Łańcuch modlitwy za papieża Franciszka. Każdy może dołączyć do modlitewnej inicjatywy

/ pixabay.com/CC0/reenablack

  

Do modlitwy za papieża Franciszka w 5. rocznicę pontyfikatu zachęca Wspólnota Ruchu Lednickiego. W niedzielę 25 grup stworzy łańcuch modlitwy pod hasłem "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” - poinformowali organizatorzy akcji.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Rafał Orzechowski, członek Wspólnoty Ruchu Lednickiego w Grajewie, który spotkał się z papieżem w 2017 r., podczas przekazania symboli Światowych Dni Młodzieży przez Polaków młodzieży z Panamy. Wówczas - jak poinformował Grajewski - papież Franciszek powiedział do niego: "Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie".

- Uważam tę umowę za obowiązującą

 – powiedział Orzechowski, cytowany w przekazanym PAP komunikacie.

Modlitwa w intencji papieża - która odbędzie się w niedzielę, w związku z przypadającą w marcu 5. rocznicą pontyfikatu - odbędzie się m.in. w Warszawie, Krakowie, Gnieźnie, Poznaniu, Łapach, Hrubieszowie czy Zambrowie. Włączy się w nią 25 grup zorganizowanych, a dziesiątki osób będą się modlić samodzielnie w całej Polsce.

- Modlić się można wszędzie – w kościele, szkole, parku. Ważne, aby otoczyć tego dnia kochanego papieża modlitwą

 - wyjaśnił Orzechowski. Zaproponował, aby odmówić np. koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Jak informują organizatorzy, aby dołączyć do inicjatywy należy wypełnić specjalny formularz, dostępny na oficjalnej stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski, indywidualnie lub jako grupa. W internecie dostępna jest również regularnie aktualizowana mapa miejsc modlitwy.

Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska pod ostrzałem pytań. Za zamkniętymi trwa „eurobiczowanie”

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Dzisiejsze „biczowanie” Polski przez eurourzędników odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Jak jednak donosi PAP, powołując się źródła dyplomatyczne, pytania państw UE podczas dzisiejszego wysłuchania Polski na Radzie UE koncentrują się głównie na wydarzeniach z ostatnich dwóch miesięcy dotyczących SN. Niemcy i Francja „alarmują”, że sytuacja stała się pilna.

Wspólne oświadczenie w imieniu Francji i Niemiec wygłosił podczas posiedzenia niemiecki minister ds. europejskich Michael Roth. Ze informacji pochodzących ze źródeł zbliżonych do jego delegacji wynika, że przypomniał on, iż sprawa praworządności była dyskutowana w Radzie UE pięć razy od kiedy Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę z art. 7 unijnego traktatu.

Dialog nie doprowadził do znaczącego postępu, jeśli chodzi o obawy odnoszące się do polskich reform wymiaru sprawiedliwości

- tak, wg. informatorów PAP mówił Roth w imieniu Berlina i Paryża. Jak relacjonował, stało się przeciwnie, bo od 3 lipca i wdrożenia nowych przepisów emerytalnych dla sędziów Sądu Najwyższego sytuacja stała się "bardziej pilna niż kiedykolwiek".

Według relacji źródeł, Roth zwracał uwagę, że w ostatnich tygodniach Polska podjęła kroki zmierzające do zastąpienia sędziów Sadu Najwyższego nowymi osobami. Podkreślił w tym kontekście, że kwestia ta jest problematyczna ze względu na wniosek sędziów Sądu Najwyższego do Trybunału Sprawiedliwości UE, a także procedurę o naruszenie prawa UE uruchomioną przez KE. Niemiecki minister mówił, że ma nadzieję, iż Polska będzie działała w sposób konstruktywny. Wyraził również poparcie dla Komisji Europejskiej.

Według dyplomatów do tej pory pytania zadały Szwecja, Dania, Luksemburg, Niemcy, Holandia i Francja. Poza kwestią Sądu Najwyższego polska delegacja jest też pytana o respektowanie wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE oraz o zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa.

W tej chwili wszyscy są po stronie KE, chcą kontynuacji procedury, pojawił się też głos poparcia dla KE, jeżeli ta zdecyduje o skierowaniu sprawy Sądu Najwyższego do Trybunału Sprawiedliwości UE

- relacjonuje jedno ze źródeł.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl