz jeszcze skuteczności broni, dzięki czemu możemy oznajmić ich zakończenie oraz rozpocząć fazę wprowadzania pocisków Nag do Sił Zbrojnych Indii - poinformowało ministerstwo obrony Indii. 
Nag to pocisk przeciwpancerny trzeciej generacji typu wystrzel i zapomnij posiadający głowicę tandemową a naprowadzany na cel za pomocą systemu IIR. Stworzony aby mógł wspierać oddziały zmechanizowane piechoty czy też oddziały powietrznodesantowe indyjskiej armii. Nag odpalany z platform lądowych takich jak bojowe wozy piechoty Sarath w wersji NAMICA są wyposażone w głowicę kumulacyjną umożliwiająca eliminację celów opancerzonych na dystansie nawet 4 km. Pocisk dostępny jest również w wersji przeznaczonej dla  śmigłowców HAL Light Combat Helicopter i HAL Dhruv. Model ten funkcjonujący pod nazwą HeliNa jest w stanie eliminować cele oddalone do 8 km. Indyjska armia szacuje zapotrzebowanie na około 7 tysięcy pocisków Nag oraz 200 pojazdów NAMICA.
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto to się zabrał za wytykanie „wpadek” prezydenta!? Boki zrywać! WIDEO

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

Dziś szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany przez dziennikarzy, czy Andrzej Duda podpisywał deklarację polsko-amerykańską stojąc obok siedzącego prezydenta USA - co widać na opublikowanych zdjęciach - wyjaśnił, że zdjęcia pokazują pewną sekwencję zdarzeń. Nie przeszkodziło to byłemu prezydentowi – "królowi wpadek" – Bronisławowi Komorowskiemu – skomentować tej sytuacji.

Prof. Szczerski wyjaśnił, że założeniem upublicznienia tego zdjęcia, było to, że oddaje ono naturalny charakter tych rozmów w sposób niepozowany - taki, jakich setki na wszystkich możliwych portalach. Miało ono pokazywać pewną dynamikę spotkania.

To jest pewna sekwencja, te zdjęcia, to nie jest ta ceremonia oficjalnego podpisywania deklaracji (...) To jest taki moment, gdzie (...) została oddana ta druga część pobytu prezydenta Polski w Białym Domu, taka bardziej spontaniczna, bardziej nieformalna, ta bardziej naturalna, inna od takich sztampowych ilustracji – ocenił.

Do rzekomej "wpadki" odniósł się w TVN24 były prezydent, Bronisław Komorowski.

Ja naprawdę myślałem, że to też jest fotomontaż. Gdy zobaczyłem za pierwszym razem, myślałem, że to ktoś zrobił złośliwość. Trochę pomyślałem nawet: "no widzisz, sam żeś tak urządzał, czy twoi ludzie urządzali tego rodzaju hece przeciwko mnie, sam padasz ofiarą podobnej manipulacji, ale zdaje się, że to nie jest manipulacja – stwierdził.

Bronisławowi Komorowskiemu przypominamy, jak wyglądała jego rozmowa z Barackiem Obamą...

 

 

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl