Polski Związek Bobslei i Skeletonu opublikował podsumowanie dokonań reprezentantów kraju na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Najlepszy występ zanotowała czwórka, która uplasowała się na 13. miejscu. Był to wielki sukces, zważywszy na to, że w tej konkurencji Polacy mogli w ogóle nie wystartować.

"/>

Bobsleiści podsumowują igrzyska

Mateusz Luty / kadr z transmisji TVP

  

Polski Związek Bobslei i Skeletonu opublikował podsumowanie dokonań reprezentantów kraju na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Najlepszy występ zanotowała czwórka, która uplasowała się na 13. miejscu. Był to wielki sukces, zważywszy na to, że w tej konkurencji Polacy mogli w ogóle nie wystartować.

Kilka miesięcy przed igrzyskami w Pjongczangu polska czwórka ślizgała się jeszcze archaicznym bobslejem, który osiągał dużo gorsze czasy niż nowoczesne jednostki i to nawet przy bardzo przyzwoitych czasach rozpychania. W takich warunkach nie byłoby szansy awansu na igrzyska, więc zakupiono używany bobslej od Austriaków. Zabieg okazał się skuteczny, Polacy z listy rezerwowej weszli do rywalizacji olimpijskiej, a na niej pokazali się z bardzo dobrej strony. W jednym ze ślizgów zajęli 7. miejsce, w końcowej klasyfikacji byli na 13. lokacie. Gorzej było w dwójkach - Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski mieli apetyty na lepszy wynik, ale skończyło się na 24. pozycji.

Członkowie Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu są niezwykle zadowoleni z występu polskich załóg na igrzyskach. Co prawda, dwójka mogła pokusić się o lepszy wynik, ale z tej porażki wyciągnięto wnioski i w czwórkach dało to bardzo dobry efekt. Bobsleje w ciągu ostatnich czterech lat zrobiły duży krok do przodu.

Polski Związek Bobslei i Skeletonu powstał tuż przed Igrzyskami w Soczi, a rozpoczął działalność organizacyjno- szkoleniową już po ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Mając cztery lata nowo powstały zarząd pod przewodnictwem Szczepana Marka Wiśniowskiego postawił sobie ambitne cele. Powołano nową drużynę i rozpoczęto szkolenie. Po dwóch latach wyciągnięto kolejne wnioski i całkowicie zreorganizowano pion szkolenia zatrudniając trenera zagranicznego. Od niecałych dwóch lat za szkolenie w bobslejach odpowiada Janis Minins. Niespełna 10 lat temu medalista Mistrzostw Świata, Europy, Pucharów Świata w bobslejach. Po roku szkolenia na torze w Siguldzie odbyły się pierwsze od 49 lat Mistrzostwa Polski w bobslejach w których startowało 5 pilotów. To ogromny skok szkoleniowo- organizacyjny.

- czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu. 

Wartym zauważenia faktem jest, iż na ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich chorążym polskiej reprezentacji był pilot bobslejowych załóg Mateusz Luty. To pewnego rodzaju uhonorowanie bobsleistów za ich duży progres w ostatnich latach. Kto wie, być może za cztery lata w Pekinie doczekamy się już historycznych, medalowych zdobyczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pzbis.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Posterunek w Ostrowicach otwarty na nowo

Otwarcie posterunku policji w Ostrowicach / Twitter.com/MSWiA_GOV_PL

  

Wszyscy Polacy, niezależnie od tego, gdzie mieszkają, czy w Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, czy na terenie mniejszych gmin, mają takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa – podkreślił dzisiaj w Ostrowicach (zachodniopomorskie) szef MSWiA Joachim Brudziński. Szef resortu uczestniczył w ponownym otwarciu - po kilku latach - posterunku policji w tej miejscowości.

Minister uczestniczył w otwarciu posterunku policji w Ostrowicach. Towarzyszył mu m.in. wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Brudziński podkreślił, że posterunek w Ostrowicach został zlikwidowany "wiele lat temu", a teraz "powraca, by służyć obywatelom".

- Jest to dzień szczególny, bo oto dzisiaj mogę stwierdzić z całą pewnością i przekonaniem – mieszkańcy Ostrowic będą bezpieczni, dlatego że ich bezpieczeństwa będą strzegli funkcjonariusze policji

 – powiedział Brudziński.

Dodał, że jest to szósty posterunek przywracany w Zachodniopomorskiem. Zaznaczył, że takie działania podejmowane są również w innych regionach naszego kraju.

- Wszyscy Polacy, niezależnie od tego, gdzie mieszkają, czy w Szczecinie, Poznaniu, Warszawie – bogatej i zasobnej, czy na terenie gminy, która musiała w wymiarze administracyjnym zostać podzielona między dwie sąsiednie gminy (...), mają takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa

 – podkreślił szef MSWiA.

Jak dodał, Polacy dziś odwdzięczają się służbom wysokim zaufaniem i wysokim poczuciem bezpieczeństwa.

Szef MSWiA nawiązał także do niedawnych rozmów ze związkami policyjnymi.

- Kiedy przedstawiciele strony społecznej i związków zawodowych, upominając się o słuszne – podkreślam to po raz kolejny – słuszne oczekiwania, aby polski policjant, polski funkcjonariusz, narażają swoje życie i zdrowie, mógł mieć pewność, że jest dobrze wyposażony i dobrze wynagradzany. Te rozmowy trwały długo, te negocjacje trwały długo. Zawsze powtarzałem, że odpowiedzialny polityk to taki, który jeżeli się zobowiąże się do czegoś i podpisze zobowiązania to mu mieć stuprocentową pewność, że zostaną one dotrzymane, żeby nie destabilizować tej sytuacji w kolejnych miesiącach. Takie porozumienie zostało podpisane

 – powiedział Brudziński.

Zapewniał także, że to zobowiązanie zostanie dotrzymane.

- Chciałbym jeszcze podziękować za jedną rzecz, podziękować szczególnie tym funkcjonariuszom, którzy w tym trudnym, ciężkim, wcale niełatwym okresie, kiedy trwały te negocjacje jednak u boku obywatela pozostali (…). Za to chcę szczególnie tym funkcjonariuszom z całego serca podziękować, bo tak rozumiana służba, tak rozumiane poświęcenie jest tym, co właśnie buduje to co dziś najcenniejsze, czyli zaufanie Polaków wobec was

 – dodał na zakończenie.

Brudziński życzył także funkcjonariuszom, którzy będą na co dzień pracować w posterunku w Ostrowicach, spokojnej i bezpiecznej służby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl