Niezwykły podarunek kard. Dziwisza dla katedry w amerykańskim Knoxville

Kard. Stanisław Dziwisz i bp Richard Stika podczas uroczystości w katedrze w Knoxville / fot. ks. Tomasz Szopa; flickr.com/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe/Domena publiczna

  

- Przybywam do Knoxville z radością, ale i z wielkim wzruszeniem i miłością do tego lokalnego Kościoła, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II (...) Święty Jan Paweł Wielki darzył szczególnym uczuciem ten naród i ten kraj wielkich możliwości, ale także kraj, który uznaje, że wszyscy jesteśmy równi wobec jednego Boga - mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas poświęcenia nowej katedry w Knoxville w stanie Tennessee w USA. Kardynał podarował nowo poświęconej katedrze stułę św. Jana Pawła II.

Podczas wczorajszej uroczystości w katedrze w Knoxville, kard. Dziwisz poświęcił znajdującą się tam figurę św. Jana Pawła II i podarował kościołowi stułę należącą do papieża-Polaka.

- Figura św. Jana Pawła II i  jego relikwia, którą przynoszę dzisiaj, będą przypominały następnym pokoleniom, że jego ramiona były zawsze otwarte, aby przyjąć wszystkich i zaprosić ich do otwarcia drzwi Chrystusowi, który jako jedyny może zaspokoić najgłębsze pragnienia ludzkiego serca

- mówił ksiądz kardynał.

Stanisław Dziwisz przywitał i pozdrowił obecnych na uroczystości hierarchów kościelnych, w tym szczególnie bpa Richarda Stikę, ordynariusza diecezji Knoxville oraz kard. Justina Rigaliego, byłego arcybiskupa Filadelfii i wysokiego urzędnika watykańskiego. 

W słowach skierowanych do zgromadzonych w katedrze, kard. Dziwisz przypomniał osobę papieża-Polaka, który trzydzieści lat temu utworzył diecezję w Knoxville.

- Przybywam do Knoxville z radością, ale i z wielkim wzruszeniem i miłością do tego lokalnego Kościoła, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Jego święte życie wpłynęło na moje życie w szczególny sposób, gdyż miałem ten przywilej, aby służyć mu jako jego osobisty sekretarz przez trzydzieści dziewięć lat. Święty Jan Paweł Wielki darzył szczególnym uczuciem ten naród i ten kraj wielkich możliwości, ale także kraj, który uznaje, że wszyscy  jesteśmy równi wobec jednego Boga

- mówił hierarcha.

- Niech św. Jan Paweł II zachęca nas i wszystkich ludzi, aby nie bać się głosić Ewangelii Chrystusa światu, który tak bardzo potrzebuje życia w prawdzie, pokoju i miłości. Niech Bóg błogosławi tę wspaniałą diecezję i jej wiernych. Niech Bóg błogosławi Amerykę

- dodał.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: diecezja.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mierzył do policjanta z broni. Grozi mu 10 lat odsiadki

Zatrzymanie / krakow.policja.gov.pl

  

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec mieszkańca województwa podlaskiego, podejrzanego o czynną napaść na policjanta.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz.8.00 w centrum miasta. Mundurowi pełniący służbę w rejonie Rynku Głównego, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, idącego chwiejnym, niepewnym krokiem. Stróże prawa podjęli względem niego interwencję. Podczas legitymowania, 23-latek wpadł w furię.

Pobudzony napastnik wyciągnął z kurtki pistolet gazowy, który wymierzył w stronę funkcjonariusza, grożąc mu pozbawieniem życia. Agresor szybko został obezwładniony przez policjantów i doprowadzony do Komisariatu Policji I w Krakowie.

Jak się okazało, zatrzymany wielokrotnie był już notowany, a w chwili popełnienia przestępstwa, znajdował się pod wpływem środków odurzających. Śledczy przedstawili sprawcy zarzut czynnej napaści na policjanta (art. 223 §1 kk). Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 8 grudnia Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl