Antoni Macierewicz z wizytą w USA. Lewactwo będzie wyć, gdy przeczyta te słowa o NATO

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Antoni Macierewicz, wiceprezes Partii Prawo i Sprawiedliwość, były minister obrony narodowej, występując w auli Katolickiego Uniwersytetu Ameryki (Catholic University of America), podkreślił, że NATO jest sojuszem opartym na systemie wartości chrześcijańskich.

Antoni Macierewicz przedstawiony został przez amerykańskiego kardynała Theodora E. McCarricka, który w latach 2001-2006 był arcybiskupem Waszyngtonu, który przed rokiem gościł w Polsce z serią wykładów poświęconych analizie przywództwa i cech wyróżniających męża stanu.

Kardynał Theodore Edgar McCarrick jest wybitną postacią. W latach 1992-1997 pełnił funkcję prezesa Komitetu Pomocy Kościołowi w Środkowej i Wschodniej Europie, był też członkiem Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. Jako arcybiskup Newark gościł m.in. św. Matkę Teresę i św. Jana Pawła II. To właśnie papież-Polak wyznaczył kard. McCarricka na piątego arcybiskupa Waszyngtonu. Amerykanin był potem jednym z kardynałów biorących udział w konklawe w 2005 r., w wyniku którego papieżem został Benedykt XVI.

Wykład wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości był zatytułowany "Sojusz Atlantycki i przyszłość Europy: źródła jedności i podziałów".

Antoni Macierewicz wśród zagrożeń dla jedności Sojuszu, z jednej strony zwrócił uwagę na laicyzację, jak powiedział "kulturę śmierci" na Zachodzie Europy, a z drugiej strony na realistyczne, konkretne zagrożenie militarne jakie dla spójności Zachodu stanowi agresywna polityka Rosji na jej rubieżach np. w stosunku do Gruzji i Ukrainy.

Dlatego trzeba pokazywać wspólne interesy tych państw, które rzeczywiście są zagrożone: od Korei Południowej, poprzez Izrael, do Polski. Tutaj trzeba widzieć, nasze interesy są wspólne i wspólnie musimy ich bronić

– powiedział polityk.

Antoni Macierewicz, absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, zwrócił uwagę na obłudę głoszonej przez Putina polityki powrotu do "tradycyjnych wartości".

To jest wszystko iluzja, to jest wszystko udawanie, to nie ma nic wspólnego z prawdą. Car Aleksander I także odwoływał się do "tradycyjnych wartości" obrony prawosławia w celu uzasadnienia swoich imperialnych podbojów. Teraz Putin ogłasza powrót do "tradycyjnych wartości", wspierając jednocześnie jednego z najbrutalniejszych dyktatorów we współczesnym świecie, jakim jest Baszar el Asad

– powiedział Antoni Macierewicz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Putin zdemaskowany. Znany dziennikarz odkrył, o co naprawdę chodzi prezydentowi Rosji

Przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem w ramach Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego zapowiedział, że wkrótce powróci do Waszyngtonu, ale "dopiero po opublikowaniu raportu, bo będziemy rozmawiać o konkretnych sprawach, a nie tych, które są przedmiotem dochodzenia". Były minister obrony narodowej, występując w programie "Warto rozmawiać" zapowiedział ujawnienie kolejnego raportu 10 kwietnia, w 8. rocznicę tragedii smoleńskiej.

Antoni Macierewicz podkreślił także historyczny i etyczny wymiar sojuszu między Stanami Zjednoczonymi a Polską, jako dwóch krajach, które w XX wieku oparły się niemieckiemu i rosyjskiemu totalitaryzmowi. Przypomniał, że Stany Zjednoczone mogły nie decydować się na udział w II wojnie światowej, zaś Polska mogła zaakceptować niemiecką ofertą wspólnego ataku na sowiecką Rosję. Opór Polski wobec Niemiec i Rosji spowodował, że Polska poniosła największą ofiarę podczas II wojny światowej. Zaznaczył, że Polska nigdy nie stworzyła rządu lub organów z faszystowskimi najeźdźcami i nie odnotowała ochotników do niemieckich oddziałów SS. Polskie podziemie zdecydowanie karało indywidualne przypadki kolaboracji. Po wojnie Polacy doprowadzili do upadku komunizmu. 

Te wszystkie cechy oparte na wartościach chrześcijańskich zostały przypomniane przez prezydenta Donalda Trumpa w jego przemowie na Placu Krasińskich w Warszawie

– mówił Antoni Macierewicz.
 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "Zastraszają Amerykanów, bo boją się prawdy". Rozmowa z Antonim Macierewiczem

Seria wykładów Katolickiego Uniwersytetu Ameryki, w ramach której wystąpił polski polityk, została przygotowana przez urodzonego w Szwecji, wybitnego historyka idei i amerykańskiej myśli konserwatywnej prof. Claesa Ryna, szefa Katedry Nauk Politycznych Katolickiego Uniwersytetu Ameryki i zarazem Ośrodka Studiów Przywództwa (Center for Statesmanship Studies).

Wśród słuchaczy byli obecni studenci uniwersytetu, profesorowie, przedstawiciele środowisk opiniotwórczych oraz przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Profanacja Najświętszego Sakramentu w Szklarskiej Porębie. Kościół zamknięty do niedzielnego poranka

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/RobertCheaib

W nocy z piątku na sobotę (16/17 marca) dokonano profanacji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szklarskiej Porębie. Sprawczynią okazała się młoda kobieta, która z nieznanych dotąd przyczyn, wkradła się do świątyni przez małe okno. Dostała się do tabernakulum, z którego wyjęła kilka konsekrowanych hostii. Część z nich rozrzuciła, kilka próbowała spalić.

Jak powiedział proboszcz parafii, dzięki zamontowanemu w kościele monitoringowi udało się zauważyć przebywającą we wnętrzu osobę. Natychmiast powiadomiona została policja i straż pożarna. Dzięki szybkiej interwencji służb nie doszło do znacznych zniszczeń, a sprawczyni została ujęta.

W odpowiedzi na ten akt profanacji, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wystosował do wszystkich diecezjan komunikat, w którym czytamy min.:

"Jako Biskup Legnicki przyjąłem tę wiadomość z wielkim bólem. Pragnę także wyrazić słowa współczucia Księdzu Proboszczowi i całej tamtejszej wspólnocie parafialnej, ponieważ dla nas, wierzących, Eucharystia jest największą świętością. W Niej sam Chrystus jest obecny, ofiaruje się za nas oraz jest spożywany. W Eucharystii dokonuje się ustawicznie działo naszego zbawienia, jest ona szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia".

Jednocześnie biskup legnicki przypomniał, że profanacja Najświętszego Sakramentu wiąże się z karą ekskomuniki zarezerwowaną Ojcu Świętemu.

- Za grzech profanacji, poniżenia Bożej miłości, winniśmy Bogu wynagradzać. Zarządzam, zatem, aby sprofanowany kościół św. Maksymiliana w Szklarskiej Porębie został zamknięty. Dopiero w niedzielę 18 marca o godz. 9:00 będzie tam sprawowany obrzęd publicznego przebłagania, po którym zostanie przywrócony kult i będzie można sprawować Eucharystię z udziałem całej Wspólnoty parafialnej.

Na zakończenie bp Kiernikowski zwrócił się z apelem o modlitwę:

"Dla całej Diecezji zarządzam, aby najbliższa niedziela, V Wielkiego Postu (18 marca), była dniem ekspiacji i wynagrodzenia za dokonaną haniebną profanację. Po każdej Mszy świętej, należy wystawić Najświętszy Sakrament i odśpiewać suplikacje. Ufam, że Bóg, który tak umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne (J 3,16), okaże miłosierdzie nam, a zwłaszcza sprawczyni tego haniebnego czynu. Niech Jezus obecny w Eucharystii będzie uwielbiony".

Źródło: KAI, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl