Znany kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Rajdowiec mknął autem 113 km/h w terenie zabudowanym, co skutkowało utratą uprawnień do kierowania. Najbardziej dziwi jednak fakt, gdzie spieszył się polski mistrz kierownicy.

"/>

Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy! Nie zgadniecie, gdzie jechał

Krzysztof Hołowczyc / Fotograf: MCH Photo Rechteinhaber: X-raid, CC BY-SA 3.0 DE, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Krzysztof_Holowczyc_2014.jpg

Znany kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Rajdowiec mknął autem 113 km/h w terenie zabudowanym, co skutkowało utratą uprawnień do kierowania. Najbardziej dziwi jednak fakt, gdzie spieszył się polski mistrz kierownicy.

Jak informuje radio RMF FM, Hołowczyc przekroczył prędkość na terenie gminy Nowa Ruda w województwie dolnośląskim. Radar wskazał 113 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość wynosi tylko 50 km/h. Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h skutkuje odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. "Hołek" musi przesiąść się na fotel pasażera.

Najbardziej dziwi jednak cel podróży Hołowczyca. Rajdowy mistrz Polski i mistrz Europy spieszył się na... konferencję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rzeczywiście, obecnie były europoseł Platformy Obywatelskiej może na takich konferencjach występować jako żywy przykład.

Jak podaje RMF FM Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy. Jechał z prędkością 113 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Jechał na konferencję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym

— Piotr Kaczmarek (@Piter95gw) 2 marca 2018

To nie pierwsze zdarzenie drogowe z udziałem Hołowczyca. W 2012 roku w Olsztynie rajdowiec brał udział w kolizji. Podczas przejażdżki skuterem uderzył w tył osobowego auta, za co został ukarany mandatem.

Źródło: RMF FM, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 200 tys. uciekinierów z syryjskiego miasta

Miasto Afrin przed wybuchem wojny w Syrii / By Bertramz - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8402499

Ponad 200 tys. osób, które uciekły z miasta Afrin w położonej na północy Syrii enklawie o tej samej nazwie, nie ma dachu nad głową, ani dostępu do żywności i wody - poinformował dziś przedstawiciel dotychczasowej administracji Afrinu, Hewi Mustafa.

Według niego, osoby z dziećmi, które uciekły z miasta śpią pod drzewami lub w samochodach.

Dziś Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) zaapelował o umożliwienie organizacjom humanitarnym większego dostępu do ludności cywilnej w Afrinie podkreślając, że "wiarygodność Tureckiego Czerwonego Półksiężyca (...) jest bliska zeru" po tureckiej operacji wojskowej w tym mieście.

W niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poinformował o zajęciu przez wojska tureckie i sprzymierzone z nim syryjskie milicje miasta Afrin, które do tej pory było w rękach Kurdów.

Władze Turcji argumentują, że ofensywa, której nadano kryptonim "Gałązka oliwna", ma na celu ochronę granic Turcji, "zneutralizowanie" kurdyjskich bojowników w Afrinie i uwolnienie tamtejszej ludności od "ucisku i opresji". Kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) odpierają zarzuty o terroryzm i oskarżają Turcję o ataki na cywilów.

CZYTAJ TEŻ: Turcja rozpoczęła operację przeciwko siłom kurdyjskim

Ankara uznaje YPG za organizację terrorystyczną, która należy do zdelegalizowanej w Turcji separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl