Wspólne ćwiczenia terytorialsów i strażaków

/ mon.gov.pl

  

Między innymi prowadzenia działań przeciwpowodziowych uczyć się będęjutro w Gorzycach (Podkarpackie) żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. W ćwiczeniach udział wezmą też strażacy - poinformował PAP rzecznik Brygady por. Witold Sura.

Rzecznik dodał, że głównym celem zajęć, w których udział wezmą żołnierze z kompani lekkiej piechoty z batalionu w Nisku, będzie ćwiczenie reagowania w sytuacjach kryzysowych.

- Zajęcia będą prowadzone m.in. na zalewie gorzyckim, gdzie żołnierze, wspólnie ze strażakami z OSP, będą uczyć się zasad prowadzenia działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa wodnego w warunkach zimowych. Ponadto w ramach ćwiczeń zaplanowano zajęcia związane z taktyką i poruszaniem się w terenie – podkreślił Sura.

Przypomniał, że głównym zadaniem Wojsk Obrony Terytorialnej ma być pomoc społeczeństwu i służbom wyspecjalizowanym w niesieniu pomocy w czasie klęsk żywiołowych czy katastrof.

- Dlatego ważne są takie ćwiczenia, jak te w Gorzycach, gdzie będzie ćwiczyć wspólnie ze strażakami 

– powiedział Sura, zastrzegł przy tym, że celem żołnierzy WOT nie jest zastępowanie innych służb np. medycznych czy też Straży Pożarnej.

W niedzielę delegacja żołnierzy podkarpackiej brygady weźmie udział w Gorzycach w uroczystościach związanych z obchodami Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i organizowanym z tej okazji Biegu Tropem Wilczym. Żołnierze będą pełnić wartę honorową podczas uroczystości związanej z oddaniem czci żołnierzom Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, a 10-osobowa grupa weźmie udział w biegu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Patryk Jaki dla Niezalezna.pl: Skorumpowany układ jest "hamulcem ręcznym dla Warszawy"

/ niezalezna.pl

  

W Warszawie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, na której kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki przedstawił swoje kompleksowe propozycje dla Warszawy. W rozmowie z naszą reporterką Jaki zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Patryk Jaki to człowiek gigantycznej energii, potrafi realizować to, co sobie zamierzy. To człowiek wielkiego planu dla Warszawy, bo Polska zasługuje na wielką i silną stolicę - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Jaki to człowiek wielkiego planu dla Warszawy" - prezes PiS rozpoczął konwencję w stolicy

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wskazał, że cechą charakterystyczną Patryka Jakiego "jest to, że on nie chce dzielić warszawiaków, bo Warszawa jak Polska - jest jedna, dla wszystkich".

- Patryk Jaki nie jest jeszcze prezydentem Warszawy, a już wiele dla niej zrobił - zaznaczył Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiarygodność, energia, charyzma, odwaga... Premier Morawiecki o Patryku Jakim 

Sam kandydat na prezydenta Warszawy w rozmowie z reporterką Niezalezna.pl zapewnił, że "do realizacji wszystkich zobowiązań przystąpimy zaraz po tym jak wygramy wybory".

- Jestem przekonany, że Warszawa może więcej i musi więcej. Warszawa nie wykorzystuje swojego potencjału, bo ciągle gdzieś u zbiegu Platformy Obywatelskiej mieliśmy do czynienia ze skorumpowanym układem, który był "hamulcem ręcznym" dla rozwoju Warszawy i to się musi zmienić - powiedział Patryk Jaki.

- W mojej ocenie Platforma Obywatelska jest najlepszym gwarantem kontynuacji afery reprywatyzacyjnej, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby Warszawa była uczciwa - dodał polityk.

Naszej rozmowy z Patrykiem Jakim, członkiem komisji reprywatyzacyjnej Sebastianem Kaletą i radnym PiS Cezarym Jurkiewiczem można posłuchać TUTAJ.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl